15:30
WWK Aréna Augsburg

FC Augsburg – FC Bayern

1 : 4 (1 : 2)

Na zápas 29.kola Bundesligy, ktorým je regionálne derby v Augsburgu, nastupujeme vo WWK Aréne v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Süle, Boateng, Rafinha – Rudy – Robben, Tolisso, James, Bernat – Wagner.

5min – Caiubyho strela tesne míňa našu bránku.
16min – Gregoritsch vysúva prihrávkou za obranu Maxa, ktorého strela trafí tyč našej bránky, vzrušenie je ale zbytočné, pretože Maxa stál v momente prihrávky v ofsajde.
18min – 1 : 0 Boatenga, ktorý váha s rozohrávkou oberie o loptu Cordova, ktorý tak postupuje sám na Ulreicha. Nás brankár síce jeho strelu vyráža, no iba nešťastne do tváre Süleho, od ktorého putuje lopta do bránky.
20min – Gregoritsch fauluje Boatenga, žltú kartu však nepochopiteľne vidia obaja.
30min – priamy kop Schmida letí nad našu bránku.
32min – 1 : 1 Kimmich odcentruje pred bránku a na hranici malého vápna osamotený Tolisso pošle loptu hlavou do bránky.
38min – 1 : 2 Kimmich sa „jasličkami“ zbaví Maxa, prihráva pred bránku na Bernata, ktorý pätičkou posunie loptu na Jamesa a ten strelou k pravej tyči prekonáva domáceho brankára.
42min – Wagnerova hlavička letí nad domácu bránku.
43min – Khedira vidí za diskusie s hlavným rozhodcom žltú kartu.
44min – Kimmich prihráva Tolissovi, jeho strela z dobrej pozície domáci brankár Hitz reflexívne vyráža.
45min – Kimmicha po odohraní lopty „dohrá“ Baier, za čo vidí domáci hráč žltú kartu. Nadstavený čas budú 2 minúty.
45+2min – koniec 1.polčasu.

62min – 1 : 3 Tolisso odcentruje do šestnástky na Süleho, ktorého krížnu hlavičku pošle James spätnou prihrávkou na Robbena, ktorý prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
63min – domáci striedajú Cordovu za Richtera.
64min – striedame Jamesa za Martíneza.
74min – Robbenov gólový pokus z priameho kopu vyráža brankár Hitz vedľa bránky.
80min – domáci striedajú Gregoritscha za Morávka.
82min – striedame Bernata za Ribéryho.
83min – striedame Robbena za Müllera. Arjen zároveň odovzdá Thomasovi kapitánsku pásku.
87min – 1 : 4 Rudy odcentruje rohový kop priamo na hlavu Wagnera, ktorý prekonáva domáceho brankára Hitza.
89min – domáci striedajú Baiera za Jankera.
90min – hlavný rozhodca Schmidt odpíska koniec dnešného stretnutia a pečatí zisk nášho 28. titulu v Bundeslige.

Jupp Heynckes: „Tréner je nakoniec zodpovedný za výsledky, ale predovšetkým futbalisti sú protagonistami. Mám veľmi dobre fungujúci trénerský tím. Všetci robia svoju prácu výborne. Toto je úspech všetkých. Začali sme s dobrou náladou v kabíne. Všetci teraz môžu byť šťastní, je to naozaj skvelé. Ako hráč to bol pre mňa vrchol mojej kariéry. Chcel by som poslať pozdrav do Talianska Carlovi Ancelottiovi. Staral sa o tím na začiatku sezóny a blahoželal k titulu. On je nielen skvelý tréner, ale aj skvelý človek.“

Franck Ribéry: „Je to vždy výnimočný moment, pretože vieme, že sme šampiónmi a to je pre nás dôležité! Od začiatku sezóny sme kvôli tomu veľmi tvrdo pracovali. Máme skvelý tím. Je to veľmi pekné.“

Arjen Robben: „Stále je to pekné. Dnes sme podali koncentrovaný výkon a to aj po prestávke. Z vonku vždy počúvame, že musíme byť majstri, ale na ihrisku to musíme urobiť sami. Nikto vám v Bundeslige nič nedaruje. Veľký kompliment pre tím. Musíme sa tešiť, ale zároveň sa aj musíme sústrediť na futbal.“