17:30
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – 1.FC Köln

3 : 2 (0 : 0)

Na zápas 2.kola Bundesligy nastupujeme v Allianz Aréne pred povolenými 20 000 divákmi proti capkom z Kolína v základnej zostave: Neuer – Nianzou, Upamecano, Süle, Davies – Kimmich, Goretzka – Sané, Müller, Gnabry – Lewandowski. Zápas začal poctou zosnulej legende klubu Gerdovi Müllerovi. Začalo sa minútou ticha, následne sa premietalo pamätné video a potom vstúpili na ihrisko prezident klubu Herbert Hainer a čestný prezident Uli Hoeneß, ktorý predniesli ďakovné reči.

21min – Ljubičič vidí žltú kartu za bránenie v rozohrávke.
24min – Süleho gólovú strelu z otočky vyráža brankár Horn reflexívnym zákrokom nad bránku.
33min – Davies padá v šestnástke po súboji s Ehizibuem, penalta sa ale nepíska.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+3min – koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Saného za Musialu a Kouassiho za Stanišiča.
48min – Musialova strela končí nad bránkou.
50min – 1 : 0 Musiala sa nádherne prekľučkuje obranou hostí a pošle spätnú prihrávku pred bránku, kde už Lewandowski pohodlne pošle loptu do odkrytej bránky.
59min – 2 : 0 Müllerovu prihrávku pred bránku nadvihne Meré presne do behu Gnabrymu, ktorý strelou z prvej prekonáva brankára Horna.
60min – 2 : 1 Hector odcentruje pred bránku, kde Süle podbehne loptu, ktorá sa tak dostáva k Modestemu a ten hlavou prekonáva Neuera.
62min – 2 : 2 Ehizibue odcentruje a Uth tečuje loptu za chrbát Manuela Neuera. Regulárnosť gólu potvrdí aj systém VAR.
64min – strelu Thielmanna Neuer chytá.
66min – obe mužsstvá striedajú. Hostia Utha za Dudu a naši Goretzku za Tolissa.
69min – hostia striedajú Kainza za Anderssona.
71min – 3 : 2 brankár Horn boxuje loptu iba ku Kimmichovi, ktorý prihráva Gnabrymu a ten krížnou strelou prekonáva brankára hostí.
75min – Süle vidí žltú kartu za faul na Ljubičiča.
76min – obe mužstvá striedajú. Naši Gnabryho za Choupo-Motinga a hostia Ljubičiča za Schauba a Modesteho za Lemperleho.
87min – Müllerovu strelu brankár hostí vyráža a následne si poradí aj s dorážkou Lewandowského, ktorú chytá.
88min – striedame Daviesa za Chrisa Richardsa.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – hlavný rozhodca Petersen odpíska koniec dnešného stretnutia.

Julian Nagelsmann: „Začali sme dobre. Problém bol v tom, že sme počas celého prvého polčasu mali veľa strát lôpt a zápas potom začala byť neskutočne intenzívny. Nakoniec ste to videli. Po polčase sme zmenili hru a dali pekné góly. Počas tejto fázy sme zaslúžene viedli. Potom ale dostaneme góly do dvoch minút, veľmi podobným spôsobom. Po dvoch krížnych centroch s vynikajúcou kvalitou, ktoré ale musíme vopred brániť. Samotné zakončenie už potom nie je také ľahké brániť. Potom už bol zápas na ostrí noža a mohol sa prevrátiť na obe strany. Nakoniec sme mali jeden šťastnejší moment a veľmi dobré zakončenie od Sergeho. Preto sa tešíme z výhry. Ale tiež vieme, že stále máme čo robiť. Myslím si, že je to normálne a nemusíme to v príprave opakovať znova a znova. Nakoniec je pre nás víťazstvo dôležité a máme z toho radosť. Dnes sme šťastnejším víťazom.“

Serge Gnabry: „Vedel som, že som proti Kolínu už viackrát skóroval. Zdá sa, že tento súper mi vyhovuje. Prvý polčas nebol zlý, mali sme príležitostí, ale nedokončili sme ich čisto. V druhom polčase sme sa zmenili, začali sme byť ofenzívnejší a chceli sme hrať viac zvonku. Vďaka tomu sme mali väčšiu kontrolu nad loptou a viac pokoja. V zásade si musíme dávať pozor, aby sme nedostávali také ľahké góly. Tým si sami sebe potom sťažujeme život.“

Steffen Baumgart (tréner 1.FC Köln): „Blahoželáme Bayernu. Ak teraz poviem za zaslúženú výhru, tak to urobím na konci, pretože strelili ešte jeden gól. Myslím si, že v prvom polčase sme neboli takí odvážni, ako som si predstavoval. Druhý polčas sme síce prehrávali 2:0, ale vrátili sa do zápasu a to je len dobre. Celkovo si myslím, že sme urobili veľmi, veľmi dobrý krok, dobrý vývoj. S výkonom som spokojný. Myslím si, že je pochopiteľné, že ma trochu štve, že sme si so sebou nič nevzali.“

Mark Uth: „Intenzita nášho futbalu so Steffenom Baumgartom je veľmi vysoká, musíme si na to ešte zvyknúť. Ale už sme hrali veľmi dobre. Tým, ako sme vystupovali, sme si možno niečo zaslúžili získať. Bayern má kvalitu, aby stále dával góly. Sami za seba môžeme byť spokojní. Škoda, že sme nezískali aspoň bod. Teraz sa pozeráme z týždňa na týždeň a naďalej tvrdo pracujeme. Ak udržíme na ihrisku túto intenzitu, môže to byť dobrá sezóna.“