13/12/2017
20:30

FC Bayern – 1.FC Köln

1 : 0 (0 : 0)

V 16.kole Bundesligy sme na domácom štadióne privítali beznádejne posledných capkov z Kolína, proti ktorým sme nastúpili v základnej zostave: Starke – Rafinha, Boateng, Süle, Alaba – Rudy – Müller, Tolisso, Vidal, Ribéry – Lewandowski.

10min – Alabov priamy kop končí Jojičom tečovaný vedľa bránky. Po rozohraní rohového kopu Rudym sa k lopte dostáva Lewandowski, jeho strela končí opäť tečovaná vedľa bránky.
13min – Ribéryho center za obranu si Müller ešte spracuje, jeho následnú strelu ale brankár Horn vyráža.
15min – Alabov rohový kop pošle Süle hlavou tesne nad bránku. Lewandowského prízemnú strelu spoza šestnástky pohodlne chytá brankár hostí.
20min – Lewandowského strela z hranice šestnástky končí vysoko nad bránkou.
23min – Vidal prihráva Lewandowskému, ten ale z otočky loptu zle trafí a tak ju pohodlne chytá brankár Horn.
27min – Jojičova strela spoza šestnástky končí Alabom tečovaná nad našou bránkou.
37min – Vidalova strela z otočky minie bránku hostí.
38min – Po centri Süleho trafí lopta po Müllerovej hlavičke bočnú sieť.
43min – po Rafinhovom rohovom kope hlavičkuje Süle nad bránku hostí. Následne sa Rudy a Ozcan zrazia pri hlavičkovom súboji hlavami a musia byť ošetrovaní. Po chvíli ale obaja pokračujú v hre.
45min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku dvojnásobne striedame. Vidala a Tolissa striedajú Coman a James. Hneď v prvej minúte druhého polčasu sa sám na nášho brankára rúti Klunter, Boateng ho ale stihne spomaliť a Süle definitívne obrať o loptu.
48min – Comanov center si nájde v šestnástke Alabu, ten sám pred Hornom asi zo 7 metrov netrafí bránku.
51min – Müllerov center pošle Lewandowski hlavou nad bránku.
58min – Müller pristaví loptu Lewandowskému, jeho strela ale končí nad bránkou hostí.
60min – 1 : 0 Boatengov center za obranu pošle Müller hlavou za seba na dobiehajúceho Lewandowského, ktorý sám zoči-voči brankárovi Hornovi nezaváha a posiela naše mužstvo do vedenia.
66min – Boateng odcentruje a Comanovu hlavičku od zeme zastaví brvno. Následne hostia striedajú Handwerkera za Führicha.
69min – strelu Rudyho chytá brankár Horn.
76min – obe mužstvá striedajú. Naši Ribéryho za Kimmicha a hostia Jannesa Horna za Kusiča.
77min – Lewandowského strela asi z 13 metrov letí nad bránku hostí.
84min – hostia striedajú Lehmanna za Clemensa.
85min – Jamesovu gólovú strelu z hranice šestnástky pekným zákrokom vyráža brankár Horn.
87min – Klunterovú gólovú strelu vyráža pekným zákrokom brankár Starke.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Videli ste, že sme veľmi tvrdo bojovali proti veľmi defenzívnemu kolínskému tímu, ktorý bol veľmi dobre organizovaný. Chýbalo mi dnes, aby sme sa rýchlejšie spojili s defenzívou, neboli sme dostatočne presní a nevedeli sme urobiť zmenu tempa, najmä v prvej polovici. V druhom polčase to bolo trochu lepšie. Chýbala nám to ľahkosť, živosť. Takéto zápasy však stále môžeme vyhrať a to je dobré znamenie. Počas prestávky sme museli zmeniť základnú zostavu. Sú takéto hry. Už máme za sebou veľa zápasov a ešte dve náročnejšie zápasy pred nami.“

Thomas Müller: „Kolín sa obmedzil na obranu až do posledných troch minút. V prvej polovici sme neurobili dosť. Bolo to príliš málo na to, aby sme nechali loptu bežať a mali sme málo pohybu. Nemôžete hrať vždy agresívne proti každému súperovi, ako sme to urobili v druhej polovici. Ale museli sme niečo urobiť. Vieme, že v tomto roku sú pred nami ešte dva zápasy, ale 100% energetické rezervy sú už preč.“

Stefan Ruthenbeck (tréner 1. FC Köln): „Bayern bol tím, ktorý mal oveľa viac z hry. Bolo to zaslúžené víťazstvo. Gól sme ale mohli ubrániť. Napriek tomu sme sa opakovane dobre a dobre bránili. A ak vyriešime jednu, dve situácie lepšie, môžeme v budúcnosti dosiahnuť viac.“

Timo Horn (brankár 1.FC Köln): „Bránili sme dobre. Všetka česť. Mali sme aj šance, dvakrát v prvej polovici a potom tesne pred koncom. S trochou šťastia sme mohli jednu z nich premeniť. Dali sme do toho všetko, ale nakoniec to dnes ako obvykle v tejto sezóne nestačilo.“