21:00
Stamford Bridge Londýn

Chelsea FC – FC Bayern

0 : 3 (0 : 0)

Na prvý osemfinálový zápas Ligy majstrov 2019/2020 nastupujeme na Stamford Bridge v Londýne v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Thiago – Coman, Müller, Gnabry – Lewandowski.

1min – Müllerovu strelu z hranice šestnástky brankár domácich chytá.
7min – Mountova strela z hranice šestnástky letí vysoko nad bránku.
11min – Comanova strela z hranice šestnástky tesne minie bránku a trafí bočnú sieť.
15min – po Kimmichovom centri pošle Lewandowski strelu do hrude domáceho brankára.
20min – Giroudovu hlavičku Neuer chytá.
26min – Gnabry vysúva Lewandowského do dobrej šance, domáci brankár Caballero je ale pri lopte skôr.
28min – Müller vysúva Lewandowského, jeho zakončenie ale domáci brankár vyráža.
29min – Müllerova krížna strela tesne minie bránku.
34min – Giroud takmer tečuje prihrávku spoluhráča do našej bránky. Domácu akciu založí zlý odkop Manuela Neuera.
35min – Alaba odcentruje a Müller pošle loptu hlavou do brvna domácej bránky.
43min – Neuer vyráža strelu Alonsa.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – Thiago vidí žltú kartu za faul na Barkleyho. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

50min – Jorginho vidí žltú kartu za protesty a následne aj Coman za faul na Kovačiča.
51min – 0 : 1 Gnabry prihráva Lewandowskému, ktorý napriek dobrej streleckej pozícii loptu prihrávkou Gnabrymu milimetrovo vráti a ten pohodlne pošle loptu do bránky.
54min – 0 : 2 Lewandowski prihráva Gnabrymu a ten krížnou strelou prekonáva brankára Caballera.
59min – Gnabry môže dokonať hetrik, jeho strela z prvej asi z 11 metrov ale skončí nad bránkou.
61min – domáci dvojnásobne striedajú. Girouda za Abrahama a Williana za Barkleyho.
63min – Christensen zastaví v šestnástke strelu Thiaga rukou, hlavný rozhodca ale penaltu neodpíska a nepochopiteľne si situáciu nejde pozrieť ani na video.
65min – Coman hlási svalové zranenie a tak je vystriedaný za Coutinha.
73min – domáci striedajú Azpilicuetu za Pedra.
76min – 0 : 3 Davies zakončí svoje fantastické sólo takmer od polovice ihriska prihrávkou na Lewandowského, ktorý pošle loptu do odkrytej bránky.
83min – Alonso fauluje Lewandowského úderom do tváre a hlavný rozhodca mu po zhliadnutí videa ukáže červenú kartu. Nariadený priamy kop pošle Alaba nepresne vedľa bránky.
85min – striedame Gnabryho za Tolissa.
89min – Neuer chytá strelu Mounta.
90min – striedame Thiaga za Goretzku. Nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – Kimmichov rohový kop pošle Goretzka hlavou na bránku, loptu ale po ceste nechtiac zastaví Lewandowski.
90+2min – Coutinhova nepresná strela končí vedľa bránky.
90+4min – francúzsky hlavný rozhodca Turpin odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Dnes to bolo veľmi sústredené úsilie tímu počas celých 90 minút. Od začiatku sme vyvíjali tlak na súpera a určili hru. V prvej polovici sme mohli využiť jednu alebo dve šance. V druhej polovici sme uspeli. Sme veľmi, veľmi šťastní. Serge Gnabryho poznám už dlho. Vyvinul sa veľmi dobre. Serge má veľmi dobré schopnosti na strelenie gólov. Sme radi, že ho máme.“

Thomas Müller: „Korením sú jednoducho knockoutové zápasy. Mali sme maximálne jednu alebo dve chyby v obrane. V prvom polčase sme sa mali odmeniť gólom. Bol to intenzívny zápas. Adrenalín je tam stále. Celkovo je to absolútne zaslúžených 3:0. Hrali sme až do 92. minúty, výkon tímu bol celkom dobrý. Som rád, že sme dokázali v druhej polovici zápasu premeniť šance na góly.“

Serge Gnabry: „Začali sme po prestávke veľmi silne, vyvíjali sme veľký tlak na Chelsea a nakoniec sme využili šance. Lewy pre mňa pripravil dva góly, napriek tomu, že mohol sám skórovať. Dal som teda dva góly a potom som mu na jeden prihral.“

Frank Lampard (tréner Chelsea FC): „V niektorých situáciách sme mali problémy v prvej polovici zápasu, ale bránili sme sa dobre a mali sme šťastie, že sme v hre zostali. Musíte ale ukázať za 90 minút viac, ako sme to urobili dnes. Bayern má veľmi skúsený tím s hráčmi ako Lewandowski, Müller, Neuer alebo Alaba, ktorý veľmi rešpektujeme.“