21:00
Olimpiyskyi štadión Kyjev

Dynamo Kyjev – FC Bayern

1 : 2 (0 : 2)

Na zápas 5.kola skupinovej fázy Ligy majstrov nastúpili naši chlapci v zasneženom Kyjeve proti domácemu Dynamu v základnej zostave: Neuer – Pavard, Nianzou, Hernández, Davies – Goretzka, Tolisso – Sané, Müller, Coman – Lewandowski.

3min – zápas je prerušený pre vbehnutie diváka na hraciu plochu.
14min – 0 : 1 lopta sa dostáva k Lewandowskému, ktorý nádhernými nožničkami prekonáva domáceho brankára.
29min – Goretzkova malá domov preskočí Neuerovu nohu, loptu na naše šťastie zastaví tyč.
31min – Shaparenko vidí žltú kartu za faul na Goretzku.
35min – Tsyngakovova strelu tečovanú Nianzoum Neuer chytá.
38min – Buyalskyi padá v šestnástke po súboji s Hernándezom, penalta sa ale nepíska.
42min – 0 : 2 Tolissov krížny center Müller šikovne prepustí ku Comanovi, ktorý strelou pod brvno prekonáva brankára Bushchana.
45min – nadstavený čas budú 3 minúty.
45+1min – Tolissovu strelu spoza šestnástky domáci brankár vyráža do bezpečia.
45+3min – koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku obe mužstvá striedajú. Domáci Shkurina za Vitinha a de Penu za Garmasha a naši Hernándeza za Sarra.
47min – strelu aj následnú dorážku Shaparenka Neuer reflexívne vyráža.
52min – Sarr vidí žltú kartu za faul na Buyalskyiho.
53min – priamy kop Shaparenka končí nad našou bránkou.
55min – Saného zrazenú strelu domáci brankár chytá.
59min – Daviesova ďalekonosná strela je veľmi nepresná a končí ďaleko vedľa bránky.
67min – striedame Comana za Rocu.
70min – 1 : 2 po rýchlom protiútoku domácich prihráva Tsygankov Garmashovi a ten strelou medzi nohy prekonáva Neuera.
74min – strelu Sydorchuka z hranice šestnástky Neuer vyráža.
76min – domáci striedajú Kedzioru za Karavaeva.
78min – Goretzka prihráva Lewandowskému, ktorý sa obtočí okolo Syrota, ale jeho strela minie bránku.
79min – Tsygankovova strela minie bránku.
85min – striedame Nianzoua za Tillmana.
87min – striedame Saného za Omara Richardsa.
89min – Goretzka krásnym sklzom v poslednej chvíli zastaví gólovú akciu Tsygankova.
90min – Garmashovu slabú hlavičku Neuer pohodlne chytá.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – strela Tsygankova trafí tyč napriek tomu, že Neuer kontroluje trajektóriu lopty.
90+4min – turecký hlavný rozhodca Meler odpíska koniec dnešného stretnutia.

Julian Nagelsmann: „Nakoniec sme to odohrali dobre a bolo to dôležité víťazstvo. Vo všeobecnosti to nebol jednoduchý zápas, aj vzhľadom na okolnosti, ktoré treba brať do úvahy. Okrem priestoru, ktorý bol k dispozícii, bola aj naša personálna situácia už pred zápasom napätá. Cez prestávku sme museli zmeniť základnú zostavu, pretože Luci (Lucas Hernandéz, pozn. red.) musel striedať a nemali sme tretieho stredného obrancu. Zmena potom chvíľu trvala a boli sme príliš pasívni. Ale mali sme dve alebo tri dobré možnosti, kde chýbala finálna prihrávka. Gól bol potom trochu nepríjemný. Pred nami je ešte dlhá cesta. Celkovo sa musíme stať stabilnejšími, najmä proti takým súperom, ako dnes.“

Manuel Neuer: „Misia (víťazstvo v skupine, pozn. red.) úspešne dokončená. Urobili sme to dobre. Nebol to náš najlepší výkon, ale v zásade sa dá povedať, že s účinkovaním v Lige majstrov sme spokojní. Vyhrali sme všetky zápasy a získali 15 bodov. Tešíme sa na ďalší zápas proti Barcelone. Vždy je dôležité sústrediť sa na to, aby ste zostali sústredení, aj keď to nie je vždy také jednoduché. Dnes do toho dal každý všetko. To bolo dôležité.“

Alphonso Davies: „Som šťastný, že sme získali tri body a vyhrali skupinu. To bolo dôležité. Vždy chceme byť najlepší. Samozrejme, som tiež rád, že ma vyhlásili za hráča zápasu. Nebol to jednoduchý zápas, ale svoju prácu sme zvládli úspešne.“

Mircea Lucescu (tréner Dynamo Kyjev): „Chceli sme hrať naplno a odísť z ihriska so vztýčenými hlavami. Stretli sme sa so súperom, ktorý dlhé roky dominuje v nemeckej lige. Majú veľmi dobrý tím. Hrali sme lepšie ako v prvom zápase. Čo je veľmi pozitívne, hrali sme odvážnejšie a sebavedomejšie. Ukázali sme pokrok.“