20:45

bayern   atletico

FC Bayern – Atlético Madrid

2 : 1 (1 : 0)

Na odvetný semifinálový zápas Ligy majstrov sme nastúpili proti Atléticu Madrid v základnej zostave: Neuer – Lahm, Boateng, Martínez, Alaba – Alonso – Costa, Müller, Vidal, Ribéry – Lewandowski.

5min – strelu Gabiho z diaľky chytá Manuel Neuer.
7min – Boatengova hlavička letí nad bránku.
12min – Costa odcentruje Lewandowského hlavička míňa bránku.
15min – Gabiho strelu spoza šestnástky chytá Neuer.
17min – Vidalovu strelu spoza šestnástky chytá Oblak.
20min – Müller prihráva Lewandowskému, jeho strela trafí iba nohy brankára hostí.
23min – Ribéryho strelu vyráža Oblak iba pred seba, dorážka Lewandowského letí nad bránku.
27min – Lahmova strela letí nad bránku.
31min 1 : 0 priamy kop Alonsa končí aj s prispením teče Giméneza v bránke hostí.
33min – Giménez fauluje Martíneza a hlavný rozhodca mu ukáže žltú kartu a nariadi penaltu.
34min – nariadenú penaltu ale Müller kopne zle, Oblak jeho úmysel vystihne a loptu vyráža.
45+1min – koniec 1.polčasu.

46min – hostia striedajú cez polčasovú prestávku Fernándeza za Carrasca.
48min – priamy kop Kokeho chytá Neuer.
52min – Costovu strelu chytá Oblak.
54min – 1 : 1 Torres vysúva prihrávkou za obranu Griezmanna, ktorý postupuje sám na Neuera, ktorého obstrelí a zrovnáva skóre.
59min – Vidalova veľmi nepresná strela letí vedľa bránky.
60min – Juanfranova strela letí vedľa bránky.
64min – Boateng odcentruje na Martíneza, jeho hlavička ale končí nad bránkou.
67min – Alonsovu strelu z diaľky chytá brankár hostí.
70min – Oblak chytá strelu Lewandowského.
73min – striedame Costu za Comana.
74min – 2 : 1 Martínezova hlavička končí nad bránkou. Pri následnej akcii Alaba odcentruje na Vidala, ten sklepne loptu na Lewandowského a ten hlavou nezaváha.
82min – Griezmanna strieda Thomas.
83min – Comanovu strelu spoza šestnásky chytá brankár hostí.
84min – Martínez fauluje Torresa pred šestnástkou, turecký hlavný rozhodca ale nepochopiteľne odpíska penaltu. Manuel Neuer ale vystihne smer a Torresovi penaltu chytí.
85min – Martínez vidí za faul žltú kartu.
86min – Lewandowski v dobrej pozícii zle trafí loptu a tak ju brankár Oblak pohodlne chytá.
88min – Alabovu tečovanú strelu vyráža brankár hostí. Comanova strela letí nad bránku.
90min – nadstavený čas bude 5 minút.
90+3min – hostia striedajú Kokeho za Saviča.
90+6min – hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného stretnutia a ukončí tak nielen naše nádeje, ale aj naše účinkovanie v tejto sezóne Ligy majstrov.

Karl-Heinz Rummenigge: „Myslím, že náš tím hral skvele. Tiež by si zaslúžil prísť do Milána. Myslím, že sme hrali fantasticky. Bojovali a hrali. Samozrejme, že sme chceli Miláno, ktoré sa nám nepodarilo a to je bolestivé.“

Pep Guardiola:  „Dal by som svoj život pre tento tím. Bojoval a urobil to najlepšie ako vedel. Dnes sme hrali a chceli hrať futbal. Čo chýbalo bol gól. Je mi ľúto najmä hráčov.“

Philipp Lahm: „Boli sme potrestaní. Snažili sme sa o všetko, bohužiaľ to nestačilo. Stále môžeme mať dobrú sezónu. Škoda, že sme nemohli odmeniť trénera za posledné tri roky.“

Thomas Müller: „Futbal je niekedy extrémny. Dali sme veľa veci do poriadku a niečo urobili trochu zle. Bohužiaľ to nestačilo. Ja som tu takýto večer zažil len zriedka. Pichá nás to veľmi hlboko. No a samozrejme som sklamaný, že som nebol úspešný pri penalte.“

Jérôme Boateng: „Všetci sme sklamaní. Mali sme rozdrviť súpera v prvom polčase. Naozaj sme dnes bojovali o všetko. Môžeme si len vyčítať, že sme nevyužili príležitosti.“

Robert Lewandowski: „Je to ťažké prijať. Zaslúžili sme si finále. Rozhodla jediná šanca v Madride. Bolí to, ale to je futbal.“

Manuel Neuer: „Nikto z nás nemá po takomto zápase slová. Hrali sme počas celého zápasu veľký futbal. Je to horké a sme frustrovaní. Nemôžem tomu uveriť.“

Diego Simeone (tréner Atlético Madrid): „Hrali sme v prvom polčase proti najlepšiemu tímu v mojej kariére. Je neuveriteľné, ako to Bayernu išlo. Bojovali sme a museli sme tŕpnuť. Zvládli sme to až do konca a sme medzi dvoma z troch najlepších tímov v Európe. Som veľmi hrdý.

Antoine Griezmann (Atlético Madrid): „Pripravili sme sa na zápas svedomito, ale nakoniec sme museli tŕpnuť o výsledok. Našim dnešným cieľom bolo streliť gól a to sa nám podarilo.“

Fernando Torres (Atlético Madrid): „Chceli sme od začiatku hrať, ako sme hrali druhú polovicu. Gól nám dovolil viac odpočívať, ale Bayern je veľmi silný tím a nebolo ľahké hrať našu hru. Teraz chceme prepisovať históriu, pretože sme nikdy nevyhrali Ligu majstrov.“