Allianz Aréna Mníchov

bayern   atletico

FC Bayern – Atlético Madrid

1 : 0 (1 : 0)

V poslednom kole skupinovej fázy Ligy majstrov sme na Mikuláša na zápas proti Atléticu nastúpili v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Hummels, Alaba, Bernat – Sanches, Thiago, Vidal – Robben, Lewandowski, Costa.

1min – Robbenovu strelu zblokuje obrana hostí na roh. Po jeho rozohraní zakončuje Costa strelou spoza šestnástky, ktorá ale končí nad bránkou.
9min – Neuer vyráža strelu Carrasca.
16min – Lucas prihráva Carrascovi, jeho strelu ale Neuer chytá.
28min – 1 : 0 po faule kopeme priamy kop a zažívame déjà vu z 90.minúty z víkendového zápasu z Mainzu. Priamy kop z rovnakej pozície, rovnakým spôsobom a s rovnakým záverom zrealizuje Robert Lewandowski, keď nechytateľne zakrúti priamy kop presne do bránky.
35min –  Lewandowski padá v šestnástke po súboji so Savičom, penalta sa ale nepíska.
38min – Costova strela spoza šestnástky letí nad bránku.
45min – koniec 1.polčasu.

54min – Robben šprintuje na brankára Oblaka stíhaný domácim stopérom, ktorý ho potiahne za ruku, čím Arjena rozhodí a ten tak nestihne presne zakončiť. Hlavný rozhodca francúz Turpin ale neodpíska ani faul.
55min – Costovu strelu spoza šestnástky chytá brankár hostí.
59min – brankár Oblak chytá Bernatovu strelu z uhla.
60min – Robben padá v šestnástke po súboji so Savičom, keď to opäť vyzerá na potiahnutie za ruku, opakovaný záber ale ukáže,  že faul Arjen trochu prifilmuje a tak hlavný rozhodca správne nepískal. Hostia dvojnásobne striedajú. Gaitana strieda Gameiro a Carrasca Correa.
62min – Gabi vidí žltú kartu za faul na Bernata.
68min – hostia opäť striedajú. Z ihriska odchádza Koke a prichádza Partey.
73min – Robben sa krásne uvoľní cez Saviča, odcentruje na Lewandowského, ktorého zakončenie hlavou ale končí nad bránkou.
78min – Costa prihráva pred bránku na Thiaga, ktorý asi so 4 metrov nepochopiteľne prekopne bránku.
80min – striedame Lewandowského za Müllera.
83min – striedame Robbena za Kimmicha.
87min – striedame Costu za Martíneza.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+4min – hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Hrali sme dobre po celých 90 minút a mali sme dobrú kontrolu nad zápasom. Podarilo sa nám zabrániť, aby Atlético skórovalo. Tento výkon nám dáva veľkú dôveru do najbližších zápasov. Teraz musíme počkať na žrebovanie. Pôjde o zložité vyraďovacie kolo pre všetkých.“

Robert Lewandowski: „Teoreticky víťazstvo nie je príliš dôležité, ale pre naše myslenie a psychiku dôležité je. Trénoval som priame voľné kopy dva alebo tri mesiace. Som rád, že to teraz v zápasoch takto funguje.“

Mats Hummels: „Odohrali sme dobrý zápas. Boli sme veľmi aktívny.“

Diego Simeone (Atletico Madrid tréner): „Bol to dobrý zápas z našej strany a to najmä v defenzíve. V prvých 15 minútach sme mali dve možnosti, potom bol Bayern silnejší. Boli samozrejme oveľa lepší a to najmä v druhej polovici. Na konci sme ale mali možnosť dosiahnuť remízu.“