Report: Borussia Mönchengladbach – FC Bayern

15:30
Borussia Park Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach – FC Bayern

2 : 1 (0 : 0)

Na šláger 14.kola Bundesligy proti aktuálnemu lídrovi tabuľky nastupujeme v Borussia Parku v Möchengladbachu v základne zostave: Neuer – Kimmich, Boateng, Alaba, Davies – Tolisso, Thiago, Goretzka – Müller, Lewandowski, Coman.

6min – Bénes vidí žltú kartu za faul na Daviesa.
8min – Goretzkova strieľanú prihrávku tečuje Müller asi z 2 metrov vedľa bránky.
14min – po Comanovej prihrávke pošle Lewandowski krížnu strelu tesne vedľa bránky.
16min – priamy kop prehodí Thiago za obranu na Lewandowského, ten z prvej pošle loptu tesne vedľa bránky.
19min – striedame zraneného Tolissa za Perišiča.
26min – Müllerovu gólovú strelu brankár Sommer končekmi prstov vyráža na roh.
27min – Kimmichova strela prepadne brankárovi Sommerovi cez ruky, loptu sa takmer celým objemom dostane za bránkovú čiaru, Sommer ju ale jedným prstom zachytí a stiahne pod seba. Bránková technika ukáže, že lopta nebola celým objemom za bránkovou čiarou a tak sa nejednalo o gól.
31min – Comanov center pošle Lewandowski z prvej vysoko nad bránku.
36min – Lewandowski prihráva Perišičovi, ten z dobrej pozície pošle loptu strelou nad bránku.
40min – Comanovu strelu brankár hostí chytá.
41min – Pléou ďalekonosný strelecký pokus, prvý ktorý domáci pošlú na našu bránku, Neuer pohodlne chytá.
43min – Müller odcentruje a Goretzka pošle loptu hlavou vedľa bránky.
45min – Perišičovu strelu zastaví domáci Zakaria lakťom, penalta sa ale nepíska. Nadstavený čas budú 2 minúty.
45+2min – koniec 1.polčasu.

49min – 0 : 1 Müller prihráva Perišičovi, ktorý strelou z otočky prekonáva brankára Sommera, ktorý si na loptu končekmi prstov siahol, zabrániť gólu ale nestačil.

57min – hostia striedajú Bénesa za Embola.
60min – 1 : 1 Hofmann odcentruje rohový kop priamo na hlavu Bensebainiho a ten nikým nekrytý pošle loptu do bránky.
62min – Boateng vidí žltú kartu za faul na Thurama.
64min – domáci striedajú Pleu za Herrmanna.
66min – Hofmann vidí žltú kartu za faul na Goretzku.
68min – Boatenga strieda Martínez.
76min – Perišičova strela letí vedľa bránky.
80min – Stindlova krížna strela minie našu bránku.
82min – Martínez vidí žltú kartu za faul na Stindla.
85min – domáci striedajú Stindla za Raffaela.
86min – Lewandowski vidí žltú kartu za faul na Raffaela.
88min – Zakaria vidí žltú kartu za faul na Müllera.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – 2 : 1 Martínez podľa hlavného rozhodcu fauluje v šestnástke Thurama, za čo vidí durhú žltú a následne červenú kartu a domáci budú kopať penaltu. Ešte predtým ale vidí aj Thiago žltú kartu za rečnenie. Následne nariadenú penaltu Bensebaini premení a svojím druhým gólom v zápase strhne vedenie na domácu stranu.
90+4min – hlavný rozhodca Fritz odpíska koniec stretnutia a pečatí našu druhú prehru v rade.

Hansi Flick: „Je dôležité, aby sme na jednej strane dobre hrali futbal. Urobili sme to v prvej polovici a vytvorili sme si veľa šancí. Je samozrejme nepríjemné, že nevyužívame možnosti, takže sme Gladbach nechali v hre. Túto situáciu by sme za normálnych okolností museli rozhodnúť skôr. Rovnako ako to bolo minulý týždeň proti Leverkusenu. Tím má kvalitu na strelenie gólov. Bohužiaľ, v súčasnosti to nerobí. Nakoniec je to len v tom, že futbal sa hrá na góly.“

Manuel Neuer: „Nechápem to. Strelili sme gól na 1:0 a mali sme pokračovať v hre. Nemali sme čakať. Získanie výsledku v čase nepomôže nášmu futbalu. Môžeme dobre útočiť, urobiť dobrý štart a potom vytvoriť šance, ale v druhej polovici po vedení to bolo príliš veľa čakania. Preto Gladbach vyhral.“

Joshua Kimmich: „Som nekonečne naštvaný. V prvej polovici sme hrali veľmi dobre a mali sme veľa šancí. Ale navzájom sme si nepomáhali. Po prestávke sme si zaslúžili vedenie. Potom Gladbach začal hrať lepšie, ale bez vynikajúcich príležitostí. Nakoniec sme hrali dva zápasy dobre, ale stratili sme obe.“

Thomas Müller: „Strata zápasu v tejto situácii je brutálna. Po našom góle sme mali menšiu kontrolu nad zápasom ako v prvých 50 minútach. Potom dostaneme gól po štandardnej situácii a na konci zbytočná penalta, ktorá je samozrejme smrteľná. Nakoniec nemáme nič za dobrú hru.“

Marco Rose (tréner Borussia Mönchengladbach): „Videli sme dva rôzne polčasy. V prvej polovici sme mali zlý prístup. Vždy existuje rozdiel medzi tým, čo robíte proti Bayern a ako to implementujete na ihrisku. Potvrdenie sme dostali v 49. minúte s gólom na 0:1. Potom sme pracovali a dostali sa k štandardu. Potom sme pokračovali v hre o víťazstvo a odmenili nás pokutovým kopom. Nakoniec je to určite šťastné víťazstvo, ale veľa nám to pomáha pri vývoji v tabuľke.“

Ramy Bensebaini (Borussia Mönchengladbach): „Bayern je veľmi silný tím vo všetkých oblastiach. Je to tím, ktorý zvládne každého. Ale boli sme dobre pripravení a mohli sme sa proti tomu postaviť. Podarilo sa nám to veľmi dobre. Dúfam, že to takto bude pokračovať.“