03/01/2021
18:00

FC Bayern – 1.FSV Mainz 05

5 : 2 (0 : 2)

Na prvý zápas v roku 2021, ktorým je 14.kolo Bundesligy, sme nastúpili v Allianz Aréne proti 1.FSV Mainz 05 v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Tolisso – Sané, Müller, Gnabry – Lewandowski.

5min – Boateng márne stíha Burkardta, ktorý vystrelí, Neuer ale loptu nohou vyráža.
8min – Quaisonovu strelu spoza šestnástky Neuer chytá.
9min – Saného strelu stopér hostí tečuje na vlastnú bránku, brankár Dahmen ale loptu na bránkovej čiare chytá.
14min – Gnabryho slabú strelu spoza šestnástky brankár hostí chytá.
16min – Gnabryho spätnú prihrávku pošle Tolisso z výbornej pozície nepochopiteľne vedľa bránky.
22min – Latzovu ďalekonosnú strelu Neuer chytá.
27min – Tolisso sa ocitne sám pred brankárom hostí, ten jeho slabú strelu chytá.
28min – Saného strelu zblokuje Mwene nad bránku.
31min – Burkardtova strela minie našu bránku.
32min – 0 : 1 Boateng v súboji s Burkardtom padá a tak útočník hostí postupuje sám na Neuera, ktorého následne prestrelí. Boateng následne reklamuje u hlavného rozhodcu faul a za protesty vidí žltú kartu.
36min – Lewandowského gólovú strelu z hranice šestnástky vyráža brankár Dahmen na roh.
40min – Quaisonovu gólovú strelu z hranice šestnástky Neuer vyráža na roh.
44min – 0 : 2 priamy kop Brosinského nájde hlavu nikým nebráneného Hacka a ten prekonáva Neuera.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Boatenga za Süleho a Pavarda za Goretzku.
48min – Latzova strela trafí tyč našej bránky.
51min – 1 : 2 Kimmich odcentruje do šestnástky kde následne lopta putuje po hlavách Gnabryho a Lewandowského až na hlavu Kimmicha, ktorý prekonáva brankára Dahmena.
55min – 2 : 2 Kimmich prihráva Sanému, ktorého strela z hranice šestnástky zapadne presne k tyči a zrovnáva skóre.
58min – strela Quaisona trafí brvno našej bránky.
59min – Boëtius vidí žltú kartu za faul na Süleho.
61min – Tolissovu slabú strelu brankár hostí chytá.
62min – Alaba vidí žltú kartu za faul na Boëtiusa.
64min – Daviesovu spätnú prihrávku pred bránku pošle Barreiro medzi nohy vlastného brankára a strieľa si vlastný gól. Následne ale systém VAR odhalí ofsajd pri prihrávke na Daviesa a tak gól neplatí.
66min – Lewandowského prihrávku pošle Gnabry strelou vedľa bránky.
70min – 3 : 2 po rohovom kope Kimmicha prihráva Müller Sülemu a ten strelou prekonáva brankára Dahmena.
71min – hostia striedajú Boëtiusa za Onisiwa.
74min – Barreiro fauluje v šestnástke Gnabryho a hlavný rozhodca odpíska penaltu.
76min – 4 : 2 po Gnabryho ošetrení Lewandowski bezpečne premení penaltu, keď pošle loptu do protipohybu brankára hostí.
77min – pri penaltovom zákroku zraneného Gnabryho strieda Musiala.
78min – Daviesovu ďalekonosnú strelu brankár hostí vyráža.
80min – hostia dvojnásobne striedajú. Burkardta za Matetu a Brosinského za Stogera.
83min – 5 : 2 Müller odcentruje a Lewandowski strelou z prvej prekonáva brankára Dahmena.
88min – obe mužstvá dvojnásobne striedajú. Najprv naši Tolissa za Costu a Müllera za Choupo-Motinga a následne hostia Quaisona za Szalaia a Mweneho za Papelu.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – hlavný rozhodca Schmidt odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Zmeny v druhom polčase nám pomohli a boli správne. Prijali sme súboje. To nám v prvom polčase chýbalo. Mali sme jednu alebo dve šance, ale nebezpeční boli aj naši súperi a samozrejme kvôli tomu, že sme nevyhrali veľa obranných bitiek. V druhom polčase sme na to chceli ísť lepšie. Potom sme hrali futbal veľmi dobre a psychicky si vynútili výhru. Všetci vieme, že prvá polovica nebola taká, akú by sme chceli.“

Joshua Kimmich: „Z prestávky sme vyšli s úplne iným prístupom. V prvom polčase to bolo nielen hravé, ale aj príliš málo, čo sa týka hlavy, prístupu a bojovnosti. Tím Mainzu bol jednoznačne pred nami. Pre nás bolo dôležité, že sme prejavili reakciu. Mentalita je správna. To je mimoriadne dôležité, keď ste na ihrisku a viete, že váš súper vedie 2:0 a takmer dá tretí gól.“

Leroy Sané: „Práve teraz potrebujeme budíček, aby sme dali plný plyn a dali góly. Nakoniec to vždy stojí ďalšiu silu. Od prvej minúty musíme byť v strehu. Mainz si počínal veľmi, veľmi dobre, vyhrával súboje a bol tu vždy pre odrazené lopty. Vyvíjali na nás tlak. Celkovo môžeme byť spokojní, pretože vyhrávame zápasy. Vrátime sa do zápasu a nezastavíme sa. Sme odhodlaní skórovať, aj keď budeme prehráva.“

Jan Siewert (tréner 1.FSV Mainz 05): „Chcel som tento týždeň vyskúšať všetko, vložiť do toho všetko, aby sme niečo získali. Mohli ste vidieť, že po góle na 2:0 sme stále mali šancu formovať hru inak. Mali sme šancu na 3:0. Samozrejme som nakoniec trochu smutný. Vyskúšali sme všetko. Musíte tiež rešpektovať kvalitu Bayernu. Odohrali sme dobrých 70 – 75 minút.“

Jonathan Burkardt (1.FSV Mainz 05): „Prvý polčas bol dobrý. Ak ste na prestávke v Mníchove a vediete 2:0, museli ste toho veľa dobre urobiť. Dostať päť gólov v jednom polčase je veľmi trpké. Celkovo to bolo v poriadku, ale nič viac. Boli sme agresívnejší, ale nebolo to ľahké proti týmto svetovým futbalistom tu v Mníchove.“