15:30
Commerzbank Aréna Frankfurt

Eintracht Frankfurt – FC Bayern

0 : 3 (0 : 1)

Na zápas 17.kola a zároveň náš záverečný zápas jesennej časti Bundesligy nastupujeme vo Frankfurte v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Thiago, Goretzka – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski.

8min – Gačinovič prihráva da Costovi, jeho strelu ale Neuer nohou vyráža.
9min – Hallerovu strelu zblokuje Süle na roh.
10min – strela Joviča tesne minie našu bránku.
13min – Alabov priamy kop vyráža brankár Trapp nad bránku na roh. Následne Kimmich odcentruje rohový kop na hlavu Martíneza, jeho hlavičku ale domáci brankár reflexívne rukou vyráža a poradí si aj s dorážkou Müllera, ktorú vytlačí nad bránku.
18min – strela Gačinoviča letí nad našu bránku.
30min – Lewandowského hlavička končí nad domácou bránkou.
35min – 0 : 1 Müller prihráva Lewandowskému, ten jasličkami Falettemu prihráva loptu Ribérymu, ktorý už nemá problém trafiť loptu do odkrytej bránky.
37min – kapitán domácich Fernandes vidí žltú kartu za faul na Ribéryho.
40min – Thiagovu strelu z hranice šestnástky domáci brankár chytá.
43min – domáci striedajú zraneného Gačinoviča za de Guzmána.
44min – Lewandowského center pošle Mülller hlavou do brvna domácej bránky.
45min – nadstavená čas budú 3 minúty.
45+1min – Alaba prihráva pred bránku Lewandowskému, ten ale loptu nestihne tečovať.
45+3min – koniec 1.polčasu.

52min – Ribéry vnikne do šestnástky, prihráva Lewandowskému tomu lopta pri pokuse o strelu prejde pod nohou, následne padá v súboji s Kostičom, penalta sa ale nepíska.
61min – Neuer chytá da Costom tečovanú strelu po rohovom kope domácich.
66min – de Guzmán vidí žltú kartu za faul na Kimmicha.
68min – Thiagova strela trafí ruku Faletteho, penalta sa nepochopiteľne nepíska.
70min – domáci striedajú Fernandesa za Nicolaia Müllera.
71min – strela Joviča trafí iba bočnú sieť našej bránky.
77min – hlavička Hallera končí nad našou bránkou.
79min – 0 : 2 Ribéry si vymení loptu s Kimmichom a napriek tomu, že mu strela vôbec nesadne, lopta končí aj s prispením tyče v domácej bránke.
89min – 0 : 3 Rafinha pri pokus o center na Lewandowského prelobuje domáceho brankára a lopta končí v sieti. Vyšlo to však napzaj veľmi pekne.
90min – trojnásobne striedame. Ihrisko postupne opúšťajú Ribéry, Müller a Lewandowski a na ich miesta prichádzajú Coman, Shabani a Wagner.
90+3min – hlavný rozhodca Gräfe odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Bol to naozaj dobrý zápas nášho tímu až na prvých 20 minút, pretože sa nám nepodarilo zastaviť protiútoky alebo sme urobili niekoľko chýb. Potom sme už hrali čo sme chceli. Hrali sme rýchlo s loptou na niekoľko dotykov, takže súper sa nedostal pressingu. Posledné zápasy boli veľmi dobré a preto je FC Bayern víťazom.“

Karl-Heinz Rummenigge: „To bol dôležitý výsledok, ktorý sme dnes získali. Dortmund včera vyhral a preto sme museli vyhrať. Tým to urobil veľmi dobre.“

Thomas Müller: „V prvej štvrťhodine sme mali nejaké problémy a potom sme mali dobré šance. Frankfurt mal ale tiež šance. Mal som smolu pri mojej šanci. Pred super kulisou vo Frankfurte sme vyhrali 3 : 0 a to nám dáva odvahu pre druhú polovicu súťaže.“

Adi Hütter (Eintracht Frankfurt): „Boli sme v prvom polčase lepší tím. Mali sme príležitosti prevziať vedenie. Po 0 : 1 sa ale ukázala trieda Bayernu. Nemali sme takú dobrú fázu, ale pokúsili sme sa vyrovnať. Celkovo lepší tím dnes vyhral. Ale nemôžem obviňovať môj tím, že sa to stalo. Bol odvážny ale prehra je príliš vysoká.“

Danny da Costa (Eintracht Frankfurt): „Mali sme dobrý štart do zápasu, boli sme agresívni a odvážni. Mali sme niekoľko šancí, tie sme mali využiť. Je dobre známe, že Bayern je vždy ťažké zdolať. Počas druhej polovice sme plánovali veľa, ale nemohli sme si vypracovať jasné šance. To dnes chýbalo, aby sme získali potrebné body.“