Allianz Aréna Mníchov

bayern hoffenheim

FC Bayern – 1899 Hoffenheim

1 : 1 (1 : 1)

Na šláger 10.kola Bundesligy proti zatiaľ nezdolanému tímu z Hoffeinheimu sme v špeciálnej edícii recyklovateľných dresoch z plastu z oceánu nastúpili v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Boateng, Hummels, Bernat – Thiago, Alonso, Vidal – Robben, Lewandowski, Costa.

7min – Robbenova strela letí vysoko nad bránku.
14min – Rafinhovu strelu vyráža brankár Baumann na roh.
16min – 0 : 1 Amiriho spätná prihrávka si na hranici šestnástky nájde Demirbaya a ten pošle loptu nechytateľne do šibenice našej bránky.
19min – Rudyho strelu chytá Neuer.
20min – Costa odcentruje, brankár Baumann loptu vyráža k Thiagovi, ten ju ale pošle späť do jeho náručia.
23min – slabú strelu Kramariča chytá Neuer.
34min – 1 : 1 Robben vysúva Costu, ktorý prihráva pre bránku na Lewandowského, loptu ale pri obrannom zákroku pošle Zuber medzi nohy vlastného brankára do bránky.
45min – koniec 1.polčasu.

52min – Thiagova hlavička končí nad bránkou.
56min – kapitán hostí Rudy vidí žltú kartu za faul na Vidala.
57min – hostia striedajú Amiriho za Ruppa.
64min – Costa odcentruje a Lewandowski pošle loptu hlavou nad bránku.
66min – Robben prihráva Lewandowskému, ten pätičkou predĺži loptu na Thiaga, pred ktorým ale dobre zasiahne Zuber a odkopne loptu do bezpečia.
68min – striedame Vidala za Müllera.
69min – Neuer chytá strelu Wagnera.
70min – strelu Demirbaya z dobrej pozície zblokuje Bernat.
71min – hostia striedajú Kramariča za Vargasa.
76min – Alonsov priamy kop letí vysoko nad bránku.
78min – Robbena strieda Coman.
80min – Costa odcentruje a Müller hlavičkuje do rúk brankára Baumanna.
82min – Boatenga strieda Alaba.
87min – Müller prihráva Hummlesovi, jeho strela ale trafí iba tyč.
88min – Hummelsovu hlavičku chytá brankár hostí.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+2min – Vogt zblokuje Lewandowského strelu z otočky. Pri následnej akcii po prihrávke Comana spáli 100% šancu Thomas Müller, keď asi zo 6 metrov zoči-voči brankárovi Baumannovi trafí tyč. Následne hlavný rozhodca Schmidt odpíska koniec stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Mali sme nejaké problémy na začiatku hlavne pri pressingu Hoffenheimu. V druhom polčase sme hrali s väčšou intenzitou, postojom a kvalitou. Zaslúžili sme si víťazstvo vďaka príležitostiam, ktoré sme mali. Ale to je futbal, niekedy jednoducho nemá šťastie.“

Mats Hummels: „Hoffenheim hral veľmi agresívne. Mali sme trochu pomalý úvod zápasu, to treba povedať. Opäť sme prehrávali 0 : 1, musíme lepšie vstupovať do zápasov. V druhom polčase sme mali veľa dobrých príležitostí, vrátane dvoch tyčí, s ktorými sme mali zápas rozhodnúť.“

Julian Nagelsmann (tréner 1899 Hoffenheim): „Vzhľadom na druhý polčas by bolo víťazstvo Bayernu úplne v poriadku. Vzhľadom na to, že mali veľký tlak, ani na chvíľu sme si nevydýchli. Mali sme viac premýšľať o defenzíve, ale to nie je to, čo by sme chceli robiť. Vzhľadom na to, odkiaľ pochádzame, bod samozrejme berieme.“