Novinka

Report: FC Bayern – 1.FSV Mainz

 

 

 

 

 

 

Bundesliga

3.kolo

 

sobota
31/08/2019
15:30
Allianz Aréna Mníchov

 

 

bayern

 

FC Bayern – 1.FSV Mainz

 

6 : 1 (2 : 1)

 

Na zápas 3.kola Bundesligy proti 1.FSV Mainz nastupujeme v Allianz Aréne v základne zostave: Neuer – Pavard, Süle, Hernández, Alaba – Thiago, Kimmich, Coutinho – Coman, Lewandowski, Perišič.

 

1.polčas
4min – Lewandowského strela letí tesne vedľa bránky.
6min – 0 : 1 Pierre-Gabriel odcentruje, Pavard neustráži Boetiusa a ten hlavou prekonáva Neuera.
20min – Kimmich vidí žltú kartu za faul na Fernandesa.
29min – Perišič sám zoči-voči brankárovi hostí strelou netrafí bránku.
32min – Niakhate vidí žltú kartu za faul na Lewandowského. Nariadený priamy kop Alaba pošle na bránku, brankár Florian Müller vyráža.
35min – Perišičovu prihrávku pred bránku si domáci stopér takmer zrazí do bránky, brankár ale loptu reflexívne vyráža.
36min – 1 : 1 Perišič odcentruje pred bránku, kde si lopta nájde Pavarda, ktorý hlavičkou od zeme prekonáva brankára hostí.
45min – 2 : 1 Hack vidí žltú kartu za faul na Lewandowského. Nariadený priamy kop Alaba nechytateľne zakrúti presne do bránky. Brankár hostí je na jeho zakončenie bezmocný.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+2min – Perišič odcentruje na Thiaga a ten pošle strelu nad bránku. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

 

2.polčas
46min – cez polčasovú prestávku hostia striedajú Latzu za Malonga.
54min – 3 : 1 Pavard odcentruje na Perišiča, ktorého hlavička sa od brvna odrazí do bránky.
56min – hostia striedajú Burkardta za Szalaia.
62min – Coman získa loptu a prihráva Lewandowskému, ktorý prelobuje brankára, Niakhate ale loptu z bránkovej čiary odkopáva.
64min – 4 : 1 Kimmich odcentruje na Comana, ktorého neubráni Caricol a tak má náš hráč dostatok miesta na strelenie gólu.
67min – dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Perišiča strieda Davies a Coutinha Müller.
73min – Hernandéz vidí žltú kartu za faul na Onisiwa.
74min – Neuer chytá priamy kop Malonga.
75min – Thiago vidí žltú kartu za faul na Szalaia.
77min – Malong vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
78min 5 : 1 Müller odcentruje na Lewandowského, ktorého strela sa obtrie o Pierre-Gabriela a skončí v bránke hostí.
79min – striedame Thiaga za Cuisanceho.
80min – 6 : 1 Coman odcentruje na Müllera a ten prihráva pred bránku Daviesovi, ktorý už pohodlne skóruje do odkrytej bránky.
83min – Lewandowského strela letí tesne nad bránku. Hostia striedajú Onisiwa za St. Justa.
90min – nadstavený čas bude 1 minúta.
90+1min – hlavný rozhodca odpíska koniec zápasu.

 

Maťaš

 

Povedali po zápase:

 

Niko Kovač: „Až do prvej prestávky na pitie sme boli príliš letargickí. Neboli sme dosť agresívni a mysleli sme si, že to bude príliš ľahké. Potom sme nechali loptu bežať rýchlejšie, priviedli súpera do stredu a na vonkajšej strane vytvorili dobré situácie. Pred prestávkou bol dôležitý gól na 2 : 1 od Davida Alabu. Keď prišiel štvrtý gól, už bolo všetko jasné. Dvojtýždňová medzinárodná prestávka nám príde vhod.“

 

David Alaba: „V prvých 20 minútach sme sa nedostali do hry, neboli dosť agresívni a rýchli. Urobili sme niekoľko chýb. Potom je to ťažké. Mainz hral dobre. Po prvej prestávke sme sa herne zlepšili. Som hrdý na to, že som súčasťou tohto tímu. Na tréningoch vidno, ako každý dáva plný plyn a ako každý tento šport miluje. Ak to urobíte cez víkend ako jeden muž na ihrisku, je to samozrejme šialenstvo.“

 

Sandro Schwarz (1. FSV Mainz 05): „Prvých 30 minút išlo podľa našich očakávaní, odvážne a agresívne sme bránili a hrali dobrý futbal. Individuálna kvalita Bayernu sa však opäť musel ukázať, najmä pri priamom kope. S prvou akciou po polčase strelili góly na 3 : 1 a od 4 : 1 to už bolo pre nich príliš ľahké. Už sme neboli v hre a iba sme ich sprevádzali. 6 : 1 je veľmi nepríjemný výsledok.“

 

Alexander Hack (1. FSV Mainz 05): „Nepomôže nám, ak teraz budeme kňučať a znepokojovať sa. Nepomôže to nám ani klubu. Musíme ísť ďalej a teraz máme dva týždne, aby sme v pokoji pracovali.“

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.