30/01/2021
15:30

FC Bayern – 1899 Hoffenheim

4 : 1 (2 : 1)

Na zápas 19.kola Bundesligy nastupujeme v Allianz Aréne proti mužstvu Hoffenheimu v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Roca – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski.

7min – Gačinovič prihráva za obranu Bebouvi, ktorý sa ocitne sám pred Neuerom, ten ale istému gólu nohou zabráni a loptu vyráža.
15min – Müllerov pokus o prelobovanie brankára zastaví brvno bránky.
26min – centrovaná lopta si pred bránkou nájde osamoteného Beboua, ktorý pošle loptu hlavou vedľa našej bránky.
30min – Coman si zasekne Samassékouho, jeho strelu ale zastaví hruď brankára Baumanna.
32min – 1 : 0 Kimmich odcentruje rohový kop na hlavu Boatenga, ktorý pošle loptu do „vinkľa“ bránky hostí a otvára gólový účet stretnutia.
37min – Kimmichovu strelu z hranice šestnástky brankár hostí vyráža do bezpečia.
43min – 2 : 0 Lewandowski si zasekne obrancu hostí a pošle spätnú prihrávku na Müllera, ktorý z hranice šestnástky strelou k tyči prekonáva brankára Baumanna.
44min – 2 : 1 Bebou odcentruje pred bránku a keďže Boateng nedostatočne vyskočí a nedosiahne na loptu, tá sa dostáva k osamotenému Kramaričovi, ktorý strelou z voleja prekonáva Neuera.

46min – centrovanú loptu pošle Baumgartner z prvej na našu bránku, Neuer loptu chytá.
47min – Baumgartnerovu strelu Neuer chytá.
52min – Comanovu strelu brankár hostí vyráža na roh.
53min – Roca vidí žltú kartu za faul na Samassékouho.
57min – 3 : 1 Coman po individuálnom prieniku pošle strelu na bránku. Lopta sa ale od Poscha odrazí do brankára Baumanna a následne k Lewandowskému, ktorý ju pohodlne pošle do bránky.
58min – hostia dvojnásobne striedajú. Kasima za Vogta a Gačinoviča za Kadeřábeka.
63min – 4 : 1 Coman prihráva Gnabrymu, ktorý strelou medzi nohy prekonáva brankára hostí a zvyšuje skóre na rozdiel triedy.
65min – Kramaričova hlavička končí nad našou bránkou.
69min – dvojnásobne striedame. Rocu za Musialu a Gnabryho za Saného.
70min – Kimmich prihráva Sanému, ktorého spätnú prihrávku pošle Pavard nechytateľne do bránky. Následné prešetrovanie gólu systémom VAR odhalí ofsajdové postavenie Saného pri prihrávke Kimmicha a tak gól Pavarda neplatí.
74min – po rozohraní priameho kopu vyráža brankár hostí gólovú strelu Saného. Následne obe mužstvá dvojnásobne striedajú. Hostia Baumgartnera za Belfodila a Samassékouho za Grillitscha a naši Müllera za Costu a Comana za Choupo-Motinga.
81min – hostia striedajú Beboua za Dabbura.
86min – striedame Boatenga za Süleho.
88min – krížnu gólovú strelu Nordtveita na vzdialenejšiu tyč Neuer vyráža na roh.
90min – hlavný rozhodca Cortus bez nadstaveného času odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Ste zvyknutí na to, že oba tímy chcú hrať futbal. To ukázal aj Hoffenheim a vytvoril si príležitosti, najmä v prvom polčase. Manu sa v jednej alebo druhej situácii držal dobre. 4 : 1 je veľmi dobrý výsledok. Teraz sme vyhrali štyri zápasy za sebou, získali sme 12 bodov. To je naša referenčná hodnota. Hrali sme dobrý zápas. Určite nie všetko bolo super, ale som spokojný. Po dvoch porážkach sme sa chceli vrátiť do starých koľají. To je to, čo robí tímy veľkými. Tím ukázal, že to dokáže implementovať pomerne rýchlo. To je v súčasnosti dobrá vec a dodáva nám sebavedomie.“

Thomas Müller: „Po štyroch výhrach zo štyroch zápasov môžeme povedať, že sme na dobrej ceste. Vo veľkých fázach hry sme opakovane predvádzali vážne veci tak vpredu, ako aj vzadu. Ak naberieme tempo, často skončíme v dobrých situáciách. Vďaka tomu sa cítime dobre. Hoffenheim má svoje silné stránky aj vpredu. Snažia sa hrať futbal. Samozrejme sme nechceli inkasovať gól. Vpredu to bolo dobré a kreatívne. V prvom polčase by sme si zaslúžili ešte jeden gól.“

Sebastian Hoeneß (tréner 1899 Hoffenheim): „Dostali sa do zápasu veľmi dobre. Boli sme odvážni a štruktúrovaní. Mali sme šance, ktorými sme sa mohli chopiť vedenia. Pokračovali sme v dobrom zadržiavaní Bayernu a potom sme pre zbytočný roh inkasovali. Keď sme raz neboli pri štandardnej situácii bdelí, bolo to rýchlo potrestané. Do druhej polovice sme mali veľké plány a mali sme dobré šance. Potom sme z nepotrebnej situácie dostali na 3 : 1 a krátko nato na 4 : 1. To už bohužiaľ rozhodlo o zápase a to ma veľmi nahnevalo. Ukázali sme odvážny výkon, ale s výsledkom nie sme spokojní.“

Christoph Baumgartner (1899 Hoffenheim): „Je to pre nás veľmi, veľmi trpký výsledok. Nehrali sme občas zle. Prvé dve skutočne dobré šance boli naše. Musíte s Bayernom ísť do vedenia, inak vás v určitom okamihu dostanú.“