20:00

bayern    mainz

FC Bayern – 1. FSV Mainz

1 : 2 (0 : 1)

V 24.kole Bundesligy, ktoré sa hralo netradične cez týždeň, sme doma nastúpili proti 1. FSV Mainz v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Benatia, Alaba, Bernat – Vidal – Coman, Robben, Thiago, Ribéry – Lewandowski.

5min – priamy kop odcentruje Frei na hlavu Hacka, ten hlavičkuje vedľa bránky.
13min – Ribéry odcentruje a Vidal s prvej nádherne pošle loptu na bránku, brankár Karius ale jeho gólovú strelu vytláča končekmi prstov na roh.
14min – Thiago prehodí v šestnástke loptu na Vidala, jeho hlavičku chytá brankár hostí.
15min – Bernatovu strelu vyráža brankár Karius iba pred seba, následne sa k lopte rozbehnú v snahe o dorážku Lewandowski aj Coman, stopér hostí ale stihne odkopnúť loptu do bezpečia.
16min – po našom rohovom kope hlavičkuje Benatia vedľa bránky.
18min – Ribéry sa ocitne sám pred brankárom, postranný rozhodca mu ale mylne odmáva ofsajd.
22min – Coman vysunie Robbena, ten si ale loptu trochu ukopne a pozorný brankár Karius je pri nej skôr.
26min – 0 : 1 prvý útok hostí na našu bránku sa končí gólom. Donati prihráva loptu na Malliho, ten sa ju snaží v páde zasiahnuť, čo sa mu ale nepodarí a tak sa lopta dostáva k úplne voľnému Samperiovi, ktorý prestrelí Manuela Neuera.
43min – Robben po svojej typickej kľučke na stred a strele netrafí bránku.

46min – hostia cez polčasovú prestávku striedajú Bungerta za Latzu.
50min – Rafinha vidí žltú kartu za faul na Samperia.
51min – Clemens v dobrejpozícii netrafí bránku. Comana strieda Müller.
54min – Vidalovu ďalekonosnú prízemnú strelu chytá brankár hostí.
60min – striedajú obe mužstvá. Naši Thiaga za Costu a hostia Malliho za Cordobu.
62min – Balogun vidí žltú kartu za faul na Lewandowského. Z nariadeného priameho kopu odcentruje Ribéry a hlavou nepresne zakončí Benatia.
64min – 1 : 1 Vidal prihráva Robbenovi, ten napriahne a prízemnou strelou asi z 25 metrov presne k tyči prekonáva brankára Kariusa.
67min – Robbenova nepresná strela vedľa bránky.
71min – Ribéryho center z veľkého uhla pohodlne chytá brankár hostí.
73min – zraneného Donatiho strieda Brosinski.
84min – Bussmann vidí žltú kartu za faul na Rafinhu.
86min – 1 : 2 Baumgartlinger prihrá na stred Cordobovi a ten prestrelí Manuela Neuera.
87min – Robbenovu strelu na dvakrát skrotí brankár hostí.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – Müllerovu strelu po prihrávke Robbena zblokuje domáca obrana.
90+3min – Bernat odcentruje a Lewandowski pošle loptu hlavou do bránky.
90+4min –hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného stretnutia.

Karl-Heinz Rummenigge: „Nebol to zázrak. Mainz to urobil veľmi dobre, naopak my nie, inak by sme nestratili. Tak ako hral Mainz, to nie je pre nás nešťastný výsledok, ale snáď aj zaslúžená prehra. Po 1 : 1 sme dúfali, že dáme ešte gól a otočíme zápas, ale dnes sme práve mali zlý deň. Stratili sme po dlhej dobe opäť domáci zápas. Možno, že niektorí už plánovali sobotu a myslel, že to dnes bude jednoduché. Mainz ale nie je márne na piatom mieste, majú dobrú sezónu. Tu sa dnes veľa pokazilo.“

Pep Guardiola: „Gratulujem Mainzu k víťazstvu. Nie dobre sme zvládli kontry Mainzu. V druhom polčase to nebolo ľahké, súper bránil s desiatimi. Mali sme dosť šancí na výhru a strelenie gólu. Potom sme sa pokúsili hrať s piatimi útočníkmi. Stále ešte máme veľa práce, aby sme ubránili náš titul.“

Arjen Robben: „Keď vyrovnáte na 1 : 1 znamená to, že musíte ísť ďalej. Nesmieme dovoliť protiútoky. Vzhľadom k tomu, sa veľa pokazilo. To sa nám nesmie stať. Mali sme šance. Bohužiaľ to dnes nestačilo. Keď vyhráte veľa zápasov v rade, časom to príde, že prehráte, ale dnes to bola škoda.“

Martin Schmidt (tréner 1. FSV Mainz 05): „Hráči plnili, na čom sme sa dohodli. Je dôležité, aby ste zostali v hre a vždy odolávali. Je to dobrý pocit. Vedeli sme, ako vyhrať tu: cielené protiútoky a dobrý defenzívny výkon. Mali sme štyri protiútoky v prvom, dve v druhom polčase. Tu to musíme zúročiť. To bolo rozhodujúce. Tím to dnes dokázal. Ak veríte, je možné všetko.“