15/02/2021
20:30

FC Bayern – Arminia Bielefeld

3 : 3 (0 : 2)

Na dohrávku 21.kola Bundesligy nastupujeme v Allianz Aréne proti Arminii Bielefeld v základnej zostave: Neuer – Sarr, Süle, Hernández, Davies – Tolisso, Alaba – Sané, Choupo-Moting, Coman – Lewandowski.

9min – 0 : 1 Prietl pošle prihrávku medzi našich stopérov, kde sa Vlap s loptou obtočí a prestrelí z hranice šestnástky Manuela Neuera.
15min – zápas je prerušený kvôli očisteniu čiar od snehu.
21min – Saného dobrý center chytá brankár Ortega.
24min – zápas je prerušený kvôli očisteniu čiar od snehu.
27min – Saného center pošle Tolisso hlavou na brankára Bielefeldu, ten loptu chytá.
32min – po centri Alabu Volgsammerom tesnený Choupo-Moting strelou netrafí bránku.
37min – 0 : 2 rohový kop Vlapa si v šestnástke nájde Piepera, ktorého neubráni Süle ani Alaba, a tak hráč hostí hlavičkou prekonáva Neuera.
41min – hostia striedajú zraneného Doana za Gebauera.
45min – kvôli odpratávaniu snehu bude nadstavený čas 5 minút.
45+5min – koniec 1.polčasu.

48min – 1 : 2 Saného strelu brankár hostí vyráža do bezpečia. Pri následnej akcii Alaba odcentruje, Lewandowski si loptu spracuje na hrudi a strelou z otočky obstrelí brankára Ortegu.
49min – 1 : 3 Voglsammerovu prihrávku cez bránkovisko pošle Gebauer do našej odkrytej bránky.
52min – Saného strelu brankár Ortega chytá.
57min – 2 : 3 Sané odcentruje a Tolisso hlavou prekonáva brankára hostí.
58min – Sarra strieda Kimmich.
60min – Comanovu gólovú strelu brankár hostí vyráža nad bránku.
62min – hostia dvojnásobne striedajú. Vlapa strieda Córdova a Voglsammera Seufert.
65min – slabú strelu Lewandowského brankár hostí chytá.
69min – 3 : 3 Saného center do šestnástky sa poodráža a k Daviesovi, ktorý z prvej napáli loptu do siete.
72min – Lewandowski vnikne do šestnástky, po trme-vrme ale hlavou minie odkrytú bránku Bielefeldu.
73min – Klos prihráva Córdovovi, ktorý dáva gól. Ten ale pre ofsajd, ktorý potvrdí aj systém VAR, na naše šťastie neplatí.
78min – Tolisso vidí žltú kartu za faul na Kunzeho.
80min – Kunze vidí žltú kartu za faul na Tolissa.
82min – strela Kunzeho končí nad našou bránkou.
88min – po Kimmichovom priamom kope a Lewandowského zakončení hlavou odkopáva obranca Klos loptu z bránkovej čiary.
89min – hostia striedajú Klosa za van der Hoorna.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – Comanovu zrazenú strelu brankár Ortega chytá.
90+3min – hlavný rozhodca Badstübner odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „V prvej polovici sa toho zišlo veľa. Nebránili sme dobre. Bielefeld hral dobre a z dvoch šancí dal dva góly. Ihrisko navyše nebolo ideálne pre našu hru. Bielefeld ukázal, že vie hrať futbal. To ma bavilo. Máme niekoľko hráčov, ktorých môžeme vymeniť, ale mentalita v druhom polčase bola senzačná. Je dôležité mať presvedčenie, že aj po 0:2 môžete hru stále zmeniť. Takto po dlhej ceste a zápasoch to vnímam veľmi pozitívne. Záverom je, že s bodom musíme a môžeme byť spokojní.“

Eric Maxim Choupo-Moting: „Bol to všeobecne ťažký zápas. Okrem počasia bol Bielefeld svižný. V prvom polčase bolo ťažké vytvárať príležitosti. Bielefeld mal dve šance, bol veľmi efektívny a potom je to o to ťažšie. Ukázali sme bojovnosť a mentalitu. Aj to je kvalita. Existujú takéto zápasy. Stav 3:3 je v poriadku. Aj keď chceme doma vždy vyhrať všetky zápasy.“

Uwe Neuhaus (tréner Arminia Bielefeld): „Samozrejme, že sme spokojní s bodom. Priebeh hry bol pre nás veľmi pozitívny. Prvý polčas sme boli v poriadku. Viedli sme po brejkoch 2:0. Na gól na 2:1 sme perfektne odpovedali. Potom už človek má nádej. Kvalita Bayernu je dobre známa. Potom opäť zaradili vyššiu rýchlosť. Robili sme všetko pre to, aby sme s nimi držali krok, ale tlak bol stále väčší a väčší.“

Fabian Klos (Arminia Bielefeld): „Bayern je neuveriteľný tím. V prvej polovici nám napadol sneh. Uľahčili sme si to a bolo nám lepšie. Keď bol sneh preč, stalo sa to ťažšie. To bola jazda na žiletke. Mali sme na loptu vyvíjať trochu väčší tlak.“