05/02/2020
20:45

FC Bayern – 1899 Hoffenheim

4 : 3 (3 : 1)

Na osemfinálový zápas Nemeckého pohára nastupujeme v Allianz Aréne proti Hoffenheimu v základej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Tolisso – Gnabry, Müller, Coutinho – Lewandowski.

3min – Coutinhova strela spoza šestnástky končí vedľa bránky.
5min – Lewandowski dáva gól, ktorý ale pre ofsajd prihrávajúceho Müllera neplatí. Milimetrový ofsajd potvrdí aj videorozhodca.
8min – 0 : 1 Boateng nešťastne tečuje strelu Beboua za chrbát Manuela Neuera.
13min – 1 : 1 Davies prihráva pred bránku, kde sa najprv zdá, že loptu za chrbát brankára hostí usmernil Müller, gól je ale nakoniec pripísaný ako vlastný hosťujúcemu Hübnerovi.
20min – 2 : 1 Alabov milimetrový center nájde v šestnástke Müllera, ktorý z prvej usmerní loptu do siete.
22min – po Coutinhovom centri sa ocitne Lewandowski osamotený pred brankárom Pentkem, jeho zakončenie ale trafí iba brankára hostí.
24min – Gnabryho krížnu gólovú strelu brankár hostí vyráža.
25min – Gnabryho strelu vyráža brankár hostí do bezpečia.
31min – Nordtveit vidí žltú kartu za faul na Tolissa.
36min – 3 : 1 brankár hostí Pentke zle vyboxuje loptu, ku ktorej sa dostáva Lewandowski a hlavou ju pohodlne pošle do bránky.
40min – Tolisso vodí žltú kartu za faul na Larsena.
41min – Pavardova krížna strela tesne minie bránku.
42min – Coutinhovu strelu spoza šestnástky brankár hostí chytá.

49min – Gnybryho strela letí vysoko nad bránku.
51min – Kimmich odcentruje rohový kop na Lewandowského, ktorého zakončenie hlavou brankár hostí vyráža nad bránku.
52min – Coutinho prihráva Müllerovi, ten z výbornej pozície nepochopiteľne netrafí bránku.
54min – Rudy odcentruje priamy kop na Nordtveita, ktorý pošle loptu hlavou nad bránku. Následne vidí Pavard žltú kartu za faul na zakončujúceho Nordtveita.
60min – hostia striedajú Beboua za Dabbura.
71min – Neuer vyráža gólovú strelu Zubera. Následne hostia dvojnásobne striedajú. Grillitscha za Ribeira a Larsena za Baumgartnera.
72min – Hübner dáva gól, ktorý ale hlavný rozhodca pre ruku pri spracovaní lopty neuzná.
73min – Tolisso padá v šestnástke, penalta sa ale nepíska.
74min – Baumgartlinger sa dostáva do šance, ktorá končí strelou nad bránku.
80min – 4 : 1 Kimmichov rohový kop pošle Lewandowski hlavou do bránky.
81min – striedame Lewandowského za Zirkzeeho a Müllera za Cuisanca.
82min – 4 : 2 Zirkzee postupuje sám na brankára hostí, ten jeho zakončenie nohou vyráža. Následne na druhej strane Pavard zaváha v rozohrávke, Zuber mu zoberie loptu a prihrá ju Dabburovi, ktorý sa obtočí okolo Alabu a prestrelí Neuera.
83min – striedame Boatenga za Odriozolu.
84min – Alaba vidí žltú kartu za úmyselnú hru rukou.
87min – Dabbur sa ocitne sám pred Neuerom, jeho zakončenie hlavou ale minie našu bránku.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+2min – 4 : 3 Pavard pošle loptu pri obrannom zákroku nešťastne do tyče našej bránky, od ktorej sa lopta dostáva ku Dabburovi a ten ju pohodlne pošle do bránky.
90+5min – napriek 4 nadstaveným minútam odpíska hlavný rozhodca Stegemann koniec dnešného zápasu až v čase 95:26. Jeho hvizd ale znamená náš postup do štvrťfinále.

Hansi Flick: „Nakoniec sa v pohári počíta postup. S prvou polovicou som bol veľmi spokojný. Spôsob, akým sme hrali v druhej polovici zápasu, však nebol taký dobrý. Od 55. minúty ste si mohli všimnúť, že tím trochu zmiernil. Už sme nemali takú intenzitu, akú potrebujeme v našej hre. Už sme tak dobre netlačili. Hoffenheim dokázal lepšie využiť svoje šance a my sme toho príliš veľa dovolili. Poklona pre Hoffenheim, ktorý to odohral veľmi dobre. Pointa je, že sme dosiahli náš cieľ. Všetko ostatné spracujeme a prediskutujeme.“

Serge Gnabry: „Sme hrdí, že sme v ďalšom kole, ale tiež vieme, že sme to mali urobiť inak smerom dozadu. Vytvárame si veľa šancí a strieľame góly. V druhej polovici sme mali príliš veľa jednoduchých strát lôpt a nedostatok koncentrácie. Uľahčili sme to Hoffenheimu, aby sa vrátil do hry.“

David Alaba: „V druhej polovici sme prestali hrať a Hoffenheim mal takú kvalitu, aby zápas zdramatizoval. V nedeľu to bude určite veľmi intenzívna a vzrušujúca hra proti Lipsku.“

Alfred Schreuder (tréner TSG 1899 Hoffenheim): „Gratulujem FC Bayern a Hansimu Flickovi k zaslúženému postupu. Samozrejme, že sme naštvaní. Po skorom góle nám chýbala odvaha. Celkovo bol Bayern v prvom polčase veľmi silný. V druhej polovici sme ukázali, čo môžeme hrať. S výkonom v druhom polčase som spokojný, ale s výsledkom nie.“

Sebastian Rudy (TSG 1899 Hoffenheim): „V druhej polovici sme hrali dobre a mali sme dobré šance. Mohli sme streliť gól na 4 : 3 skôr. Nakoniec to bolo len tri minúty pred koncom a to bohužiaľ nestačilo. Prvá polovica nebola dobrá, veľa nám chýbalo. Výsledkom je, že sme nakoniec zápas prehrali.“