20:30
Deutsche Bank Park Frankfurt

Eintracht Frankfurt – FC Bayern

2 : 1 (2 : 0)

Na zápas 22.kola Bundesligy nastupujeme vo Frankfurte proti domácemu Eintrachtu v základnej zostave: Neuer – Süle, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Roca – Sané, Choupo-Moting, Coman – Lewandowski.

5min – postranný rozhodca sa zraní a tak trvá 4 minúty, kým jeho miesto zaujme štvrtý rozhodca.
12min – 1 : 0 Kostič prihráva pred bránku, kde Kamada v páde tečuje loptu za Neuerov chrbát.
14min – Younes vnikne po bránkovej čiare do šestnástky, jeho prihrávku Neuer zblokuje a Boateng hlavou odvracia na roh.
29min – Kimmichovu slabú strelu pohodne chytá domáci brankár Trapp.
31min – 2 : 0 Younes si zasekne Süleho a pošle nechytateľnú krížnu strelu do vinkľa Neuerov bránky.
34min – Comanovu strelu tečuje Hinteregger takmer na vlastný gól, brankár Trapp loptu vyráža nad brvno. Po následnom rohovom kope pošle Süle loptu hlavou nad bránku.
40min – domáci brankár vyráža gólovú strelu Kimmicha a následne vyráža do bezpečia aj dorážku Comana.
44min – Sané prihráva Choupo-Motingovi, ktorý pätičkou pošle loptu vedľa bránky.
45min – Younesa strela je zblokovaná a následnú dorážku Toureho vyráža Neuer na roh. Nadstavený čas 1.polčasu bude vinou výmeny čiarového rozhodcu 6 minút.
45+4min – strelu Tourého spoza šestnástky Neuer chytá.
45+5min – Kimmichov rohový kop pošle Süle hlavou nad bránku.
45+6min – koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Rocu za Goretzku.
48min – Coman pošle loptu hlavou nad bránku.
53min – 2 : 1 Coman vyzvŕta domácu obranu a pošle prihrávku pred bránku, po ktorej Lewandowski prestrelí domáceho brankára Trappa.
55min – Rode vidí žltú kartu za faul na Comana.
60min – tréner Hansi Flick vidí za protesty žltú kartu.
64min – Coman odcentruje a Goretzka pošle loptu hlavou vedľa bránky.
67min – domáci brankár s námahou vyráža do bezpečia Comanov pokus o lob. Následne domáci dvojnásobne striedajú. Joviča za Acheho a Rodeho za Ilsakera.
70min – Saného krížnu prihrávku pošle Coman zdobrej pozície iba vedľa domácej bránky.
74min – domáci striedajú Younesa za Barkoka.
81min – Ache padá v šestnástke po súboji s Daviesom. Hlavný rozhodca ani po preskúmaní situácie VAR-om penaltu neodpíska.
82min – dvojnásobne striedame. Hernándeza za Comana a Choupo-Motinga za Musialu.
86min – domáci brankár chytá strelu Saného.
88min – Hernándezovu strelu pošle Musiala hlavou nad bránku.
90min – striedame Saného za Martíneza. Kostičovú gólovú strelu Neuer vyráža do bezpečia.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – N’Dicka vidí žltú kartu za faul na Goretzku.
90+3min – domáci striedajú Kamadu za Zubera.
90+4min – na Hernádezov dobrý center Lewandowski hlavou nedosiahne.
90+6min – hlavný rozhodca Stegemann odpíska koniec stretnutia.

Hansi Flick: „Zle sme vstúpili do zápasu. Frankfurtu sa v prvom polčase darilo veľmi dobre, mal veľkú rýchlosť a dostal nás pod tlak. V druhom polčase sme chceli hrať oveľa lepšie a to sa nám podarilo. Ak budeme hrať tak, ako sme hrali v druhom polčase od začiatku, víťazom bude Bayern Mníchov. Nebolo to tak a tak s tým musíme žiť. Čo sa týka druhého polčasu, som šťastný. Je to znamenie, že tím je tam. Máme za sebou búrlivé dni, na to by sa nemalo zabúdať. Po prestávke sa tím prebudil. Bohužiaľ sa nám nepodarilo premeniť šance aspoň na jeden bod. Zaslúžili by sme si to. Je to dlhá sezóna. Nadviažeme na výkonnosť druhej polovice.“

Manuel Neuer: „Nepoučili sme sa zo zápasu proti Bielefeldu. Proti takémuto tímu to nestačí. Frankfurt má v ofenzíve silných hráčov. Hneď na začiatku nám robili problémy. Hneď od začiatku musí byť na ihrisku agresivita. V druhom polčase sme predviedli dobrý výkon. Keby sme takto hrali od začiatku, vyhrali by sme tento zápas.“

Adi Hütter (tréner Eintrachtu Frankfurt): „Bol to zápas s dvoma úplne odlišnými polčasmi. V druhom polčase sme sa trápili. Boli sme defenzívnejší a Bayern tam ukázal svoju triedu. Mali sme tam šťastie aj my. V prvom polčase ma však náš výkon úplne zaujal, mohlo to byť 4 : 0. V druhej polovici však Bayern ukázal, prečo je najlepším tímom na svete.“

Martin Hinteregger (Eintracht Frankfurt): „V prvom polčase sme predviedli dobrý futbal a našťastie sme dali góly. Bayern to možno nečakal. V druhej polovici bolo logické, že nás Bayern zatlačil o niečo viac.“

Amin Younes (Eintracht Frankfurt): „Prvý polčas sme hrali dobre. V druhom polčase to bolo náročnejšie, pretože Bayern vyvíjal veľký tlak. Je to skvelý tím. Hneď v prvom polčase sme toho dokázali veľa. Veľká pochvala patrí celému tímu.“