22/10/2020
21:00

FC Bayern – Atlético Madrid

4 : 0 (2 : 0)

Na úvodný zápas skupinovej fázy Ligy majstrov nastupujeme v Allianz Aréne bez divákov v základnej zostave: Neuer – Pavard, Süle, Alaba, Hernández – Kimmich, Goretzka – Müller, Tolisso, Coman – Lewandowski.

3min – Suárez nedosiahne na krížnu prihrávku Carrasca.
5min – Alaba vidí za faul žltú kartu.
7min – Coman odcentruje a Lewandowski z prvej pošle loptu vedľa bránky.
15min – Kimmichov rohový kop predĺži Müller hlavou k Sülemu, ktorého zakončenie zastaví tyč.
18min – Coman vysúva Tolissa, ktorého strieľanú prihrávku na Lewandowského vyráža brankár Oblak na roh.
21min – Müller vidí za faul žltú kartu.
27min – Suárezova strela končí vedľa bránky.
28min – 1 : 0 Kimmich vybojuje loptu a prihráva Comanovi, ktorý obstrelí Oblaka.
42min – 2 : 0 Coman prihráva Goretzkovi, ktorý obtrie svoju strelu o Lodiho a lopta následne končí v bránke hostí.
43min – Lodi fauluje Tolissa a vidí za to od hlavného rozhodcu žltú kartu.
44min – Koke vidí za faul na Kimmicha žltú kartu.
45min – Müller odcentruje na Lewandowského, ktorý pošle loptu hlavou vedľa bránky. Nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – Herrera vidí žltú kartu za faul na Kimmicha. Hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

47min – Félix dáva gól, ktorý ale pre ofsajd Suáreza neplatí, pretože útočník hostí bránil Neuerovi vo výhľade. Správnosť rozhodnutia postranného rozhodcu potvrdí aj systém VAR.
60min – Hernández odcentruje na Pavarda, ktorý hlavou loptu predĺži na Müllera a ten pošle loptu strelou vedľa bránky.
65min – 3 : 0 Kimmichov priamy kop zblokuje obrana hostí k Tolissovi, ktorý napriahne a strelou asi z 30 metrov vymetie šibenicu bránky Jana Oblaka.
72min – 4 : 0 Müller vysúva prihrávkou za obranu Comana, ktorý sa po rýchlom protiútoku pohrá so stopérom Monteirom a prestrelí brankára Oblaka.
73min – dvojnásobne striedame. Comana za Costu a Pavarda za Sarra.
76min – hostia dvojnásobne striedajú. Suáreza za Correu a Carrasca za Vitola.
79min – hostia po druhý krát v zápase dvojnásobne striedajú. Llorenteho za Lemara a Kokeho za Torreiru.
83min – trojnásobne striedame. Lewandowského za Choupo-Motinga, Müllera za Daviesa a Goretzku za Martíneza.
85min – Félixov priamy kop končí nad našou bránkou.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – anglický hlavný rozhodca Oliver odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick:Bola to náročná úloha, ktorú sme zvládli s ľahkosťou. Priestor, ktorý vznikol sme dobre využili. Dnešná efektivita bola veľmi dobrá. Som veľmi spokojný aj s výsledkom. Strelili sme štyri nádherné góly, jeden krajší ako druhý. Užívame si štart Ligy majstrov. Je dôležité, aby ste vyhrali prvý zápas. To sme chceli vo všetkých ohľadoch. Dnes sa mi v defenzíve páčilo, že tam bola fyzická prítomnosť.“

Kingsley Coman: „Hrali sme veľmi dobre a dal som dva góly, čo ma veľmi teší. Samozrejme niekedy si ešte spomeniem na víťazný gól z finále. Teraz je to však nová sezóna Ligy majstrov. Chceme stále vyhrávať. Máme veľmi dobrý tím a hráme spolu výborne. Dúfam, že to takto bude pokračovať. Pri góle na 1 : 0 som vnikol dovnútra a prihrávka Joshuu bola perfektná. Dobre som spracoval loptu a potom skóroval.“

Leon Goretzka: „Potrebovali sme prvých desať minút. Potom sme sa dostávali stále lepšie a lepšie do hry a vytvárali si šance. Boli sme veľmi efektívni a zaslúžili sme si vyhrať. Dnes sme trochu zmenili systém hry, aby sme mohli využívať určitý priestor. Nacvičili sme niekoľko situácií, aby sme prelomili tento hlboko brániaci tím. Veľmi dobre ste to mohli vidieť pri góle na 1 : 0. Vždy je pekné dávať góly, to pomáha tímu najviac. Mám ale aj veľa ďalších úloh a nedefinujem sa iba prostredníctvom gólov.“

Diego Simeone (tréner Atlética Madrid): „Bayern využil svoje príležitosti a bol veľmi agresívny. Boli sme v skutočnosti dosť dobrí v defenzíve, ale súper bol dnes presnejší ako my. Snažili sme sa skórovať až do konca. Tímový výkon bol dobrý, ale mali sme byť ostražitejší. Bayern bol jednoducho efektívnejší ako my a to rozhodlo. Porážka má trpkú príchuť a musíme sa z nej poučiť.“