Report: Borussia Mönchengladbach – FC Bayern

Borussia Park Mönchengladbach

gladbach bayern

Borussia Mönchengladbach – FC Bayern

3 : 1 (0 : 0)

Na jeden zo šlágrov 15.kola Bundesligy (druhým je podvečerný zápas VfL Wolfsburg – Borussia Dortmund) proti Borussii Mönchengladbach nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Benatia, Boateng, Rafinha – Martínez, Alonso, Vidal – Müller, Lewandowski, Coman.

2min – ďalekonosnú strela Raffaela chytá Manuel Neuer.
4min –Benatia vidí žltú kartu za faul na Korba.
10min – po rohovom kope hlavičkuje Martínez tesne nadbránku.
14min – Nordtveit zahrá v šestnástke rukou, penalta sa ale nepíska.
15min – Alonsova strela spoza šestnástky je nepresná na míňa bránku.
18min – lopta putuje na jeden dotyk po osi Vidal-Müller-Lahm- Lewandowski, aby ju posledne menovaný poslal do náručia brankára Sommera.
19min – Müller sám pred brankárom Sommerom trafí loptu iba do neho.
24min – Vidal z priameho kopu odcentruje a Benatia hlavičkuje do rúk domáceho brankára.
25min – Martínezovu strelu vyráža brankár domácich iba ku Comanovi, jeho strela trafí tyč domácej bránky.
29min – Stindl pošle loptu hlavou vedľa našej bránky.
45min – nadstavený čas 1.polčasu bude jedna minúta.
45+1min – ďalekonosná strelu Dahouda letí ďaleko vedľa našej bránky. Hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

54min – 1 : 0 Wendt po zlyhaní obrany obstrelí Manuela Neuera a posiela domácich do vedenia.
57min – Müllerov strieľaný center chytá brankár Sommer.

64min – Manuel Neuer vyráža 100% gólovu Korba na brvno našej bránky.

65min – 2 : 0 Nordtveit odcentruje, Elvedi hlavou loptu predĺži na Stindla a ten akrobatickým pokusom posiela loptu do bránky.

66min – Alonsa strieda Rode.

68min – 3 : 0 Johnson sa vyhne offsidovej pasci, postupuje sám na Neuera a aj keď sa mu ešte v poslednej chvíli pokúša zabrániť zakončiť Boateng, domáci hráč to zvládne a zvyšuje skóre na rozdiel triedy.

71min – Vidal odcentruje a Lewandowski hlavičkuje do rúk domáceho brankára.

74min – Stindl vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.

75min – Lewandowského strieda navrátilec do zostavy Franck Ribéry, ktorý si opäť vyskúša súťažný zápas po prvý krát od zranenia v marci 2015.

80min – Coman sa pokúsi obstreliť domáceho brankára, obstrelí ale aj bránku.

81min – 3 : 1 Müller prihráva Vidalovi, ten posunie loptu Ribérymu a Franck okorení návrat do zostavy gólom, ktorým zároveň znižuje skóre stretnutia.

84min – Müllerov center chytá brankár Sommer. Domáci striedajú Dahouda za Schulza.

86min – Rafinha vidí žltú kartu za faul na Stindla.

88min – domáci striedajú Raffaela za Drmiča.

90+1min – posledné striedanie v mužstve domácich. Ihrisko opúšťa Stindl a na jeho miesto prichádza Hazard.

90+3min – hlavný rozhodca Zwayer odpíska koniec zápasu.

Pep Guardiola: „Gratulujem Borussii. Hrali sme veľmi dobrý prvý polčas, vytvorili si veľa šancí, ale bohužiaľ sme ich zahodili. Po prestávke to bolo veľmi komplikované, pretože sme mali príliš veľa stratených lôpt. Skutočnosť, že sme dostali gól sa môže stať, ale potom sme stratili naše rozostavenie. To nebolo dobré, išli sme do protiútokov a to bol dôvod porážky. Nesmieme zanedbávať základ našej hry.“

Franck Ribéry: „My sme na vine. Po prvom polčase sme mali vyhrávať 2 : 0, 3 : 0. Gladbach to ale urobil dobre a využil každú príležitosť. Škoda. Musíme pokračovať ďalej.“

André Schubert (tréner Gladbachu): „Obrí kompliment môjmu tímu. Mali sme nejaké problémy v prvom polčase, ale s nevyhnutnou trochou šťastia sme neinkasovali. Po prestávke sme to ale urobili veľmi dobre. Po úvodnom góle sme mali ešte väčšiu dôveru, aby sme mohli rozhodnúť zápas pre nás.“