Report: Borussia Mönchengladbach – FC Bayern

18:30
 Borussia-Park Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach – FC Bayern

2 : 1 (2 : 0)

V sobotňajšom podvečernom šlágri 13.kola Bundesligy nastupujeme v Borussia Parku v Mönchengladbachu proti domácej Borussii v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels, Bernat – Vidal, Martínez, Rudy – Tolisso, Lewandowski, James.

10min – Vestergaard sa nepríjemne vo výskoku zrazí so spoluhráčom Kramerom, ktorý musí byť po ošetrení a odnesení na nosidlách vystriedaný Jantschkem.
13min – po zlej rozohrávke Vidala sa k lopte dostáva Stindl, prihrávkou za obranu vysúva Raffaela, ten sám zoči-voči Ulreichovi zle trafí loptu, ktorá tak končí vedľa našej bránky.
15min – Jamesov priamy kop pošle Tolisso hlavou nad domácu bránku.
29min – Rudy strelu spoza šestnástky pohodlne chytá domáci brankár Sommer.
39min – 1 : 0 Hazard padá v šestnástke po súboji so Sülem a hlavný rozhodca Grafe odpíska penaltu. Sám faulovaný hráč ju premení napriek tomu, že Sven Ulreich si na loptu siahne.
42min – James odcentruje, Vidal loptu hlavou sklepne pre Lewandowského, jeho pätičku ale zastaví tyč domácej bránky.
44min – 2 : 0 Stindl sa preštrikuje našou obranou a jeho krížnu prihrávku usmerní Ginter do prázdnej bránky.
45min – striedame Bernata za Comana. Lewandowského priamy kop končí nad bránkou. Nadstavený čas bude 5 minút.
45+5min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedajú obe mužstvá. Domáci Jantscheho za Johnsona a naši Jamesa za Friedla.
51min – Tolisso sklepne loptu hlavou pre Vidala, ten tiesnený slabo zakončí a domáci brankár loptu pohodlne chytá.
54min – Herrmannova strela končí vysoko nad bránkou.
57min – Vidal prihráva Lewandowskému za obranu, tomu ale prudká prihrávka v rozhodujúcej chvíli odskočí.
62min – center Kimmicha si takmer do vlastnej bránky tečuje Vestergaard, lopta ale končí tesne vedľa. Po následnom rohovom kope Kimmicha pošle Hummels loptu hlavou iba do rúk pripraveného brankára Sommera.
63min – Martínezova strela končí vysoko nad bránkou.
66min – Elvedi vidí žltú kartu za faul na Lewandowského. Pri Comanovej strele z hranice šestnástky zaváha domáci brankár Sommer, pomôže mu ale tyč, od ktorej sa lopta odrazí späť do jeho rúk.
68min – striedame Rudyho za Wriedta.
72min – Comanovu strelu pohodlne chytá domáci brankár.
74min – 2 : 1 Vidalova prízemná ďalekonosná strela končí sa chrbtom domáceho brankára.
82min – Lewandowského hlavička končí nad bránkou.
85min – Lewandowského slabú strelu z hranice šestnástky domáci brankár chytá.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – domáci striedajú Raffaela za Drmiča.
90+2min – Drmičova krížna strela po rýchlom protiútoku domácich tesne minie našu bránku.
90+3min – Comanovu hlavičku odvráti domáca obrana na bránkovej čiare.
90+4min – hlavný rozhodca Gräfe odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „V prvej polovici sme prehrali zápas, pretože sme do toho nedali všetko. Keďže sme hrali príliš pomaly a nezvyšovali sme rýchlosť, nenašli sme správny rytmus. V druhej polovici sme strelili iba jeden gól. Hráči Mönchengladbachu mali jeden protiútok a nič iného. Boli ale dostatočne defenzívni. Keďže môj tím do toho v druhom polčase dal veľa, útočníci mali nejaké šance.“

Niklas Süle: „Gladbach mal v prvom polčase iba jednu šancu s výnimkou penalty. Za päť minút sme inkasovali dva góly. Najprv penalta a potom, keď sme boli rozhodení a stratili sme trochu koncentrácie. V druhom polčase sme mali viac hry a je škoda, že sme prehrali. Robili sme všetko, ale nestačilo to.“

Dieter Hecking (tréner Borussia Mönchengladbach): „Víťazstvo je naozaj cenné. Chceli sme hrať vášnivo. Tesne sme bránili súpera a v správnom momente sme mali šťastie na našej strane. V druhom polčase by som chcel, aby sme viac držali loptu, lebo takto z toho bolo takmer obliehanie.“

Yann Sommer (brankár Borussia Mönchengladbach): „Bola to ťažká práca proti veľmi, veľmi dobrému tímu. Vedeli sme, že nebudeme mať veľa šancí a budeme ich musieť využiť, s výnimkou prvej Raphaela. Boli sme veľmi efektívni a potom sme bránili a bojovali veľmi dobre. V hre sme mali ťažké štádiá, ale nakoniec si myslím, že sme vyhral celkom zaslúžene. V niektorých situáciách sme mali aj nejaké šťastie, ale to je to, čo v takom zápase potrebujete.“