Report: Borussia Mönchengladbach – FC Bayern

20:30
Borussia Park Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach – FC Bayern

3 : 2 (2 : 2)

Na predohrávaný zápas 15.kola Bundesligy, ktorým je zápas v Mönchengladbachu, nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Pavard, Süle, Alaba, Davies – Kimmich, Goretzka – Sané, Müller, Costa – Lewandowski.

19min – Davies prihráva Lewandowskému a počas letu lopty si na ňu Neuhaus siahne, čo odhalí systém VAR a tak budeme kopať penaltu.
20min – 0 : 1 Lewandowski nariadenú penaltu bezpečne premení.
25min – Müller odhlavičkuje a Lewandowski pošle loptu hlavou vedľa bránky.
26min – 0 : 2 Goretzka vystihne rozohrávku domácich, vymení si loptu so Saném a z hranice šestnástky prestrelí brankára Sommera.
29min – po rokovom kope domáci chytá Neuer hlavičku Gintera.
35min – 1 : 2 Stindl prihráva za obranu Hofmannovi, ktorého Süleho absolútne nebráni a tak domáci hráč strelou prekonáva Neuera.
45min – nadstavený čas budú 3 minúty.
45+1min – 2 : 2 Stindl prihráva Hofmannovi, ktorý sa zlým vybehnutím Süleho vyhne ofsajdovej pasci a postupuje sám na Neuera, ktorého pohodlne obstrelí a zrovnáva skóre.
45+3min – koniec 1.polčasu.

49min – 3 : 2 strelec dvoch gólov Hofmann prihráva Neuhausovi, ktorý nechytateľnou strelou z hranice šestnástky prekonáva Neuera.
57min – Stindlova strela letí nad bránku.
61min – Lewandowski odcetruje na Saného, ktorý pristaví loptu Kimmichovi a ten ju strelou pošle nad bránku. Ginter vidí za faul na Costu žltú kartu.
63min – Süle vidí žltú kartu za faul na Embola.
65min – Lewandowského ďalekonosný strelecký pokus končí vysoko nad domácou bránkou.
67min – Sané tvrdou strelou zostrelí Gintera, ktorý musí byť ošetrovaný.
68min – striedame Costu za Comana.
71min – Coman odcetruje a Lewandowski hlavou pošle loptu nad bránku.
74min – domáci striedajú Hermanna za Zakariu.
81min – domáci striedajú kapitána Stindla za Wolfa.
89min – domáci dvojnásobne striedajú. Hofmana za Wendta a Bensebainiho za Jantschkeho.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – Müllerovu strelu tečuje Elvedi vedľa bránky.
90+2min – po našom rohovom kope odkopáva Ginter z bránkovej čiary hlavičku Süleho.
90+4min – hlavný rozhodca Osmers odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Gladbach bol veľmi efektívny a brutálne využil tri naše chyby. Prvých 30 minút sme hrali dobrý futbal, určovali hru. Potom v hre rozhodli maličkosti, konkrétne chyby, ktoré sme urobili. Stratili sme loptu a v obrane sme neurobili dobré rozhodnutia. Po góle na 3:2 sme sa nemohli vrátiť do zápasu tak, ako sme dúfali. Súčasťou futbalu je utrpenie z prehier. To, ako sme zápas začali, bolo stále veľmi dobré. Nakoniec môžeme a musíme prehru pripísať sami sebe. Je to nepríjemné a samozrejme sme sklamaní. Gladbach to odohral na 1*.“

Thomas Müller: „Prvých 30 minút sme dominovali aj vďaka našej hernej štruktúre a pokúsili sme sa kombinovať veľa jednoduchých krátkych prihrávok zozadu dopredu. Potom sme však boli zmätení, keď sme stratili loptu. Gladbach radšej počkal, zahustil stred. To ich počas prvej pol hodiny robilo trochu pasívnych. Potom bohužiaľ dve zlé prihrávky chladnokrvne potrestali. Strácali sme loptu, keď sme sa pohybovali dopredu a potom to nie je také ľahké pre stredných obrancov. V druhej polovici sme z obliehania ich bránky vyťažili príliš málo.“

Leon Goretzka: „Prehrať zápas po vedení 2:0 skutočne bolí. Prvých 30,35 minút bolo to najlepšie, čo sme za dlhý čas odohrali. Boli sme veľmi koncentrovaní, ale potom dvakrát stratíme loptu tam, kde ju nesmieme stratiť a nereagujeme správne. Potom je to rýchlo 2:2. Z podobnej situácie padol aj gól na 2:3. Súpera sme trikrát ponúkli a oni využili svoje šance. Potom strácame a nie je to o nič jednoduchšie, keď sa tím môže sústrediť iba na obranu. V druhej polovici sme sem-tam mali trochu smolu. Došlo k individuálnym chybám, ale stále sme sa do toho mohli položiť, aby tieto straty lopty neboli také zničujúce. V súčasnosti dostávame príliš veľa gólov.“

Marco Rose (tréner Borussie Mönchengladbach): „Som hrdý, ale môžeme to klasifikovať veľmi dobre. Teraz to musíme udržať. Mali sme veľa zápasov, v ktorých chýbalo šťastie. Dnes sme pre to pracovali. Celkovo to bolo zaslúžené víťazstvo. Chlapci obstáli veľmi dobre. Prehrávali sme 0:2 bez toho, aby nás Bayern nemilosrdne rozohral. Pri góloch nemali šťastie, ale zrazu bolo 0:2. Dovtedy sme mali z hry malý úžitok, ale neboli sme dosť statoční. Gól na 2:1 bol pre nás dôležitý, aby sme mohli získať pocit, že v zápase ešte niečo je. To nám dalo silu. A potom futbalové zápasy bežia tak, ako bežia.“

Jonas Hofmann (Borussia Mönchengladbach): „Je to neuveriteľné. Bol to tvrdý boj. Po góle na 0:2 si mnohí z nás určite nemysleli, že to dokážeme otočiť. Dali sme prvé dva góly presne podľa našich predstáv. Bayern sa dobre bránil, takže sme sa museli dostať za obranu. To sme zahrali veľmi dobre. Zo začiatku sme sa trápili, ale našli sme si cestu do hry čoraz lepšie. Je skvelé, že sme sa hneď po prestávke dostali do vedenia. Nakoniec to bol ťažký boj v defenzíve. To je ale súčasťou, najmä proti Bayernu.“