20:30
WWK Aréna Augsburg

FC Augsburg – FC Bayern

2 : 1 (2 : 1)

Po reprezentačnej prestávke nastúpili naši chlapci v piatkovej predohrávke 12.kola Bundesligy na bavorské derby na ihrisku Augsburgu v základnej zostave: Neuer – Pavard, Upamecano, Hernández, Omar Richards – Goretzka, Sabitzer – Gnabry, Müller, Sané – Lewandowski.

3min – strela Omara Richardsa z otočky končí nad domácou bránkou.
19min – po rohovom kope Saného tečuje Lewandowski loptu tesne nad bránku.
23min – 1 : 0 k odrazenej lopte v našej šestnástke sa dostáva Pedersen, ktorému poskytne Sabitzer dostatok miesta na to, aby presnou tvrdou strelou k tyči prekonal Neuera.
32min – Pavardovu ďalekonosnú strela domáci brankár pohodlne chytá.
35min – 2 : 0 Sabitzer stratí loptu a domáci idú do rýchleho protiútoku na ktorého konci Iago odcentruje a Hahn hlavou prekonáva Neuera.
38min – 2 : 1 Pavard tečuje centrovanú loptu k Lewandowskému, ktorý strelou prekonáva brankára Gikiewicza napriek tomu, že ten si na loptu siahne.
45min – Hahn a Hernández vidia za vzájomnú potýčku žlté karty. Nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

50min – Gnabrym centrovanú loptu sklepne domáci Gumny k Lewandowskému, ktorý strelou z prvej pošle loptu nad bránku.
52min – dvojnásobne striedame. Omara Richardsa za Daviesa a Sabitzera za Musialu.
54min – Upamecano prihráva Goretzkovi, ktorý z otočky pošle loptu nad bránku.
58min – domáci striedajú Caligiuriho za Framberga.
69min – striedame Saného za Choupo-Motinga.
73min – Daviesova krížna strela tesne minie bránku.
74min – domáci dvojnásobne striedajú. Dorscha za Morávka a Pedersena za Grueza.
79min – Framberger vidí žltú kartu za odkopnutie lopty po odpískaní.
80min – domáci brankár vyráža gólovú strelu Lewandowského.
82min – domáci opäť dvojnásobne striedajú. Zeqiriho za Cordovu a Hahna za Jensena.
84min – Musialovu gólovú strelu domáci brankár Gikiewicz vyráža do bezpečia.
87min – striedame Pavarda za Kouassiho.
89min – Gnabry pristaví loptu Kouassimu a ten pošle loptu strelou nad bránku.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – Oxford fauluje Musialu a domáci tréner Weinzierl vidí za protesty žltú kartu.
90+4min – hlavný rozhodca Siebert odpíska koniec dnešného stretnutia.

Julian Nagelsmann: „V tejto sezóne budeme strieľať góly rovnakým spôsobom. Bezstarostne sme dnes bránili. Súper nemal oslnivé momenty a dal dva góly. Ak sami nedáte päť gólov, prehrávate. To bol prípad proti Frankfurtu. Ak to vpredu nejde, tak potom musíme stáť bezpečnejšie vzadu. Celkovo sme nestrieľali dostatočne na bránu a v tom bol problém.“

Manuel Neuer: „Dnes to bolo veľké sklamanie. Proti takému tímu musíme jednoznačne vyhrať. Máme väčšiu kvalitu. V prvom polčase sme v zápase naozaj neboli, nemali sme dosť odvahy napredovať. Nemali sme dostatok šancí na skórovanie. V mnohých situáciách musíme ukázať viac odvahy.“

Thomas Müller: „V prvom polčase sme nevyzerali dobre v situáciách na vlastnej polovici. Väčšinou nie vždy dostaneme dva góly z dvoch či troch striel. S loptou to bolo na dlhé úseky v poriadku. Priestor sme našli, ale prvý polčas bol zlý. V druhom polčase bolo vidieť, že sme to chceli otočiť, no chýbalo nám trochu šťastia. Bola to trpká prekážka ako vidno. Možno sme boli príliš neopatrní v niektorých situáciách.“

Robert Lewandowski: „Nehrali sme dostatočne dobre a neukázali sme, čo sme vieme. Nefungovalo to všetko. To, že sme dostali dva góly, je priveľa. Niekedy sme mali hrať rýchlejšie. Iné je, keď inkasujete dva góly, lebo potom môže súper hrať nižšie. Teraz sa musíme pozerať dopredu a opäť ukázať náš futbal.“

Markus Weinzierl (tréner FC Augsburg): „V prvom polčase sme hrali veľmi dobre a viedli sme 2:0. Následný gól ma naštval. Ísť na prestávku pri 2:1 je samozrejme nebezpečné. Ale s veľkou vôľou a šikovnosťou sme to v druhom polčase zvládli a vyhrali sme. Vedeli sme, že musíme prejsť cez počiatočné fázy a teraz sme získali desať bodov z posledných štyroch domácich zápasov. Doma sme veľmi sebavedomí.“

André Hahn (FC Augsburg): „Je to úžasné. Piatkový večerný zápas, plný štadión. Urobili sme niečo dobré pre nás aj pre fanúšikov. Porazili sme Bayern.“

Rafal Gikiewicz (FC Augsburg): „Kto by si to bol pomyslel? To je šialenstvo. Mám 34 rokov a splnil som si sen zdolať Bayern. Nebol to pekný zápas, ale dali sme jeden gól naviac. Bolo to zaslúžené víťazstvo. Veľa sme behali a nedopustili sme veľa šancí.“