20:30
Allianz Arena Mníchov

FC Bayern – Bayer Leverkusen

3 : 1 (2 : 0)

Na otvárací zápas 1.kola Bundesligy sezóny 2017/2018 nastupujeme proti farmaceutom z Leverkusenu v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummel, Rafinha – Tolisso, Rudy – Coman, Müller, Ribéry – Lewandowski. Zápasu predchádzal slávnostný ceremoniál k zahájeniu 55. ročníka Bundesligy a nemeckú hymnu zaspievala speváčka Namika. Následne si celý štadión minútou ticha uctil pamiatku obetí atentátov v španielskej Barcelone. Potom sa už mohol začať samotný zápas.

5min – brankár Leno vyráža tvrdú strelu Tolissa.
8min – 1 : 0 Korh vidí žltú kartu za faul na Ribéryho. Na nariadený priamy kop Rudyho najvyššie vyskočí Süle, ktorý hlavou prekonáva brankára Leverkusenu a strieľa prvý gól bundesligovej sezóny 2017/2018.
12min – Bellarabiho strelu vyráža brankár Ulreich nohou.
16min – Vidalova strela letí tesne nad bránku.
19min – 2 : 0 rohový kop Kimmicha si nájde Vidala, ktorý loptu prehodí na Tolissa a ten hlavou zvyšuje skóre.
21min – strelu Vollanda vyráža Ulreich nohou, následne Volland teatrálne padá v snahe vykoledovať si penaltu, hlavný rozhodca je ale pozorný a situáciu správne vyhodnotí.
23min – Tolissova strela trafí tyč, pretože ju brankár Leno stihne nohou trochu tečovať.
27min – Ribéry vysunie prihrávkou Müllera, jeho strelecký pokus ale Leno vyráža.
37min – Bellarabi strela letí nad bránku.
42min – Kohrova strela letí nad bránku.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – za silného lejaku ukončí hlavný rozhodca 1.polčas.

46min – hostia cez polčasovú prestávku striedajú. Bendera strieda Dragovič a Baileyho Brandt. Bellarabiho hlavička letí nad bránku.
52min – 3 : 0 hlavný rozhodca Stieler si situáciu, či bol Lewandowski faulovaný nechá overiť videorozhodcom a následne odpíska penaltu a ukáže Aranguizovi žltú kartu. Následne sám faulovaný hráč bezpečne premení penaltu.
56min – Brandtova strela letí vedľa bránky.
57min – Bellarabi päťičku vyráža brankár Ulreich, následnú dorážku Brandta zastaví Kimmich na bránkovej čiare.
61min – obe mužstvá striedajú. Hostia Aranguiza za Kampla a naši Müllera za Robbena.
62min – hlavičku Hummelsa vyráža brankár Leno, následne nášho stopéra vystrieda Rafinha.
63min – Vidal vidí žltú kartu za faul na Dragoviča.
65min – 3 : 1 Brandt prihrávkou do strany vysúva Mehmediho a ten prestrelí Svena Ulreicha.
71min – Kohrova hlavička končí vedľa bránky.
76min – Ribéryho strieda Coman.
77min – Comanovu strelu vyráža brankár hostí.
78min – Lewandowského strela trafí bočnú sieť.
85min – Robben prihráva Lewandowskému, ten sám zoči-voči brankárovi Lenovi netrafí bránku.
88min – Kamplova zrazená strela sa dostáva k prekvapenému Brandtovi, ktorý tak nestihne trafiť prázdnu bránku.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+1min – Robben si narazí loptu s Lewandowským, jeho strelu pravou nohou ale brankár Leno vyráža.
90+2min – hlavný rozhodca Stieler má asi plné zuby vytrvalého dažďa a tak ešte pred naplnením nadstaveného času odpíska koniec dnešného zápasu.

Hasan Salihamidžič: „Vyhrali sme a získali prvé tri body. Sme šťastní a spokojní, ale samozrejme, že sú veci, ktoré budete musieť zlepšiť.“

Carlo Ancelotti: „Bol to ťažký zápas. Nechali sme súperovi príliš veľa priestoru. To sa ale ešte v tejto fáze môže stať. Vzhľadom k tomu sa musíme zlepšiť. Musíme byť oveľa kompaktnejší. Hummels mal problémy so žalúdkom a nahradenie Müllera bolo taktické rozhodnutie. Chceli sme zmeniť systém.“

Niklas Süle: „Bol to pre mňa zvláštny deň. Prvý zápas za môj nový klub a môj prvý gól. To bolo príjemné pred tak veľkým publikom. Nebolo to jednoduché ale my sme sa snažili. V prvej polovici sme mali dobré šance. Druhá polovica už nebola tak dobrá.“

Heiko Herrlich (tréner Bayeru Leverkusen): „Keď prehráte, nikdy to nie je príjemný pocit. Stále si myslím, že by sme sa nemali hanbiť za našu výkonnosť. Hrali sme odvážne dopredu a vytvorili si mnoho príležitostí. Celkovo môžeme byť spokojní so šancami, ale musíme byť efektívnejší. Víťazstvo Bayernu je úplne zaslúžené.“

Bernd Leno (brankár Bayeru Leverkusen): „Mám zmiešané pocity. Mali sme veľa šancí, ale ak ich nepremeníte, tak to je tu v Mníchove ťažké.“

Jonathan Tah (Bayer Leverkusen): „V prvom polčase sme zaspali a dostali dosť hlúpe góly. V druhej polovici existovalo veľa šancí otočiť hru. Nevyužili sme to. Naopak Bayern svoje šance využil a penaltou zlomil zápas. Ale ideme ďalej, bol to iba prvý zápas.“