22/04/2017
15:30

FC Bayern – 1.FSV Mainz

2 : 2 (1 : 2)

Na zápas 30.kola Bundesligy proti Mainzu nastupujeme v základnej zostave: Ulreich – Rafinha, Hummels, Alaba, Bernat – Thiago, Vidal – Robben, Müller, Ribéry – Lewandowski

3min – 0 : 1 po neskutočných chybách v našej obrane pri rozohrávkach, sa k lopte dostáva Krkič a ten prestrelí Ulreicha.
15min – po rýchlom protiútoku hostí musí Ulreich reflexívnym zákrokom vyrážať gólovú strelu Öztunaliho.
16min – 1 : 1 Ribéry vysunie prihrávkou za obranu Robbena, ktorý krížnou strelou obstrelí brankára Hutha.
17min – striedame Alabu za Kimmicha.
18min – Müllerovu posiela prihrávku pred bránku, Lewandowski je ale prirýchli a loptu prebehne.
28min – Donati kopne v šestnástke Lewandowského, penalta sa ale nepíska. Po následnom rohovom kope hlavičku Müller iba do rúk brankára hostí.
33min – krížna strela Müllera tesne minie bránku.
34min – Kimichov obranný zákrok dostane loptu iba ku Krkičovi, jeho strela ale končí vysoko nad našou bránkou.
40min – 1 : 2 Kimmich fauluje v šestnástke Muta a hlavný rozhodca odpíska penaltu. Tú Brosinski so šťastím premení, pretože Sven Ulreich vystihne smer a na loptu si aj siahne.
43min – Rafinha vidí žltú kartu za faul na Krkiča.
44min – trma-vrma pred našou bránkou sa gólom našťastie nekončí. Navyše sa takmer zraní Sven Ulreich, nakoniec ale pokračuje v hre.
45min – nadstavený čas bude 1.minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Ribéryho za Comana.
47min – Vidal prehodí loptu cez obrancu na Thiaga, ten si ju spracuje na prsiach a vystrelí, brankár Huth loptu vyráža na roh. Po jeho rozohraní posiela Robben strelu nad bránku.
52min – hostia striedajú Brosinského za Baloguna.
54min – Krkičovu strelu z veľkej diaľky Ulreich pohodlne chytí.
62min – Comanovu ďalekonosnú strelu Huth vyráža na roh.
65min – striedame Vidala za Alonsa.
68min – hostia striedajú Krkiča za Onisiwa.
69min – Alonso pošle rohový kop na Kimmich, ten loptu hlavou pošle do bočnej siete.
73min – 2 : 2 Robben prihráva Thiagovi a ten presnou strelou k tyči spoza šestnástky zrovnáva skóre.
75min – Lewandowski je „šlapákom“ faulovaný v šestnástke, penalta sa ale nepíska.
78min – hostia striedajú Quaisona za Ramalha.
83min – Robbenova strela z hranice šestnástky končí nad bránkou.
86min – Lewandowského center pošle Thiago hlavou nad bránku.
89min – Onisiwo vidí žltú kartu za zakopnutie lopty po odpískaní.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+2min – rohový kop Robbena pošle Alonso hlavou vedľa bránky.
90+3min – hlavný rozhodca Willenborg odpíska koniec stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Bolo to ťažké, ale to sme očakávali. V prvom polčase sme neboli tak kompaktní ako obvykle. Mohli sme to odohrať lepšie. V druhej polovici sme boli oveľa kompaktnejší, hrali lepšie a boli sme schopní aspoň vyrovnať.“

Thomas Müller: „Nedobre sme vstúpili do zápasu, ktorý začal Mainz rýchlym gólom. Museli sme to doháňať v druhom polčase. Dali sme do toho všetko, ale potrebovali sme aj trochu šťastia. V súlade s tým, nie sme spokojní.“

Sven Ulreich: „V prvom polčase sme bojovali ale nevedeli sme sa dostať do našej hry. Máme lepšie skúsenosti s našou kvalitou. Toto sa nám nesmie stať. Mainz viedol a my sme nevedeli nájsť odpoveď. V druhej polovici sme hrali ako Bayern – dominantne a s množstvom držania lopty. Mali sme tento zápas vyhrať. Takto je to sklamanie.“

Martin Schmidt (tréner 1.FSV Mainz 05): „Ak prídete do Mníchova nečakáte, že budete automaticky bodovať. Napriek tomu musím povedať, že môj tým hral statočne. Neviem zrejme nájsť vhodné slová pre môj tím. To nie je tak jednoduché. Bod je ale veľký úspech pre záchranu.“