20:45
Signal Iduna Park Dortmund

Energie Cottbus – FC Bayern

1 : 3 (0 : 1)

Na zápas 1.kola Nemeckého pohára nastupujeme v Cottbuse proti domácej Energii v základne zostave: Neuer – Kimmich, Pavard, Süle, Alaba – Tolisso, Thiago, Sanches – Müller, Lewandowski, Coman.

6min – Alabova strela letí vysoko nad bránku.
14min – Comanov center pošle Lewandowski z jednej na bránku, domáci brankár Moser loptu vyráža na brvno.
32min – 0 : 1 Kimmich odcentruje a Coman hlavou zakončí, ale domáci brankár loptu vyráža, Lewandowského dorážka už ale končí v bránke.
34min – Alaba prihráva Lewandowského, jeho prízemnú gólovú strelu ale domáci brankár vyráža na roh.
39min – Müllerova strela letí vysoko nad bránku.
40min – Comanova hlavička trafí brvno.
41min – Rangelovova strela letí nad našu bránku.
44min – Lewandowkého strela letí vysoko nad bránku.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – Thiago vidí žltú kartu za faul na Brügmanna. Hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

50min – Kimmich vidí žltú kartu za faul na Hoppeho.
51min – Hasse vidí žltú kartu za faul na Sanchesa.
57min – Eisenhuth vidí žltú kartu za faul na Tolissa.
58min – domáci striedajú Geislera za Raaka.
63min – Sanches pošle strelu tesne vedľa bránky a následne je vystriedaný Goretzkom.
64min – domáci striedajú Geislera za Beyazita.
65min – 0 : 2 Goretzka prihráva Comanovi, ktorý napriahne a krížnou strelou spoza šestnástky prekonáva brankára Mosera.
70min – striedame Comana za Gnabryho.
73min – domáci striedajú Rangelova za Broschinskiho.
77min – brankár Moser chytá strelu Gnabryho.
81min – strelu Broschinskiho Neuer vyráža na roh.
85min – 0 : 3 Gnabry pri rozohrávke domácich vybojuje loptu a prihráva Goretzkovi, ktorý si s ním ešte loptu vymení a strelou k tyči zvyšuje skóre. Aj keď sa zdá, že loptu ešte po ceste do bránky tečuje Lewandowski, gól je pripísaný Goretzkovi.
88min – striedame Süleho za Hernándeza.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – 1 : 3 Taz padá v šestnástke po súboji s Goretzkom a hlavný rozhodca odpíska penaltu. Tú sám faulovaný bezpečne premení a stanoví tak výsledok stretnutia. Hlavný rozhodca Ittrich následne odpíska koniec zápasu.

Niko Kovač: “Môj tím hral dobre. V druhom polčase sme mohli držať loptu o niečo viac, ale celkovo som spokojný. Chlapci dali do toho všetko. Bol to skvelý pohľad. Vo finálnej fáze musíme hrať ešte lepšie, najmä pri finálnych prihrávkach.“

Manuel Neuer: “Minulý rok sme v Drochtersene/Asseli sme museli veľa pracovať. Vyhrali sme 1 : 0. Tentoraz sa nám darilo lepšie. V prvom polčase sme mali veľké šance skórovať proti dobrému brankárovi a dobrej obrane Energie. Prvé kolo sme prežili, teraz sme zvedaví kto príde.“

David Alaba: “Bola to veľmi intenzívny zápas. Vopred sme vedeli, že to nebude ľahké. Myslím si, že sme si celkovo zaslúžili vyhrať. V rozhodujúcich chvíľach mal zápas tempo, ale je tu samozrejme veľa priestoru na zlepšenie. Vieme to.“

Claus-Dieter Wollitz (tréner Energie Cottbus): “Často sme bránili príliš pasívne. Celkovo sme mohli byť trochu odvážnejší. Bolo to však zaslúžené víťazstvo súpera, pretože nakoniec vyhral tím s väčšou individuálnou kvalitou.“

Dimitar Rangelov (kapitán Energie Cottbus): “Bolo to pre nás veľmi ťažké. Všetci vieme, že Bayern bol veľkým favoritom. Myslím, že sme si viedli dobre, dobre sme sa prezentovali a vzdali sme sa až na poslednú chvíľu. Náš tím je veľmi mladý a má veľmi dobrú budúcnosť. Nanešťastie to nestačilo proti tak dobrému súperovi, ale zápas bol pre nás stále dôležitý, veľa sme sa naučili.“