15:30
community4you Arena Chemnitz

Chemnitzer FC – FC Bayern

0 : 5 (0 : 1)

Na zápas 1.kola Nemeckého pohára sezóny 2017/2018 nastupujeme proti treťoligistovi z Chemnitzu na jeho ihrisku v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummel, Rafinha – Tolisso, Rudy – Coman, Müller, Ribéry – Lewandowski.

7min – Comanovu strelu vyráža domáci brankár Kunz, ktorý si následne poradí aj so strelou Müllera.
19min – 0 : 1 Endres vidí žltú kartu za faul na Lewandowského. Nariadený priamy kop pošle Lewandowski aj s prispením dvoch domácich hráčov do bránky.
28min – domáci striedajú zraneného Groteho za Trinksa.
40min –Tolissova nepresná strela letí vedľa bránky.
42min – Kimmichova strela letí nad bránku.
44min – Lewandowski si rozohrá priamy kop s Müllerom a následne pošle loptu nad bránku.
45min – Comanova strela letí tesne nad bránku domácich.
45+2min – Ribéryho prízemná strela letí tesne vedľa bránky. Následne odpíska hlavná rozhodkyňa koniec 1.polčasu.

46min – Müllerovu strelu vyráža domáci brankár tesne vedľa bránky.
51min – 0 : 2 po rýchlom protiútoku do rozhodenej obrany domácich prihráva Ribéry Comanovi a ten krížnu strelou prestrelí domáceho brankára.
55min – Comanovu „placírku“ vyráža domáci brankár Kunz.
57min – Rudy vidí žltú kartu ta faul na Hanscha.
60min – 0 : 3 Tolisso pošle prihrávku pred bránku, ktorú už nemá Lewandowski problém poslať do opustenej bránky.
63min – Lewandowského strieda Robben a Rafinhu Alaba.
69min – Robbenova strela letí nad bránku. Striedame Tolissa za Vidala a domáci Aydina za Mlynikowského.
79min – 0 : 4 Ribéry zatočí priamy kop presne do bránky.
81min – domáci striedajú Frahna za Slavova.
88min – Robbenova zrazená strela končí nad bránkou.
89min – 0 : 5 Robbenov rohový kop usmerní Hummels hlavou presne do domácej bránky a stanoví výsledok zápasu.
90min – hlavná rozhodkyňa Bibiana Steinhaus pri svojom debute pri seniorskom futbale hvizdom ukončí dnešný zápas.

Carlo Ancelotti: „Videl som veľmi dobrú hru môjho tím, so správnym duchu a so správnym postojom. V prvej polovici nám to súper urobil ťažké, pretože bol veľmi dobrý v obrane. V druhej polovici sme si vytvorili viac šancí, z ktorých sme dosiahli góly.“

Robert Lewandowski: „Som potešený, že sa nám podarilo takto zahrať v prvom kole. Vždy je dôležité streliť prvý gól a pokúsiť sa hrať dobre. Nie je to vždy ľahké, pretože ak nemáte nahrané skóre, musíte dávať pozor. Súper hral veľmi defenzívne, mali sme málo miesta. Pre nás bolo veľmi dôležité postúpiť so ďalšieho kola.“

Horst Steffen (tréner Chemnitzer FC): „Bránili sme dobre v prvej polovici a dali súperovi málo miesta. V druhej polovici si súper vzal tempo, hral pozornejšie a pre nás to bolo s každým gólom ťažšie. Bol by som rád za gól, ktorý by urobil našich fanúšikov šťastných.“

Kevin Kunz (brankár Chemnitzer FC): „Som rozpoltený. Jedno oko sa smeje a jedno plače. Bol by som rád za menej gólov, pretože päť gólov bolí. Napriek tomu vieme, kto boli naši súperi. Poľavenie koncentrácie a chýbajúce sily na konci boli jasné. Bayern má kvalitu, ktorá nemá v Nemecku obdobu.“