11/12/2021
15:30

FC Bayern – 1.FSV Mainz 05

2 : 1 (0 : 1)

Na zápas 15.kola Bundesligy proti 1.FSV Mainz 05 nastúpili naši chlapci v Allianz Aréne v základnej zostave: Neuer – Pavard, Upamecano, Hernández, Davies – Musiala, Tolisso – Coman, Müller, Sané – Lewandowski. Zápas sa kvôli nepriaznivej pandemickej situácii odohráva bez divákov.

5min – slabú strelu Barreira Neuer pohodlne chytá.
6min – Coman odcentruje na Daviesa, ten ale v dobrej pozícii nepresne zakončí.
10min – Pavardovu tvrdú strelu brankár hostí vyráža k Daviesovi, jeho tečovaná dorážka ale končí vedľa bránky.
20min – Lee padá v šestnástke po súboji s Upamecanom, penalta sa ale ani po preskúmaní situácie VAR-om nepíska.
22min – 0 : 1 Hernández nepochopiteľne nechá Burkardta odcentrovať a ten nájde nikým nebráneného Onisiwa, ktorý hlavou prekonáva Neuera.
27min – Musiala vidí žltú kartu za faul na Burkardta.
32min – Müllerova strela z otočky končí po teči Hacka nad bránkou hostí.
36min – Sané vidí za faul žltú kartu.
45min – brankár Zentner vyráža loptu iba ku Comanovi, ktorého následnú strelu na miesto brankára hostí zablokuje obranca Hack. Nadstavený čas budú 2 minúty.
45+2min – strela Stacha spoza šestnástky tesne minie našu bránku.
45+3min – priamy kop Saného končí tečovaný vedľa bránky.

48min – Lewandowski zakončuje hlavou iba do miest, kde stojí pripravený brankár hostí.
49min – Comanovu hlavičku brankár hostí Zentner pohodlne chytá.
53min – 1 : 1 Tolissov center za obranu nájde Comana a ten strelou medzi nohy prekonáva brankára hostí.
56min – Hernández vidí žltú kartu za faul na Onisiwa.
57min – Saného ďalekonosnú strelu brankár Zentner pohodlne chytá.
59min – Stach vidí žltú kartu za faul na Müllera.
60min – Comanova krížna strela tesne minie bránku.
64min – hostia striedajú Leeho za Boëtiusa a Burkardta za Ingvartsena.
65min – trojnásobne striedame. Tolissa za Rocu, Hernándeza za Süleho a Saného za Gnabryho.
74min – 2 : 1 Pavard prihráva Musialovi a ten presnou strelou k tyči cez dvoch obrancov prekonáva brankára Zentnera.
75min – hostia striedajú Onisiwa za Nebela.
82min – obe mužstvá striedajú. Hostia Stacha za Stögera a Barreiru za Tauera a naši Musialu za Nianzouho.
89min – Hack vidí žltú kartu za faul na Nianzouho.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – Stöger vidí žltú kartu za predčasnú rozohrávku priameho kopu.
90+4min – hlavný rozhodca Cortus odpíska koniec dnešného stretnutia.

Julian Nagelsmann: „Dnes sme si víťazstvo pracne vybojovali. Mainzu sa momentálne darí naozaj dobre. Priebeh hry sme si zavinili aj my. Začali sme dobre, mali veľmi silných desať minút, potom sme ale boli malátni a už neaktívni. V druhom polčase sme ukázali skvelú reakciu a boli naozaj ostrí a hrali sme silový futbal. Veľmi sme chceli vyhrať. Teraz máme náskok šiestich bodov. To znamená veľa dobrého, keď v utorok v Stuttgarte potvrdíme náš výkon.“

Manuel Neuer: „V prvom polčase sme zaostali, neboli sme na rovnakej úrovni, chýbalo nám trochu fyzickej prítomnosti. Ale v druhom polčase sme sa do toho dostali. Bolo vidieť, že každý chcel vyhrať a potom sme našťastie vyrovnali. Teraz je dôležité, aby sme zápasy vyhrali. Za posledný týždeň nás čakajú tri zápasy. Urobili sme prvý krok. Teraz sa tešíme na zápasy proti Stuttgartu a Wolfsburgu.“

Thomas Müller: „V prvom polčase sme si to sťažili. Vždy máte takéto zápasy. Mainz je špičkový v tom, čo robia. Celý týždeň sa na nás pripravovali a napríklad na naše rošády boli dobre pripravení.“

Martin Schmidt (športový riaditeľ 1. FSV Mainz 05): „V druhom polčase nám chýbali potrebné šance. Žiaľ, nezvládli sme to dôsledne brániť vzadu a dovolili dve-tri šance. Bohužiaľ, Bayernu to často stačí.“

Bo Svensson (tréner 1. FSV Mainz 05): „V prvom polčase sme odohrali veľmi, veľmi dobrý zápas, presne podľa plánu. Iste, aj Bayern mal šance, ale zaslúžene sme do prestávky viedli. Hnevá ma, že sme pár situácií nedohrali správne, lebo by to znamenalo viac šancí na skórovanie. V druhom polčase sme dostali gól, ktorý nemôžete dostať, ak tu chcete niečo získať. Bolo to príliš lacné. Ale som hrdý na chlapcov, čo tu predviedli.“

Karim Onisiwo (1. FSV Mainz 05): „Nepodarilo sa nám udržať tlak a tempo. Odohrali sme dobrý zápas, ale Bayern naplno využil naše chyby.“