21:00
Estádio da Luz Lisabon

FC Barcelona – FC Bayern

2 : 8 (1 : 4)

Na štvrťfinálový zápas Ligy majstrov 2019/2020, ktorá sa od štvrťfinále dohráva turnajovým spôsobom na jeden víťazný zápas v portugalskom Lisabone, nastúpili naši chlapci proti FC Barcelona v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Boateng, Alaba, Davies – Goretzka, Thiago – Perišič, Müller, Gnabry, Müller – Lewandowski.

4min – 0 : 1 Perišič prihráva Müllerovi, ten si narazí loptu s Lewandowskim a strelou k tyči prekonáva brankára ter Stegena.
7min – 1 : 1 Alaba pri obrannom zákroku nešťastne tečuje loptu za chrbát Manuela Neuera.
9min – Messi vysúva Suáreza, ten zoči-voči Neuerovi trafí loptu do nášho brankára.
10min – Messiho krížna strela trafí našu tyč.
13min – Thiago prihráva Müllerovi, ktorý odcentruje na Lewandowského a ten z prvej netrafí bránku.
18min – po rohovom kope hlavičkuje Goretzka nad bránku.
20min – Neuer chytá strelu Messiho.
22min – 1 : 2 Gnabry prihráva Perišičovi a ten tvrdou krížnou strelou prestrelí ter Stegena.
24min – Thiagov ďalekonosný strelecký pokus končí nad bránkou.
27min – 1 : 3 Goretzka lobom za obranu vysúva Gnabryho, ktorý prestrelí ter Stegena.
29min – po zlej rozohrávke brankára hostí sa k lopte dostáva Lewandowski, ktorý ale sám pred brankárom súpera strelou trafí jeho nohu.
31min – 1 : 4 Kimmich prihráva pred bránku, kde si výborne nabehne Müller a prestrelí brankára ter Stegena0.
39min – po rohovom kope chytá brankár Barcelony Lewandowského hlavičku.
42min – Boateng vidí žltú kartu za faul na Suáreza.
45min – Neuer chytá strelu Suáreza. Následne hlavný rozhodca bez nadstaveného času odpíska koniec 1.polčasu.

46min – Barcelona cez polčasovú prestávku strieda Roberta za Griezmanna.
49min – dlhý Neuerov výkop si nájde Müllera, ktorý prihráva Perišičovi, jeho strelu ale ter Stegen chytá.
51min – Kimmich odcentruje na Goretzku, ktorého strela končí nad bránkou.
52min – Davies vidí žltú kartu za faul na Vidala.
53min – Lewandowski dáva gól, ktorý ale pre ofsajd prihrávajúceho Müllera neplatí.
54min – Suárez vidí žltú kartu za faul na Thiaga.
57min – 2 : 4 Alba prihráva Suárezovi, ktorý si zasekne Boatenga a prestrelí Neuera.
60min – Alba vidí žltú kartu za nešportové správanie, keď po odpískaní hodí loptu po hlavnom rozhodcovi.
61min – Hasan Salihamidžič vidí na striedačke za protesty žltú kartu.
63min – 2 : 5 Davies vnikne po čiare okolo Semeda do šestnástky a prihráva Kimmichovi, ktorý prestrelí ter Stegena.
67min – Perišiča strieda Coman.
68min – Müller prihráva Comanovi, jeho gólovú strelu ale zblokuje Alba.
69min – ter Stegen vyráža gólovú strelu Gnabryho.
70min – Barcelona strieda Busquetsa za Fatiho.
75min – Gnabryho strieda Coutinho.
76min – Boatenga strieda Süle.
77min – Neuer chytá strelu Messiho.
82min – 2 : 6 Coutinho odcentruje a Lewandowski dáva hlavou gól, ktorý ešte odobrí aj systém VAR.
83min – Daviesa strieda Hernández a Goretzku Tolisso.
84min – Kimmich vidí za faul žltú kartu.
86min – 2 : 7 Müller prihráva Coutinhovi, ktorý si vylepší streleckú pozíciu a prekonáva ter Stegena.
89min – 2 : 8 Hernández prihráva Coutinhovi a ten strelou medzi nohy prekonáva ter Stegena.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – Vidal vidí žltú kartu za nešportové správanie. Následne slovinský hlavný rozhodca Skomina odpíska koniec stretnutia.

Hasan Salihamidžič: „Chlapci od začiatku zrýchlili a dobre sa dostali do zápasu. Bola to úžasná prvá polovica. Na protihráčov sme znova a znova vyvíjali nátlak, získali stred ihriska a boli vždy nebezpeční. Bolo mi potešením sledovať chlapcov. Teraz sme sústredení a chceme pokračovať rovnakým spôsobom, aby nás výsledok nerozptyľoval. Sme šťastní, ale chceme viac.“

Hansi Flick: „Veľký kompliment celému tímu. Spôsob akým chlapci udržiavali intenzitu počas celých 90 minút bol skvelý. To je naša mentalita, za ktorou stojíme. Tiež ma obzvlášť teší to, že striedajúci hráči, plynule prichádzajú do hry. To je absolútny tímový duch. Vedeli sme, že ak vyvinieme tlak, môžu sa vyskytnúť chyby. Chceli sme to využiť. Fungovalo to perfektne. Barcelona má v ofenzíve obrovskú kvalitu, mohli ste vidieť určité automatizmy. Bola to tvrdá práca v defenzíve a urobili sme to skvele. Teší nás, že sme za náš výkon boli odmenení a to aj vysokým výsledkom. Tiež ale vieme, že stále toho musíme veľa urobiť. Teraz je to o tom znovu získať silu a pripraviť sa na ďalšieho súpera. Nakoniec ďalšia hra sa opäť začne od nuly.“

Thomas Müller: „Bol to špeciálny večer. Spôsob akým sme zápas zvládli je určite zvláštny. Najlepšie je, že ľudia, ktorí prichádzajú do hry majú rovnakú radosť a rovnakú pracovnú morálku. Rovnako ako v posledných mesiacoch sme chceli od začiatku dominovať našim súperom. Samozrejme nikdy nemôžete úplne vyradiť FC Barcelona z hry, najmä pokiaľ ide o ofenzívu. Hrali sme skvelý prvý polčas. Boli sme brutálne dominantní, najmä proti lopte, to nemôžeme celkom pochopiť. Spôsob, akým sme spolu hrali, potešil moje srdce.“

Joshua Kimmich: „Je to brutálne. Musíte mať na pamäti, že sme vyhrali 8:2 proti Barcelone, čo je ťažko pochopiteľné. Od prvej minúty sme hrali s brutálnou koncentráciou. Dostali sme relatívne nešťastný gól na 1:1. Napriek tomu som necítil veľa neistoty. Dalo by sa povedať, že sme chceli tento zápas vyhrať. Nakoniec je z toho neuveriteľný výsledok. Po piatom góle sme si všimli, že v mužstve Barcelony sa toho veľa nedeje. Už tomu neverili. Čo nás nútilo vyniknúť bolo, že sme hrali o ďalší gól. Na ihrisku sme mali brutálnu chladnosť a pokoj. Zatiaľ však ešte nie sme hotoví.“

Leon Goretzka: „Je to niečo zvláštne. Skutočne si to uvedomíme až v najbližších dňoch. Hrali sme dobre a toto je výsledok. Od prvej sekundy sme boli dobrí v súbojoch. S vynikajúcimi individuálnymi hráčmi súpera bolo jasné, že musíme byť nepríjemní. Na začiatku to fungovalo dobre a my sme sa dobre dostali do hry. Ak dosiahnete skoro gól, môžete povedať, že je to dobré. Po góle na 1:1 ste videli, akú morálku máme. Nenechali sme sa odradiť a hrali svoju hru ďalej. Pressing bol brutálny. Nakoniec góly pribúdali akoby šialene. Barcelona sa potom vzdala. Bol to jeden z troch krokov. V ďalšej hre ale začneme znova od 0:0.“