02/10/2018
21:00

FC Bayern – AFC Ajax

1 : 1 (1 : 1)

Na zápas 2.kola E-skupiny skupinovej fázy Ligy majstrov 2018/2019 nastupujeme v Allianz Aréne v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Martínez – Robben, Müller, Thiago, Ribéry – Lewandowski.

2min – Ribéryho strela trafí bočnú sieť.
3min – brankár Onana vyráža gólovú strelu Robbena.
4min – 1 : 0 Robbenov center pošle Hummels hlavou do bránky.
17min – strela Tadiča letí vysoko nad našu bránku.
19min – Müllerovu slabú strelu pohodlne chytá brankár hostí.
20min – strelu Ziyecha vyráža Neuer na roh. Van de Beek vidí žltú kartu na faul na Ribéryho.
22min – 1 : 1 Mazraoui si vymení loptu s Tadičom a keďže je slabo bránený Alabom má dostatok času aby prestrelil Neuera.
29min – Ribéryho prihrávku pred bránku odkopáva pred dobiehajúcim Lewandowskim do bezpečia brankár hostí.
32min – Robben prihráva Martínezovi, ktorého prízemná strela z hranice šestnástky tesne minie bránku.
37min – po rohovom kope letí Martínezova hlavička nad bránku.
40min – Martínez vidí žltú kartu za faul na Ziyecha.
42min – po rohovom kope Alabu hlavičkuje Hummels nad bránku.
44min – ďalekonosnú strelu Ziyecha vyráža Neuer s námahou nad bránku.
45min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

49min – Neuer na 2x skrotí strelu Tagliafica.
51min – Blind vidí žltú kartu za faul na Müllera.
62min – striedame Robbena za Jamesa.
67min – Thiagova strela spoza šestnástky tesne minie bránku hostí.
72min – Van de Beek sám pred Neuerom netrafí bránku.
74min – striedajú obe mužstvá. Naši Ribéryho za Gnabryho a hostia Van de Beeka za De Wita.
77min – brankár Onana končekmi prstov vyráža Jamesom tečovanú strelu Kimmicha.
78min – James vidí žltú kartu po tom, čo po odpískaní jeho faulu na Tagliafica odkopne v zlosti loptu.
85min – hostia striedajú Neresa za Dolberga.
88min – Kimmichov center pošle Müller hlavou nad bránku. Gnabry vidí žltú kartu za faul na de Ligta.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty. Priamy kop Schoneho vyráža Neuer v námahou na brvno, následne si poradí aj s dorážkou de Wita.

90+2min – striedame Hummelsa za Süleho.
90+4min – hlavný rozhodca Královec odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „V prvých 15 minútach sme urobili veľa dobrého, taktiež sme zaznamenali prvý gól a dostali sa do vedenia. Tento gól nám ale nedal žiadny pokoj. Naopak, postavili sme súpera na nohy a ten nakoniec vyrovnal. Ajax sa stal silnejším a hral naozaj dobre. Mali sme príliš veľa zlých prienikov a chceli sme prísť rýchlo dopredu k rozhodujúcej situácii. Keď urobíte chyby, stanete sa neistým. Potom je to o základoch: štart, šprint a zakončenie. Ajax to dnes urobil dobre, takže s tým musíme žiť.“

Manuel Neuer: „Dnes nebol jednoduchý zápas. Začali sme dobre, skórovali sme dostatočne skoro, mali sme dostatok držania. Mali sme všetko pod kontrolou a uvedomili sme si, že to je to, čo chceme. Ale potom sme nechali Ajax hrať. Sú silný na lopte. Vedeli sme to. Mali sme potom problémy. Teraz je to 1 : 1 so štyrmi bodmi po dvoch hrách. Celkovo dva body z troch zápasov nestačia, ale šťastie sa vráti.“

Thomas Müller: „Začali sme veľmi dobre, s veľmi dobrými momentami za prvých 15 minút. Ale potom sme nechali Ajax dostať sa do zápasu. Dostali svoj rytmus. Snažili sme sa, ako ste videli, ale v našej hre sme boli často príliš rýchli. Bolo tam príliš veľa prihrávok tam a späť s príliš veľkou stratou lopty. V druhej polovici sme nemohli hrať pevne. Poslanie to bolo dobré a musíme zostať pozitívne naladení. Vo futbale sa vždy musíte tešiť, aj keď to dnes nebolo ružové. Prvé pätnásť minút bolo dobrých, na všetko ostatné sa musíme opäť pozrieť.“

Erik ten Hag (tréner Ajax Amsterdam): „Môj tím nie je prekvapený. Nie je normálne, aby tímy uchmatli bod z Mníchova, ani v Bundeslige, ani v Lige majstrov. S tým sme veľmi spokojní. Ale ja som ešte viac spokojný s naším spôsobom hry – s výnimkou prvých 10 minút. Ale potom sme sa dostali do zápasu, dostali sa veľmi dobre k lopte a hrali ako tím na vysokej úrovni. Mali sme loptu v držbe, ale aj proti lopte sme bránili dobre.“