07/11/2018
21:00

FC Bayern – AEK Atény

2 : 0 (1 : 0)

Na zápas 4.kola E-skupiny skupinovej fázy Ligy majstrov 2018/2019, ktorým sa zároveň začali skupinové odvety, nastupujeme v Mníchove proti AEK Atény v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Hummels, Boateng, Alaba – Martínez – Gnabry, Müller, Goretzka, Ribéry – Lewandowski.

5min – rohový kop hostí posiela Hummelsom nedôsledne bránený Lambropoulos hlavou tesne vedľa našej bránky.
7min – Kimmichov center končí aj s prispením brankára hostí Barkasa tesne nad bránkou.
28min – Ribéryho strelu na ceste do bránky zastaví Lambropoulos odkpom lopty na roh.
29min – Cosic stiahne v šestnástke Lewandowského za dres a hlavný rozhodca po chvíľke váhania odpíska penaltu a ukáže Cosicovi žltú kartu.
31min – 1 : 0 Lewandowski penaltu bezpečne a nechytateľne premení.
37min – Müllerovu strelu z dobrej pozície zblokuje Cosic na roh.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

55min – Kimmichov center pošle Goretza z prvej na bránku hostí, jeho gólovú strelu ale reflexívne vyráža brankár Barkas nad bránku.
61min – Martínez vysunie prihárvkou za obranu Lewandowského, ten zoči-voči brankárovi Barkasovi trafí loptu iba do neho.
64min – Simoes vidí žltú kartu za faul na Gnabryho.
65min – brankár hostí chytá priamy kop Alabu.
67min – Lampropoulos vidí žltú kartu na faul na Müllera a následne hostia striedajú Alefa za Morana.
71min – 2 : 0 Kimmichov rohový kop sa obtrie o hlavu domáceho obrancu vďaka čomu sa dostáva k Lewandowskému, ktorý už nemá problém usmerniť loptu do odkrytej bránky.
74min – po Müllerovej prihrávke za obranu trafí Gnabryho strela iba brankára hostí.
77min – Kimmichova strela tečovaná obranou hostí končí nad bránkou.
78min – brankár Barkas boxuje loptu iba do svojho spoluhráča Bakakisa, od ktorého sa lopta odrazí do brvna bránky hostí. Následne hostia striedajú Galanopoulosa za Gala.
79min – hostia striedajú Mantalosa za Boyeho.
83min – Kimmichov center pošle Lewandowski hlavou z dobrej pozície iba do obrancu hostí.
84min – striedame Ribéryho za Rafinhu.
87min – striedame Gnabryho za Sanchesa.
90min – nadstavený čas druhého polčasu budú 3 minúty.
90+1min – striedame Lewandowského za Wagnera.
90+5min – Alabov priamy kop končí vedľa bránky a následne hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Niko Kovač: „Zaslúžili sme si vyhrať. Nedovolili sme súperovi nič. Mal len jednu šancu za 90 minút, hneď na začiatku. Inak sme sa mohli odmeniť za druhú polovicu, pretože sme mali streliť dva alebo tri góly. Som ale napriek tomu spokojný s výsledkom. Nebol to ohňostroj, ale to sa nedalo očakávať. Chceli sme tento zápas hlavne vyhrať. Máme desať bodov a vyzerá to s postupom veľmi dobre.“

Robert Lewandowski: „Dnes to bola Liga majstrov. Vieme, že posledné dva zápasy neboli perfektné, ale bol to dobrý krok vpred. Ovládali sme hru, ale samozrejme, že môžeme hrať lepšie. V ďalšej hre budeme hrať ešte lepšie. Ale nemôžeme jasne poraziť každý tím. Tento úspech je pre mňa, tím a sebavedomie dobrý. Bolo to dobrý výkon, aj keď niekoľko vecí chýbalo. Chceme hrať v sobotu lepšie.“

Marinos Ouzounidis (tréner AEK Atény): „Môj tím hral dobre. Chceli sme vytlačiť súpera bokom, aby vznikli voľné priestory. Nechceli sme hrať len obranne, pretože keď prídete o loptu, je logické, že s takým súperom vzniknú šance. Samozrejme, že by sme mohli Bayernu spôsobiť viac problémov. Myslím, že celkový obraz bol ale v poriadku. Gól po penalte bol príliš ľahký, ale napriek tomu som spokojný.“