18:30
Signal Iduna Park Dortmund

Borussia Dortmund – FC Bayern

2 : 3 (1 : 2)

Na sobotný podvečerný zápas 14.kola Bundesligy a zároveň zápas jesene nastupujeme proti odvekému rivalovi Borussii Dortmund v Signal Iduna Parku a pred obmedzenou kapacitou 15 000 divákov v základnej zostave: Neuer – Pavard, Upamecano, Hernández, Davies – Tolisso, Goretzka – Coman, Müller, Sané – Lewandowski.

5min – 1 : 0 Brandt si po prihrávke od Bellinghama poradí s Daviesom a strelou prekonáva Neuera.
9min – 1 : 1 Müller vystihne chybnú rozohrávku Hummelsa a prihráva Lewandowskému, ktorý prestrelí brankára Kobela.
12min – Saného strela z hranice šestnástky minie bránku.
23min – Canovu zlú rozohrávku Lewandowski vystihne, jeho zrazená strela ale končí vedľa bránky.
26min – Comanovu tvrdú strelu domáci brankár vyráža do bezpečia.
29min – pri rýchlom protiútoku utečie Haaland Upamecanovi a jeho následná krížna strela iba tesne minie našu bránku.
32min – Bellinghamova nepresná strela minie našu bránku.
36min – Coman prihráva Sanému, ten ale tiesnený v dobrej pozícii zle trafí loptu.
44min – 1 : 2 odrazená lopta sa dostáva ku Comanovi, ktorého strela aj s prispení teče domáceho obrancu, končí v domácej bránke.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

47min – 2 : 2 Upamecano pri obrannom zákroku iba sklepne loptu ku Bellinghamovi, ktorý prihráva Haalandovi a ten krížnou strelou obstrelí Neuera.
51min – Can vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
52min – domáci brankár chytá priamy kop Saného.
55min – domáci tréner Marco Rose vidí za protesty žltú kartu.
57min – Comanovu gólovú strelu domáci brankár Kobel chytá.
60min – domáci striedajú Dahouda za Malena.
65min – striedame Saného za Gnabryho a Goretzku za Musialu.
66min – Brandt sa hlavou zrazí s Upamecanom a pri páde si ešte hlavu narazí o zem a musí byť niekoľko minút ošetrovaný. Následne sa ale vracia na ihrisko.
69min – napriek tomu, že to Brandt po náraze hlavou vyskúšal nejde to a tak prenecháva miesto na ihrisku Wolfovi.
71min – Wolf strelou zostrelí Hernándeza a ten musí byť po chvíli striedaný Sülem.
76min – Hummels zahrá v šestnástke rukou, čo si hlavný rozhodca overí aj VAR-om a následne odpíska penaltu.
77min – 2 : 3 Lewandowski aj dávkou šťastia, pretože brankár Kobel si na loptu siahne, penaltu premení.
78min – domáci tréner Marco Rose vidí druhú žltú a následne červenú kartu a tak ho hlavný rozhodca posiela na tribúnu.
82min – domáci dvojnásobne striedajú. Haalanda za Tiggersa a Guerreira za Schulza.
85min – Reus odcentruje a Bellingham hlavou pošle loptu vedľa bránky.
86min – Bellingham vidí žltú kartu za faul na Neuera.
87min – Lewandowsi vidí žltú kartu za faul na Bellinghama.
88min – striedame Comana za Nianzouho.
90min – nadstavený čas druhého polčasu bude aj vinou ošetrovaní hráčov až 10 minút.
90+4min – Upamecano vidí žltú kartu za faul na Reusa.
90+5min – Akanjiho strelu Neuer pohodlne chytá.
90+9min – pri rohovom kope domácich zbehne do našej šestnástky aj domáci brankár Kobel. Domáci ale štandardnú situáciu nezahrajú vôbec dobre, stratia loptu a tak Tolisso uteká na opustenú domácu bránku. Rozhodne sa ale zakončovať z veľkej vzdialenosti a tak prázdnu bránku netrafí.
90+10min – hlavný rozhodca Zwayer odpíska koniec dnešného stretnutia.

Julian Nagelsmann: „Nakoniec sme si zaslúžili vyhrať. Samozrejme, nič nie je rozhodnuté, ale sú to dôležité body. Začiatok nám nevyšiel, potom sme ale boli veľmi dobrí a mali sme extrémne veľa šancí. Samozrejme, Dortmund bol nebezpečný v prechodových situáciách, ale s výnimkou jedného zakončenia sme to mali pod kontrolou. Aj preto sme mali do polčasu viesť vyššie. Druhý polčas sme nezačali dobre, ale opäť sme sa chytili a potom sme mali dobrú kontrolu hry.“

Thomas Müller: „V prvom polčase sme boli oveľa lepší ako v druhom polčase. Gól na 1:0 posunul Dortmund tak, že nás netrápili v rozostavení a tak sme sa pomerne ľahko dostali do voľných priestorov. Samozrejme góly nakoniec padli cez jednotlivé situácie. Ale mali sme aj dve-tri dobré lopty a akcie, takže by sme vlastne mali v prvom polčase viesť vyššie. V druhom polčase si nie som istý, či sme si to herne zaslúžili, ale bolo tam nasadenie a bojovnosť. Nakoniec je trpké, že takéto rozhodnutie rozhodlo zápas. Samozrejme chápem frustráciu a hnev domácich.“

Robert Lewandowski: „Pre fanúšikov to bol veľmi zaujímavý zápas. Nebol to perfektný zápas, urobili sme pár chýb a to najmä 20 minút po prestávke. V konečnom dôsledku sa ráta len to, že sme si zaslúžili víťazstvo. Momentálne máme personálne problémy, ale všetci hráči na ihrisku ukázali svoju kvalitu.“

Leon Goretzka: „Samozrejme, že dnes to boli dôležité tri body, ale sú to aj prestížne a veľmi špeciálne zápasy. Je to tiež o nadradenosti v Nemecku a samozrejme preto chcete takýto vyhrať zápas.“

Marco Rose (tréner Borussie Dortmund): „Škoda, že sa zápas nakoniec takto rozhodol. Myslím si, že tento zápas by si zaslúžil iný proces rozhodovania. Boli tam dva skvelé tímy s veľkou vôľou, veľkým ťahom na bránu a otvorenými priestormi na ihrisku. Myslím si, že to nebol vždy najlepší futbal na oboch stranách, ale oba tímy mali dobré fázy.“

Marco Reus (kapitán Borussie Dortmund): „Bol to neskutočne divoký a skvelý zápas pre divákov. V prvom polčase sme mali veľa priestoru, no jednoducho sme ho dostatočne nevyužívali. Stále sme mali tri, štyri alebo päť možností, ktoré sme mali zahrať lepšie. V druhom polčase sme dali na 2:2 a vždy sme mali pocit, že ešte môžeme vyhrať, ale potom sme boli potrestaní.“

Emre Can (Borussia Dortmund): „Bol to dobrý futbal od oboch tímov a bol to veľmi otvorený zápas. Nakoniec rozhodla penalta a to je škoda.“