Commerzbank Arena Frankfurt

frankfurt   bayern

Eintracht Frankfurt – FC Bayern

0 : 0

Na predohrávaný zápas 11.kola Bundesligy proti Eintrachtu Frankfurt nastupujeme v Commerzbank Aréne v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Boateng, Rafinha – Alonso – Robben, Vidal, Costa, Coman – Lewandowski.

1min – už po 17 sekundách zápasu vidí Aigner žltú kartu za faul na Rafinhu.
11min – Robben odcentruje na Vidala, ktorého gólovú hlavičku vytláča brankár Hrádecký reflexívnym zákrokom nad brvno.
12min – strela Seferoviča letí vedľa našej bránky.
14min – Lewandowski prihráva za obranu Robbenovi, domáci brankár je ale pri lopte skôr.
15min – po našom rohovom kope fauluje ťahaním za dres Medojevič vo výskoku Martíneza, penalta sa ale nepíska.
30min – Robben odcentruje priamy kop na hlavu Martíneza, jeho zakončenie ale končí tesne vedľa bránky.
39min – Lewandowského strela letí vedľa bránky.
45min – hlavný rozhodca s naplnením riadnej hracej doby odpíska koniec 1.polčasu

46min – už po 10 sekundách 2.polčasu Lewandowski vystihne zlú rozohrávku domácich, prihráva Costovi a ten spáli 100% šancu, keď sa snaží obstreliť brankára domácich a netrafí bránku.
50min – Rafinhu strieda Müller.
53min – lopta putuje po osi Stendera-Seferovič-Meier a posledne menovaný ju tečuje vedľa našej bránky.
54min – Manuel Neuer zle odkopne loptu a svoju chybu musí naprávať vyrazením streleckého pokusu Stendera.
57min – Seferovič vidí žltú kartu za faul na Comana.
60min – Martínez aj Boatenga márne „šmyknú“ pri obrannom zákroku, loptu do bezpečia odvracia až Vidal.
62min – strieľaný center Costu chytá brankár Hrádecký.
63min – strela Stendera letí vedľa našej bránky.
65min – Thiago strieda Comana. Alonso odcentruje priamy kop a Lewandowski hlavičkuje nad bránku.
67min – Costa prihráva Lahmovi, ten na miesto strely zbytočne volí prihrávku, na ktorú Lewandowski nedosiahne.
69min – Lahm vidí žltú kartu za faul na Abrahama.
76min – Alaba strieda Lahma.
77min – domáci striedajú Medojeviča za Russa.
79min – Robbenov priamy kop tečuje Lewandowski vedľa bránky.
81min – Robben prelobuje loptu za obranu domácich na Lewandowského a ten sám pred brankárom domácich v 100% šanci netrafí bránku.
82min – Abraham vidí žltú kartu za faul na Müllera pri rozohrávke.
85min – Robben po súboji s Hasebem v šestnástke páda a od hlavného rozhodcu vidí žltú kartu za filmovanie.
88min – Müller sklepne loptu Alabovi, ten prestrelí bránku. Domáci striedajú Aignera za Reinartza.
89min – Lewandowski dáva po prihrávke za obranu gól, ktorý ale pre offside neplatí.
90min – domáceho Stendera strieda Djakpa a nadstavený čas bude 5 minút.
90+2min – Müller padá v šestnástke po kontakte s asi počas celého zápasu najnečistejšie a najzákernejšie hrajúcim domácim hráčom Zambranom, hlavný rozhodca ani tento krát penaltu neodpíska.
90+5min – Ignjovski si za rečnenie vyslúži od hlavného rozhodcu žltú kartu, domáci následne zámerne pokazia rozohrávku, ktorú musia na pokyn hlavného rozhodcu opakovať a takto sa v podstate „prezdržujú“ až do záverečného hvizdu inak nie veľmi presného a pozorného hlavného rozhodcu Sieberta.

Pep Guardiola: „Mali sme veľmi málo miesta. Skúšali sme to sprava, zľava, jeden na jedného. Napriek tomu sme mali dosť šancí na gól. Urobili sme všetko pre to, aby sme vyhrali zápas. Tím sa snažil až do poslednej minúty. Frankfurt hral dobre. Súper môže hrať ako chce, no my musíme byť schopní dobre zaútočiť.

Philipp Lahm: „Každý víkend je to prelomení defenzívy. A potom príde ďalší tím, ktorý je ešte viac defenzívny. Vzhľadom k tomu, nie je tak jednoduché prísť do šance. Napriek tomu sme mali nejaké príležitosti, ktoré musíme využiť v zápase ako je tento. Nám sa to darilo v posledných niekoľkých týždňoch, dnes už nie. To sa stane ešte bežnejšie, že súper bude veľmi, veľmi brániť.“

Manuel Neuer: „Samozrejme chceme vždy vyhrať, ale dnes to bolo veľmi ťažké. Nemali sme tak veľa šancí. Samozrejme, že je to frustrujúce, keď to skúšate znova a znova a nemáte žiadne veľké šance. Snažili sme sa o to znovu a znovu, boli motivovaní, aby sme dali gól, ale Frankfurt to urobil múdro.“

Arturo Vidal: „Bol to dnes veľmi ťažký zápas, Frankfurt bránil s jedenástimi hráčmi pred bránkou. Vzhľadom k tomu, je takmer nemožné, aby tím strelil nejaký gól. Kontrolovali sme hru a tím pracoval veľmi dobre. Iba gól chýbal. Samozrejme, že sme smutní. Musíme ale pokračovať v práci na dosiahnutie nášho cieľa.“

Armin Veh (tréner Eintracht Frankfurt): „Hrali sme dnes veľmi vášnivo a disciplinovane. To je dôvod, prečo som rád, že máme bod.“

Bruno Hübner (športový riaditeľ Eintracht Frankfurt): „Bol to ohromný výkon nášho tímu. Táto vášeň, klobúk dolu. Po prehre v pohári počas týždňa bola toto správna reakcia. V druhej polovici sme mali dokonca jednu alebo dve šance. Preto sme samozrejme s bodom veľmi spokojní.“

Stefan Aigner (Eintracht Frankfurt): „Snažili sme sa, byť tak blízko pri sebe, ako to je len možné. Príležitosti súpera vyplývali z individuálnych schopností, každého hráča Bayern, je úplne normálne, že nemôžete ubrániť. Napriek tomu sme to urobili Bayernu veľmi ťažké. Myslím, že to bol od nás veľmi dobrý zápas, ale je tam len jeden bod a preto nesmieme zaspať na vavrínoch.“