Report: Borussia Mönchengladbach – FC Bayern

18:30
Borussia Park Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach – FC Bayern

1 : 5 (1 : 2)

Na sobotňajší podvečerný zápas 24.kola Bundesligy v Mönchengladbachu nastupujeme proti domácej Borussii v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Boateng, Rafinha – Martínez, Thiago – Müller, James, Gnabry – Lewandowski.

1min – Müller vysúva prihrávkou za obranu Lewandowského, ten zoči-voči brankárovi Sommerovi, ten gólovú strelu nášho útočníka vyráža.
2min – 0 : 1 James odcentruje rohový kop, na ktorý najvyššie vyskočí Martínez a hlavou pošle loptu do bránky. Gól ešte odobrí videorozhodca, ktorý posúdi či Martínez pred zakončením nefauloval. Gól ale platí.
9min – Hofmann vidí žltú kartu za faul na Kimmicha.
11min – 0 : 2 Gnabry odcentruje za obranu na Müllera, ktorého zakončenie z prvej brankár Sommer vyráža, na Thomasovu dorážku je už ale bezmocný.
21min – domáci Pléa dáva gól, ktorý ale pre ofsajd správne neplatí.
22min – Lewandowského slabú strelu z dobrej pozície domáci brankár chytá.
26min – Lewandowského strela letí vysoko nad bránku.
30min – Gnabryho strelu domáci brankár chytá.
33min – Gnabry postupuje sám na brankára, tej jeho strelu vyráža.
37min – 1 : 2 Hazard pošle medzi Süleho nohy prihrávku na Stindla, ktorý strelou pod brvno prekonáva Neuera.
41min – Martínez pošle Jamesov rohový kop na bránku, domáci brankár ale loptu chytá.
42min – Neuer chytá strelu Pléu.
45min – nadstavený čas 1.polčasu budú 2 minúty.
45+2min – koniec 1.polčasu.

46min – 1 : 3 Jamesova strela po útoku 3 na 1 končí vedľa bránky. Pri následnej akcii prihráva Thiago Lewandowskému medzi dvoch obrancov domácich, Robert sa s loptou otočí a strelou pod brvno zvyšuje skóre.
51min – Boateng vidí žltú kartu za hru rukou. Nariadený priamy kop pošle Wendt tesne vedľa spojnice našej bránky.
57min – Thiago vidí žltú kartu za faul na Hofmanna.
65min – domáci striedajú Neuhausa za Zakariu.
68min – strela Zakariu letí vedľa našej bránky.
70min – Kramer vidí žltú kartu za faul na Kimmicha.
72min – domáci striedajú Hofmanna za Raffaela.
73min – Müller prihráva za obranu Lewandowskému, toho strelu ale zblokuje obranca domácich na roh.
75min – 1 : 4 Kimmich odcentruje pred bránku na Lewandowského, ktorého hlavičku brankár Sommer vyráža a rovnako si poradí aj s jeho dorážkou, lopta sa ale dostáva ku Gnabrymu, ktorý ju nekompromisne pošle do bránky. Následne domáci striedajú Langa za Johnsona.
80min – striedame Jamesa za Sanchesa.
82min – striedame Gnabryho za Daviesa.
86min – striedame Müllera za Jeonga.
89min – Jeongovu strelu pohodlne chytá domáci brankár.
90min – 1 : 5 Kimmich padá v šestnástke po súboji s Hazardom a hlavný rozhodca odpíska penaltu, ktorú Lewandowski do protipohybu brankára Sommera bezpečne premení a určí konečný výsledok zápasu. Následne hlavný rozhodca Zwayer odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Som veľmi spokojný s hrou aj výsledkom. Mohli sme ale streliť ešte jeden alebo dva ďalšie góly. To bolo to najlepšie, čo sme v tejto sezóne odohrali v Bundeslige. Zmazali sme náskok. Teraz je všetko opäť otvorené. Titul nie je samozrejmosťou pretože pred nami máme ešte ťažké zápasy. Ale sme dostatočne motivovaní, aby to dokázali. Tímu sa naozaj dobre darí. Máme dobrú atmosféru. Tím chce.“

Manuel Neuer: „Chceli sme hrať, čo sme si predsavzali. Chceli sme tento zápas vyhrať. Toto ste mohli vidieť v prvých 20 – 30 minútach. Mohli sme dosiahnuť ešte jeden alebo dva góly v prvom polčase. Ale samozrejme sme s 5 : 1 úplne spokojní. Od začiatku sme hrali dobre, obehali si loptu a vytvárali príležitosti. Ešte nie sme prvý. V tejto sezóne je ale veľa možné. Musíme zostať pokojní a snažiť sa byť šampiónmi, aby sme sa mohli stať šampiónmi.“

Thomas Müller: „Nemôžem si spomenúť, že by sme tu toľko vyhrali. Vždy sme tu bojovali. Bol to zaujímavý zápas a mali sme obrovské šance na strelecký výkon. Sme šťastní. Deň zápasu bol pre nás skvelý. Rýchle vedenie na 2 : 0 bolo skvelé. Útočne sme sa hýbali veľmi dobre. Teraz začíname od nuly. V zime by sme si nepomysleli, že by sme na tom boli takto. Sme jasne lepší ako na jeseň.“

Dieter Hecking (tréner Borussie Mönchengladbach): „Ak ste po dvoch minútach za Bayernom o 2 góly bude to ťažké. Chceli sme získať kontrolu nad zápasom a museli sme ísť na trochu väčšie riziko. Potom sme strelili kontaktný gól a po prestávke sme chceli pokračovať, no potom to začalo znovu. Tieto obrovské chyby nemožno vysvetliť. Bola to zaslúžená porážka.“

Yann Sommer (brankár Borussie Mönchengladbach): „Prvých 20 minút sme úplne stratili. Nedá sa to vysvetliť. Ak je po takom krátkom čase 0 : 2. je ťažké niečo urobiť proti takému tímu. Nehrali sme dobre a mali veľa zlých prechodov. Bayern mal dnes príliš veľa šancí.“