WWK Aréna Augsburg

augsburg   bayern

FC Augsburg – FC Bayern

1 : 3 (0 : 2)

Iba 3 dni po vzájomnom zápase s FC Augsburg v rámci 2.kola Nemeckého pohára v Mníchove sa naši chlapci stretli s týmto súperom opäť, tentokrát v rámci 9.kola Bundesligy v Augsburgu. Na zápas nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Boateng, Martínez, Alaba – Alonso – Thiago, Vidal – Robben, Lewandowski, Costa.

5min – Manuel Neuer s námahou vyráža ďalekonosný strelecký pokus Verhaegha.
9min – Costa vysúva prihrávkou za obranu Lewandowského, ten loptu nie celkom dobre spracuje, tá mu odskočí a brankár Hitz ju stihne prikryť.
15min – Alaba prehráva pred bránku na Lewandowského, pred ktorým ale loptu do bezpečia odkopáva Hinteregger.
19min – 0 : 1 Robben si navedie loptu, prihráva ju Lewankowskému, ktorý sa medzi dvojicou obrancov uvoľní a obstrelí domáceho brankára.
21min – 0 : 2 Robben prihráva Lewandowskému, loptu ale Verhaegh odvráti späť k Lewandowskému, ktorý ju pošle na Robbena na druhý krát a ten už nemá problém trafiť odkrytú bránku.
23min – Vidalova strela letí vedľa bránky.
29min – striedame Martíneza za Hummelsa.
35min – Koo vidí žltú kartu za faul na Alonsa.
36min – Robben odcentruje a Lewandowski hlavou tesne minie bránku.
39min – Lewandowski padá v šestnástke po súboji s Jankerom, ktorý ho stiahne za dres, penalta sa ale nepíska.
45min – Alonsov zlým odkopom ponúkne šancu Koovi, jeho strelecký pokus ale Neuer chytá. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

48min – 0 : 3 Kačar pri zlej rozohrávke ponúkne loptu Robbenovi, ten prihráva Lewandowskému, ktorý obíde stopéra aj brankára domácich a do prázdnej bránky pohodlne skóruje.
50min – po priamom kope domácich hlavičkuje Ji vedľa bránky.
53min – Hinteregger sotí v šestnástke k zemi Lahma, penalta sa ale nepíska.
55min – domáci striedajú. Z ihriska odchádza Schmid a prichádza Max.
58min – Maxova strela ďaleko minie našu bránku.
62min – Robben prihráva Lewandowskému, ten unikne svojmu strážcovi, jeho strelu ale brankár Hitz vyráža. Následne striedame Boatenga za Badstubera.
65min – domáci striedajú. Z ihriska odchádza Halil Altintop a prichádza Teigl.
67min – 1 : 3 po sérii chýb v našej obrane sa k lopte dostáva Baier, ktorý prihrávkou nájde osamoteného kórejčana Kooa a ten bez problémov trafí našu odkrytú bránku.
68min – Robben padá v šestnástke po súboji so Stafylidisom, penalta sa ale nepíska. Nasleduje rohový kop Robbena a hlavička Hummelsa, ktorú domáci brankár reflexívne vyráža.
72min – ďalší rohový kop Robbena a hlavička Hummelsa, ktorú domáci brankár opäť reflexívne vyráža. Následne odcentruje Costa ale ani tretia hlavička Hummelsa netrafí cieľ, keď tesne minie bránku.
75min – Teigl fauluje Alabu a za odkopnutie lopty po odpískaní vidí žltú kartu.
76min – striedame Robbena za Kimmicha.
81min – Lahmova strela končí tesne vedľa bránky domácich.
82min – domáci naposledy striedajú. Odchádza Kačar a prichádza Jan Morávek.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – Kimmich vysúva Lewandowského, jeho strelu ale brankár Hitz chytá a následne hlavný rozhodca Dingert odpíska koniec dnešného stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Začali sme dobre, ako v pohári. V prvej polovici, to išlo veľmi dobre. Po dvoch gólov sme mali hru pod kontrolou. V druhej polovici sa Augsburg zlepšil a prišiel tak aj prvý gól. Robert Lewandowski a Arjen Robben dnes výborne kombinovali. To je dobré pre tím.“

Robert Lewandowski: „Hrali sme od prvej minúty veľmi dobre a ja som sa tiež cítil dobre. Vedeli sme, že musíme vyhrať a získať tri body. Celá hra bola dnes veľmi dobre riadená. Dnes to zase fungovalo.“

Dirk Schuster (tréner FC Augsburg): „Gratulujeme Bayernu k trom bodom. Výhru si zaslúžili. Hrali sme prvých 20 minút dobre, tak ako sme si to predstavovali. S dvoma gólmi ale prišiel medzi nás nepokoj a nervozita. S 0 : 3 to bolo všetko hotové.“

Paul Verhaegh (kapitán FC Augsburg): „Samozrejme vieme, že je to vždy ťažký zápas proti silnému tímu. Dostali sme bohužiaľ v rýchlom slede dva góly za sebou. Potom sme sa ale nevzdali a maximálne sa snažili, to dnes ale nestačilo.“