08/12/2018
15:30

FC Bayern – 1.FC Nürnberg

3 : 0 (2 : 0)

Na zápas 14.kola Bundesligy nastupujeme v Allianz Aréne proti Norimbergu v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Süle, Boateng, Alaba – Kimmich, Goretzka – Gnabry, Müller, Ribéry – Lewandowski.

8min – Ribéryho strelu z hranice šestnástky zblokuje Erras na roh.
9min – 1 : 0 pri jeho rozohraní odcentruje Kimmich a najvyššie vyskočí Lewandowski, ktorý hlavou prekonáva brankára Bredlowa.
15min – Ribéryho strelu tečuje Margreitter tak, že brankár hostí loptu iba s námahou a reflexívne vyráža na spojnicu bránky.
18min – Müller hlavou nedosiahne na dlhý center Boatenga.
24min – po krásnej akcii putuje lopta po osi Müller-Gnabry-Lewandowski, ktorý zo 100% pozície netrafí hosťujúcu bránku.
27min – 2 : 0 Goretzkovu strelu spoza šestnástky zastaví spojnica bránky hostí, lopta sa ale od nej odrazí k Lewandowkému, ktorý ju pohodlne doklepne do odkrytej bránky.
30min – strela Bauera z hranice šestnástky končí vysoko nad bránkou.
31min – Müllerovu strelu vyráža brankár hostí na roh.
32min – Alabovu strelu z ťažkého uhla brankár Bredlow s námahou vyráža na roh.
39min – Lewandowského strela z prvej z hranice šestnástky končí tesne vedľa bránky.
44min – po Süleho prihrávke končí Boatengova krížna strela vedľa bránky.

46min – Goretzka prihráva Lewandowskému a ten Kimmichovi, ktorého prízemnú gólovú strelu vyráža brankár hostí na roh.
56min – 3 : 0 Gnabryho strelu vyráža brankár hostí k Lewandowskému, ktorý následne prestrelí bránku.
62min – striedame Ribéryho za Comana a Goretzku za Thiaga.
64min – tečovaná strela Kerka končí vedľa našej bránky.
66min – Alaba vidí žltú kartu za faul na Vura.
70min – hostia striedajú Kerka za Zreľáka a Rheina za Petráka.
74min – striedame Gnabryho za Wagnera.
77min – Comanova strela z výbornej pozície minie bránku hostí.
84min – hostia striedajú Errasa za Ewertona.
89min – strelu Petráka Neuer pohodlne chytá.
90min – Kimmichova strela spoza šestnástky trafí spojnicu bránky hostí. Následne hlavný rozhodca Stieler odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Dnes sme už viac ako 90 minút nedovolili súperovi skoro nič. Sami sme mali veľa možností. Som spokojný s výkonom. Bolo dôležité, že sme neinkasovali a že sme nestratili náskok a bezpečie, ktoré sme získali gólmi. Pozitívne výsledky sú vždy dôležité. Teraz sme vyhrali tri zápasy za sebou a takým spôsobom, že som spokojný.“

Joshua Kimmich: „Nikdy som nezažil niečo ako táto sezóna. Minulú sezónu sme boli trochu pozadu, ale v tejto sezóne je medzera väčšia. Dortmund opäť zvíťazil. Preto je sezóna skutočne vzrušujúca, pretože to nie je len do kopca. Teraz tu máme inú situáciu a teraz to ukazuje akých máme ľudí v tíme.“

Michael Köllner (tréner 1. FC Nürnberg): „Ak prehráte 0 : 3, nemôžete byť spokojní. Dnes sme však hrali veľmi dobre obranne, čo sa nám nepodarilo v mnohých iných zápasoch. Ísť domov bez bodov ale nie je pekné. Ukázali sme príliš veľa rešpektu, mali sme ukázať viac duchaprítomnosti. Na druhej strane Bayern je tiež rýchly tím. Nie je vždy ľahké sa dostať do duelu a potom to skončí nejako takto.“

Georg Margreitter (1. FC Nürnberg): „Chceli sme sa ukázať iným spôsobom. Už sme mali problémy s veľkými súpermi v tejto sezóne a dostali sme sa z toho. Dnes sa nám to nepodarilo, ale nechceli sme prehrať 0 : 3. Sme ale dostatočne realistickí, aby sme vedeli, že pre všetkých je tu veľmi ťažké získať body. Hrali sme ale príliš placho, najmä v prvej polovici a museli sme potom bojovať ťažšie a hralo sa nám ťažšie.“