Report: Borussia Mönchengladbach – FC Bayern

20:45
Borussia Park Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach – FC Bayern

5 : 0 (3 : 0)

Na zápas 2.kola Nemeckého pohára nastúpili naši chlapci v Mönchengladbachu proti domácej Borussii v základnej zostave: Neuer – Pavard, Upamecano, Hernández, Davies – Kimmich, Goretzka – Gnabry, Müller, Sané – Lewandowski.

2min – 1 : 0 Upamecano neubráni Embola, ktorý prihráva Konému a ten obstrelí Neuera.
9min – Hofmann utečie Upamecanovi, jeho strela ale netrafí bránku.
11min – Upamecano podbehne loptu a Embolo sa ocitne sám pred Neuerom, ten loptu reflexívne vyráža na roh.
12min – po rohovom kope domácich minie strela Zakariu našu bránku.
13min – Hofmann odcentruje priamy kop a Bensebaini pošle loptu hlavou nad bránku.
15min – 2 : 0 Embolo prihráva Beyerovi, ktorý prihráva Bensebainimu a ten prestrelí Neuera.
20min – 3 : 0 Hernández v šestnástke fauluje Embola a hlavný rozhodca odpíska penaltu. K lopte sa postaví Bensebaini, počká si na Neuerov pohyb a pošle loptu do opačnej strany.
35min – Müller prihráva Gnabrymu, ktorého strelu brankár Sommer chytá.
40min – Goretzkova strela končí nad bránkou.
45min – nadstavený čas budú 3 minúty.
45+3min – koniec 1.polčasu.

46min – Upamecano vidí žltú kartu za faul na Embola.
49min – Goretzkovu strelu tečovanú Zakariom domáci brankár vyráža do bezpečia.
50min – Gnabryho strela končí vedľa bránky.
51min – 4 : 0 Elvedi prihráva Embolovi a ten strelou prekonáva Neuera.
53min – domáci striedajú Beyera za Netza.
54min – Zakaria utečie Upamecanovi, jeho strelu ale Neuer nohou vyráža do bezpečia.
55min – dvojnásobne striedame. Upamecana za Süleho a Daviesa za Comana.
57min – 5 : 0 Netz prihráva za obranu Embolovi a ten presnou strelou k tyči prekonáva Neuera.
59min – Lewandowského zakončenie hlavou domáci brankár chytá.
64min – striedame Goretzku za Tolissa.
67min – striedame Gnabryho za Stanišiča.
68min – Stanišičova strela končí nad domácou bránkou. Domáci dvojnásobne striedajú. Kapitána Stindla strieda Pleá a Scallyho Herrmann.
73min – domáci opäť dvojnásobne striedajú. Embola za Thurama a Hofmanna za Neuhausa.
74min – Lewandowski prihráva Müllerovi, ktorého strelu brankár Sommer chytá.
77min – Kimmichov rohový kop pošle Tolisso hlavou na bránku, domáci brankár loptu vyráža na roh.
79min – Zakaria vidí žltú kartu za faul na Saného. Brankár Sommer vyráža gólovú strelu Müllera.
84min – Pavardovu strelu domáci brankár chytá.
90min – hlavný rozhodca Stieler odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hasan Salihamidžič: „Nedostali sme sa do zápasu. Bol to kolektívny výpadok. Je to nevysvetliteľné. Vieme, aké je to v Gladbachu ťažké. Všetko sa pokazilo, čo sa pokaziť mohlo. Gladbach hral naozaj dobre, prijali každý súboj od prvej minúty a poriadne sa do toho pustili.“

Dino Toppmöller: „Mali sme čierny deň, vždy sme boli o krok neskoro. Je ťažké to prijať. Pre Gladbach to bolo zaslúžené víťazstvo. Nastavili sme si veľa vecí, ktoré sme nedokázali zrealizovať. Viesť po 20 minútach 3:0 je samozrejme skvelé. Bol to absolútne nevyužitý deň a je nám ľúto, že sme našich fanúšikov tak veľmi sklamali. Teraz sa musíme otriasť a v sobotu ukázať reakciu.“

Thomas Müller: „Počas celého zápasu sme nikdy nenašli bod, kde by sa spustil motor Bayernu. Môžeme sa len ospravedlniť fanúšikom a ospravedlniť sa Gladbachu. S výnimkou Neuera to bol pre nás katastrofálny výkon. Nič podobné som ešte nevidel. Je ťažké to vysvetliť. Teraz na to musíme zabudnúť, pretože inak to bude pokračovať v sobotu.“

Max Eberl (športový riaditeľ Borussia Mönchengladbach): „Z času na čas o niečom takom snívate. Je to naozaj skvelý večer, skvelý výkon tímu.“

Adi Hütter (tréner Borussia Mönchengladbach): „Musím zložiť veľkú poklonu tímu. Je to viac ako zaslúžené víťazstvo. Rozobrali sme Bayern. Dnes všetko vyšlo. Hrali sme naozaj dobre a rýchlo. Toto historické víťazstvo nás teší.“

Breel Embolo (Borussia Mönchengladbach): „Proti Bayernu je vždy ťažké hrať, je to možno najlepší tím na svete. Ale boli sme si istí. Najmä proti takému svetovému tímu musíte svoje šance využiť chladnokrvne. To sme urobili. Dnes sme odviedli skvelú prácu a užívame si večer.“