Report: Borussia Mönchengladbach – FC Bayern

20:30
Borussia-Park Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach – FC Bayern

1 : 1 (1 : 1)

Na úvodný zápas novej bundesligovej sezóny 2021/2022 nastupujeme v Mönchengladbachu proti domácej Borussii v základnej zostave: Neuer – Stanišič, Upamecano, Süle, Davies – Kimmich, Goretzka – Sané, Müller, Gnabry – Lewandowski.

4min – Herrmannova strela z hranice šestnástky končí tesne vedľa bránky.
6min – Herrmann postupuje sám na Neuera, namiesto strely ale volí prihrávku na Stindla, ktorého strelu ale naša obrana zblokuje.
10min – 1 : 0 Stindl prihráva Pléaovi, ktorý strelou prekonáva Neuera.
14min – Lewandowského strelu z voleja brankár Sommer chytá.
26min – Lewandowského gólovú strelu brankár Sommer nohou reflexívne vyráža.
37min – Lewandowski prihráva Stanišičovi, jeho strelu ale domáci brankár vyráža.
42min – 1 : 1 Kimmich odcentruje rohový kop do šestnástky, kde si lopta nájde Lewandowského, ktorého neustráži Elvedi a tak si náš útočník po gólovej strele otvorí strelecký účet v novej bundesligovej sezóne.

48min – brankár Sommer chytá Gnabryho strelu.
53min – Saného strela končí nad bránkou.
54min – Lainerova hlavička končí vedľa bránky.
55min – Neuhausovu strelu Neuer chytá.
57min – Stindl vidí za faul žltú kartu.
58min – Daviesovu strelu po prihrávke od Gnabryho brankár Sommer vyráža do bezpečia.
60min – brankár Sommer vyráža gólovú strelu Lewandowského.
64min – domáci dvojnásobne striedajú. Hermanna za Hofmanna a Pléu za Thurama.
70min – Thuram sklepne loptu pre Stindla, jeho následnú gólovú strelu Neuer vyráža na roh.
71min – Wolfovu strelu Neuer chytá.
72min – domáci striedajú Wolfa za Bennettsa.
74min – dvojnásobne striedame. Saného za Comana a Gnabryho za Musialu.
77min – Lainer prihráva Thuramovi, ktorý v dobrej pozícii tesne nedosiahne na loptu a tak ju nedokáže usmerniť do bránky.
82min – striedame Stanišiča za Sarra a Müllera za Choupo-Motinga.
85min – domáci tréner Adi Hutter vidí za protesty žltú kartu.
90min – Neuhaus vidí žltú kartu za faul na Musialu. Nadstavený čas bude 5 minút.
90+1min – domáci striedajú Neuhausa za Bénesa.
90+2min – Sarrovu strelu brankár Sommer chytá.
90+5min – Comanovu spätnú prihrávku pošle Kimmich strelou vedľa bránky. Hlavný rozhodca Fritz odpíska koniec dnešného stretnutia.

Julian Nagelsmann: „Nikdy nie ste spokojní, ak nevyhráte. Príležitostí bolo veľa na oboch stranách. Nakoniec sme mali aj trochu šťastia. Po prestávke mal Gladbach šťastie, keď sme mali veľa šancí. Celkovo to bolo celkom rozhárané. Diváci videli vzrušujúci zápas. Štvrťhodina po prestávke ukázala, že sme si schopní vytvoriť veľa šancí a musíme streliť ďalší gól. V konečnom dôsledku je to spravodlivá remíza. Mali sme dobrého súpera. V ofenzíve musíme byť trochu pozičnejší, aby sme mali lepšiu štruktúru. Sme si vedomí toho, že musíme urobiť ešte niekoľko krokov.“

Robert Lewandowski: „Bol to intenzívny zápas, oba tímy mali šance. To, čo sme hrali, nebolo dokonalé. Jednoduchých chýb bolo veľa, chýbalo tempo a dôslednosť. Prvý zápas sa ale skončil. Teraz sa môžeme pripraviť na ďalší. Tu to ale nikdy nemáme ľahké. Bolo naozaj skvelé hrať opäť s divákmi a tiež to bolo niečo špeciálne.“

Leon Goretzka: „Bol to typický úvodný zápas s hektickým štartom, kde sme ale zaostali. Potom sme už mali zápas lepšie pod kontrolou. Najmä na začiatku druhého polčasu sme mali fázu, v ktorej sme mali veľa dobrých šancí, takže musíme streliť gól. Nakoniec to začalo byť opäť hektické. Pre divákov to bolo atraktívne, ale samozrejme by sme boli radi, keby sme to vyhrali. Stále máme čo robiť. Som si istý, že v priebehu prvej polovice sezóny sa budeme zlepšovať od zápasu k zápasu.“

Adi Hütter (tréner Borussia Mönchengladbach): „Bod proti FC Bayern je viac ako zaslúžený. Predviedli sme dobrý výkon. Môžeme však poďakovať aj nášmu vynikajúcemu brankárovi Yannovi Sommerovi. Bol to skvelý úvodný zápas. Oba tímy majú stále veľa priestoru na zlepšenie.“

Lars Stindl (Borussia Mönchengladbach): „Na začiatku sme odpálili ohňostroj a mali sme veľké príležitosti. Potom sme tomu všetkému trochu vzdali hold. Bayern má kvalitu a ukázal ju. Yann Sommer nás senzačne podržal. Mali sme šancu to vyhrať. Celkovo, pokiaľ ide o prístup a publikum, to bol nakoniec ďalší skutočne úžasný a úspešný večer v Borussia-Parku.“

Patrick Herrmann (Borussia Mönchengladbach): „Získať bod proti Bayernu je vždy dobré. Mohli sme ale zápas aj vyhrať. Ale svoje šance mal aj Bayern. Bol to skvelý zápas. Sezóna sa môže začať.“