20:15
Wohninvest Weserstadion Brémy

Bremer SV – FC Bayern

0 : 12 (0 : 5)

Na dohrávku 1.kola Nemeckého pohára nastupujeme v Brémach proti účastníkovi piatej ligy Bremer SV bez našich najväčších hviezd v základnej zostave: Ulreich – Sarr, Süle, Nianzou, O. Richards – Kimmich, Tolisso – Musiala, Müller, Sané – Choupo-Moting.

4min – Tolissovu strelu spoza šestnástky brankár Seemann chytá.
5min – strelu Diopa Ulreich chytá.
7min – Musialovu krížnu strelu odkopáva domáci stopér z bránkovej čiary do bezpečia.
8min – 0 : 1 Sané prihráva Choupo-Motingovi, ktorého strela z otočky sa od brvna odrazí za bránkovú čiaru.
12min – Omar Richards odcentruje na Tolissa, ktorého strelu domáci brankár vyráža do bezpečia.
16min – 0 : 2 Musiala si narazí loptu s Choupo-Motingom a krížnou strelou prekonáva brankára Seemanna.
27min – 0 : 3 Müller prihráva Musialovi a ten krížnou strelou prekonáva brankára domácich. Loptu ale ešte po ceste do bránky pri obrannom zákroku tečuje Warm a tak mu je gól pripísaný ako vlastný.
28min – 0 : 4 po zlej rozohrávke domáceho Olatunjiho postupujú štyria naši hráči a dvoch domácich. Výsledkom akcie je finálna prihrávka Saného na Choupo-Motinga, ktorý pošle loptu do odkrytej bránky.
35min – 0 : 5 Tolisso odcentruje na Müllera, ktorý svoju hlavičku obtrie o domáceho Kmieča a tak sa lopta dostáva ku Choupo-Moting, ktorý hlavou prekonáva brankára Seemanna.

46min – cez polčasovú prestávku striedame 3 hráčov. Kimmicha sa Cuisancea, Süleho za Chrisa Richardsa a Müllera za Tilmana.
47min – 0 : 6 Musialovu strelu domáci brankár vyráža. Následne ale domácu rozohrávku Muszonga vystihne Tillman a presnou strelou zvyšuje skóre stretnutia.
48min – 0 : 7 Choupo-Moting prihráva Musialovi, ktorý vyzvŕta domáceho Kmieča a krížnou strelou do šibenice prekonáva domáceho brankára.
52min – Choupo-Moting namiesto prihrávky jednému z dvoch lepšie postavených spoluhráčov volí strelu na bránku, ktorú domáci brankár nohami vyráža do bezpečia.
54min – Musiala prihráva Tillmanovi, ktorého strelu brankár Seemann vyráža na roh.
58min – domáci trojnásobne striedajú. Olatunjiho za Wakiho, Kmieča za Wazneha a Diopa za Matara.
61min – striedame Musialu za Gnabryho.
62min – Choupo-Motingova strela trafí brvno.
65min – 0 : 8 Omar Richards prihráva Sanému, ktorého krížna strela zapadne do domácej bránky.
67min – Choupo-Moting dáva gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí.
68min – striedame Saného za Bootha.
70min – domáci dvojnásobne striedajú. Brankára Seemanna za Bahra a Kurkiewicza za Kunkela.
77min – domáci Nobile vidí červenú kartu za faul na Tillmana.
80min – 0 : 9 spätnú prihrávku Gnabryho pošle Cuisance cez dvoje „jaslí“ až do siete domácej bránky.
82min – 0 : 10 Cuisance prihráva Choupo-Motingovi a ten prestrelí brankára Bahra.
84min – Kouassi vidí žltú kartu za faul na Muszonga.
86min – 0 : 11 Choupo-Moting vysunie Sarra, ktorý prestrelí brankára Bahra.
88min – 0 : 12 Gnabry pošle krížnu prihrávku na Tolissa, ktorý strelou pošle loptu medzi tyč a obrancu Wakiho do bránky.
90min – hlavný rozhodca Winter bez nadstaveného času odpíska koniec dnešného stretnutia.

Julian Nagelsmann: „Dalo sa očakávať, že to bude jednostranný zápas, vedei to aj hráči Bremeru. Napriek tomu si myslím, že vždy idete do zápasu s takým malým zábleskom nádeje. Prvých šesť až sedem minút sa im darilo. Boli odvážni a hrali dobre dopredu. Nie je prekvapujúce, že sme nakoniec vyhrali. Napriek tomu to bol určite pekný zážitok pre každého. Bolo jasné, že chceme vyhrať, ale nehovorili sme o výsledku. Ako som povedal pred zápasom, je to o vážnosti. Pre mňa je to jednoducho o tom, že impulz máme vždy vnútri. Nezávisle či hrá súper Ligu majstrov alebo Oberligu. V druhom polčase sme odviedli skvelú prácu. Tiež ste mohli vidieť, že Choupo bol vždy dobre bránený a Leroy bol veľmi odhodlaný. Je to v poriadku. Aj tí, ktorí prišli na ihrisko ako striedajúci hráči, hrali dobre a chceli to vážne dokončiť.“

Choupo-Moting: „Bez ohľadu na to, či máte veľa času na hranie, alebo nie, ak máte šancu, mali by ste dupnúť na plyn. Každý zápas je dôležitý. Držali sme sa od prvej do poslednej minúty a preto zápas pre nás dopadol tak dobre. Bolo na tom veľa pozitívnych vecí. Bol to pre nás úspešný večer. Myslím, že je to moje prvé štvorbalenie medzi profesionálmi. Pekná vec, určite. Ale najdôležitejšie je, že dnes to bola veľká zábava a že sme zápas jasne a zaslúžene vyhrali. Iste, teší ma každý gól a každá asistencia. V druhom polčase som najskôr dal gól Jamalovi a prišli na rad ostatní. Myslím si, že je fajn, keď je to takto rozdelené. Najdôležitejšia vec vo futbale je, že sa musíte v práci baviť a potom sa samozrejme snažiť implementovať, čo tréner požaduje. Na to potrebujeme trochu viac času, aby sme to celé zdokonalili. Ale dnes tu bolo veľa pozitívnych vecí. Som veľmi, veľmi potešený a šťastný.“

Joshua Kimmich: „Nedostali sme sa do zápasu tak dobre, Bremer hrali drzo a mali aj jednu alebo dve strely na bránu. Potom sme to však mali pod kontrolou a chceli sme to hrať vážne až do konca.“

Jamal Musiala: „Dnes to bola zábava. Heslom bolo jednoducho strieľať góly, dostať sa do rytmu a získať sebavedomie do ďalších zápasov. Bolo dobré, že mladí hráči dostali minúty, pretože Bundesliga je na vyššej úrovni. Chcem len naďalej dávať mužstvu 100 percent a predvádzať to každý zápas. Snažím sa sústrediť na svoj výkon a vždy zo seba vydám maximum.“

Benjamin Eta (tréner Bremer SV): „Bol to mega zážitok. Vedel som, že to bude iné číslo vo výsledku. Ale ukázali sme sa a v prvých minútach sme mali pár dobrých akcií. Obecenstvo bolo mega a tento pocit si budeme brať so sebou. Aj keď bol stav 7:0, snažili sme sa hrať futbal a čiastočne sme to zvládli. Ak Bayern dá plný plyn, inkasované góly sú samozrejmosťou. Chceli sme, ale v určitom okamihu sme už nemohli.“

Sebastien Kmieč (hráč a asistent trénera Bremer SV): „Kvalita súpera je samozrejme brutálna. Proti tomuto sme mohli veľmi málo. Nedostali sme sa do súbojov a len sme sa hnali za každou loptou. Vidíte to jedným plačúcim a jedným smejúcim sa okom, pretože je to jednoducho brutálne. Prehrali sme, ale aj tí, ktorí hrali, sa chceli ukázať a mali svoje akcie. Až tu na ihrisku vidíte, ako sú rýchli, ale od prvých pár metrov. Musíte len povedať: vynikajúce.“

Malte Seemann (brankár Bremer SV): „Je to neuveriteľné. Neopísateľný pocit. Bola to zábava. Naši chlapci boli skvelí a hráči Bayernu boli všetci milí. Človek na to bude rád spomínať.“