26/10/2019
15:30

FC Bayern – 1.FC Union Berlín

2 : 1 (1 : 0)

Na zápas 9.kola Bundesligy proti nováčikovi súťaže Union Berlín nastupujeme v Allianz Aréne v základne zostave: Neuer – Kimmich, Pavard, Boateng, Alaba – Thiago – Müller, Coutinho – Coman, Lewandowski, Perišič.

9min – Lewandowského strelu zastaví obrana hostí.
14min – 1 : 0 center Kimmicha boxuje brankár hostí Gikiewicz iba k Pavardovi a ten strelou spoza šestnástky pošle loptu do bránky.
17min – Andrich vidí za faul žltú kartu.
18min – priamy kop Coutinha brankár hostí chytá.
21min – Müllerovu strelu z hranice šestnástky brankár hostí chytá.
43min – Coutinhovu slabú strelu z hranice šestnástky brankár Gikiewicz chytá.

48min – strelu Lenza Neuer chytá.
49min – Comanov pokus o obstrelenie minie bránku.
53min – 2 : 0 Lewandowski pri pokuse o vniknutie šestnástky si nechtiac narazí loptu a stopéra hostí a následne pošle loptu strelou do bránky.
58min – hlavný rozhodca po zhliadnutí videa odpíska penaltu za ruku Perišiča, tú ale Neuer Anderssonovi chytá.
60min – hostia striedajú Kroosa za Beckera.
65min – Müller odcentruje na Lewandowského, ktorého strelu brankár hostí vyráža. Následne striedame Comana za Gnabryho.
66min – hostia dvojnásobne striedajú. Ingvartsena za Ujaha a Anderssona za Poltera.
67min – Beckerova krížna strela končí vedľa bránky.
70min – Kimmichov rohový kop pošle Gnabry z prvej na bránku, brankár Gikiewicz loptu vyráža a obrana ju odkopáva do bezpečia.
71min – Gnabryho strelu vyráža brankár hostí na roh.
76min – Perišiča strieda Tolisso.
79min – Tolissova strela je zrazená na roh. Následne chytá brankár hostí tečovanú strelu Lewandowského.
82min – Gnabryho strela končí vedľa bránky.
83min – Gnabryho strelu spoza šestnástky brankár Gikiewicz vyráža..
84min – po centri Gnabryho dáva Lewandowski gól, ktorý ale pre ofsajd potvrdený videom neplatí.
85min – 2 : 1 Polter padá v šestnástke po súboji s Pavardom a hlavný rozhodca odpíska penaltu, ktorú sám faulovaný hráč premení.
87min – Coutinha strieda Goretzka.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – Kimmichov center pošle Goretzka hlavou na bránku, brankár Gikiewicz ale krásny reflexívnym zákrokom zabráni gólu.
90+3min – pri akcii na jeden dotyk putuje lopta po osi Müller-Gnabry-Lewandowski. Posledne menovaný strelou z prvej pošle loptu do vedľa bránky.
90+4min – hlavný rozhodca Fritz odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Union sa veľmi dobre bránil, sťažil nám to. S výkonom môjho tímu som spokojný. Z hry sme nič nedovolili a dokonca sme mali niekoľko akcií, ktoré sme žiaľ nevyužili. V určitom okamihu sa to zmení tak, aby sme z viacerých príležitostí dosiahli viac gólov. Teraz máme miesto, ktoré sme chceli: sme na prvom mieste v tabuľke.“

Thomas Müller: „Bolo tam veľa dobrého. Dvakrát síce hostia kopali penaltu, inak sme im veľa nedovolili. Takže si myslím, že to bol celkom slušný zápas. V tejto chvíli nám ešte chýba trochu trpezlivosti a samozrejme šťastie, aby sme vyťažili z našich šancí. Cieľom bolo dnes ísť na vrchol tabuľky. To sme dokázali. Teraz musíme pracovať zápas po zápase, aby sme mohli znovu získať pokoj. Myslím, že to zvládneme.“

Robert Lewandowski: „Snažím sa urobiť maximum, aby som ukázal svoju najlepšiu hru. Som rád, že sme dnes vyhrali. Chcem tímu pomáhať pri dosahovaní cieľov. Gól ma samozrejme potešil, ale zameriavam sa na futbal a tréning. Na konci sezóny môžeme o tom premýšľam trochu viac.“

Urs Fischer (tréner Union Berlín): „Bolo to zaslúžené víťazstvo pre Bayern. Pri prvom góle sme tomu nevenovali pozornosť, preto Bayern šancu využil. Lewandowski tiež prišiel náhodou k lopte pri druhom góle. Samozrejme, ale bavori boli po celý zápas dominantní. Skutočne sme ale dobre bránili. Som hrdý na svoj tím, Bayernu sme to urobili ťažké.“