15:30
Allianz Arena Mníchov

FC Bayern – 1.FSV Mainz

4 : 0 (2 : 0)

Na zápas 4.kola Bundesligy nastupujeme doma proti hráčom Mainzu v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Boateng, Hummels, Rafinha – Thiago, Vidal – Robben, Müller, Coman – Lewandowski.

7min – krížnu strela Brosinského vytláča Manuel Neuer tesne vedľa bránky.
11min – 1 : 0 Kimmichovu spätnú prihrávku posiela Müller na bránku, loptu ešte tečuje Robben do protipohybu brankára a posiela naše mužstvo do vedenia.
15min – Kimmichov center posiela Vidal hlavou na bránku, brankár hostí si ale s jeho zakončením pohodlne poradí. Pri následnom protiútoku Boateng márne stíha Quaisona, ten stihne z dobrej pozície vystreliť, Neuer ale jeho gólovú strelu vyráža do bezpečia.
18min – Coman vnikne do šestnástky, prihráva Lewandowskému, ten pätičkou predĺži na Robbena, ktorého strelu brankár Adler krásny zákrokom vyráža a následne sa vyznamená aj pri dorážke Vidala.
19min – Lewandowského strela končí nad bránkou.
21min – Robben po rýchlej akcii 3 na 1 prihráva Comanovi, ten napáli loptu z päťky do brvna Adlerovej bránky.
22min – Lewandowského strela končí tesne vedľa bránky.
23min – 2 : 0 Kimmich vysúva prihrávkou za obranu Robbena a ten technickou strelou prekonáva brankára hostí.
27min – de Blasisova krížna strela minie našu bránku.
28min – Thiagova nepresná strela končí vysoko nad bránkou hostí.
33min – Comanovu strelu pohodlne chytá brankár Adler.
36min – kapitán hostí Bell vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
42min – Rafinha vidí žltú kartu za faul na Donatiho.
45min – Coman na 2x výborne uvoľní, pokazí ale finálnu prihrávku na Lewandowského. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – hostia cez polčasovú prestávku striedajú de Blasisa za Latzu.
48min – Kimmichov center posiela Vidal hlavou vysoko nad bránku.
50min – 3 : 0 Müller pošle Lewandowskému pred bránku milimetrovú prihrávku a ten ju pohodlne premení na tretí gól v zápase.
53min – Coman vysúva Müllera, ten opäť hľadá Lewandowského, loptu ale na rohový kop odkopáva stopér hostí. Rohový kop pošle Kimmich na hlavu Vidala, jeho hlavičku ale Adler chytá.
55min – Diallo vidí žltú kartu za faul na Robbena. Na opačnej strane vidí žltú kartu Boateng za faul na Quaisona.
62min – dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Boatenga strieda Süle a Robbena Ribéry.
64min – hostia striedajú Brosinského za Gbamina.
65min – nožničky Müllera po hlavičke Süleho končia tesne vedľa bránky.
66min – Oztunaliho strelu zrazí Rafinha na roh. Po jeho rozohraní vyráža Neuer gólovú strelu Freia, ktorý zakončuje spoza šestnástky.
71min – Vidalovu hlavičku po Kimmichovom centri vytláča brankár Adler končekmi prstov na brvno. Následne Vidal prepúšťa miesto na ihrisku Rudymu.
74min – Ribéryho krížnu gólovú strelu vyráža brankár hostí.
76min – hostia striedajú Dialla za Muta.
77min – 4 : 0 na krásny center Kimmicha najvyššie vyskočí Lewandowski a na jeho hlavičku o zem je brankár Adler bezmocný.
79min – po Ribéryho centri zastaví Rudyho strelu z voleja tyč.
83min – Ribéry padá v šestnástke po súboji s Bellom, penalta sa ale nepíska.
86min – po zakopnutí Hummelsa sa k lopte dostáva Muto, jeho strela ale tesne minie našu bránku.
89min – Comanovu strelu až takmer na bránkovej čiare chytá brankár hostí.
90min – po 4s nadstaveného času odpíska hlavný rozhodca Stegemann koniec zápasu.

Carlo Ancelotti: „Hrali sme dobre, s dobrou intenzitou. Naši štyria ofenzívni hráči sa dobre spojili a dobre sa pohybovali. Takto mohli hrať viac vertikálne a boli nebezpečnejší. Boli sme dobre organizovaní a ťažko sme súperovi dovolili nejaké šance.“

Thomas Müller: „Dnes to bol zápas, v ktorom sme boli lepší na ihrisku a aj trochu lepší ako tím. Mali sme veľkú túžbu znova dať znamenie, že sa zlepšujeme. Teraz sa musíme pokúsiť vziať si zo zápasu to najlepšie do ďalších zápasov.“

Robert Lewandowski: „Sme veľmi spokojní. Hrali sme veľmi dobre, kontrolovali sme hru od prvej minúty a strelili štyri góly. Všetko čo sme si naplánovali sa podarilo. Ak budeme na ihrisku tak flexibilní, bude ťažké, aby nás nejaký súper zastavil.“

Sandro Schwarz (tréner 1.FSV Mainz 05): „Hrali sme proti Bayernu v nesprávnom čase. Boli veľmi hraví a mali sme aj šťastie, ž esme neprehrali väčším rozdielom. Pre nás sa musí veľa vecí stretnúť, ak tu chceme niečo získať. Ono je to vlastne normálne, že stratíte zápas proti Bayernu v Mníchove.“

Stefan Bell (kapitán 1. FSV Mainz 05): „Zlý výsledok. Góly sme inkasovali príliš skoro v prvom polčase a taktiež na 3:0 v druhej polovici, potom sa zápas vlastne skončil. Dnes sme nemali žiadnu šancu.“