30/11/2019
18:30

FC Bayern – Bayer Leverkusen

1 : 2 (1 : 2)

V sobotňajšom podvečernom zápase 13.kola Bundesligy sme v Allianz Aréne nastúpili proti Bayeru Leverkusen v základne zostave: Neuer – Pavard, Martínez, Alaba, Davies – Kimmich – Tolisso, Müller – Gnabry, Lewandowski, Coutinho.

9min – Gnabry postupuje sám na brankára Hrádeckého, jeho strela ale trafí iba tyč.
10min – 0 : 1 pravidlo nedáš-dostaneš opäť platí. Davies stratí loptu v strede poľa a po rýchlom protiútoku prihráva Volland Baileymua ten strelou k tyči prekonáva Neuera.
15min – Diabyho strelu Neuer chytá.
18min – Gnabryho strelu brankár Hrádecký vyráža. Gnabry prihráva pred bránku Müllerovi, toho v poslednej chvíli zablokuje Wendell.
22min – Perišič postupuje sám na brankára, strelou ale trafí brvno. Následne mu je ešte odmávaný ofsajd, ktorý ale nebol.
25min – po Daviesovej chybe vyráža Neuer strelu Baileyho.
30min – Müllerovu strelu z uhla brankár hostí chytá.
31min – Davies prihráva Gnabrymu, ktorého strela z hranice šestnástky končí nad bránkou.
33min – 1 : 1 Müllerova strela z hranice šestnástky navyše tečovaná Benderom končí v bránke hostí.
35min – 1 : 2 po rýchlom protiútoku hostí Martínez nestíha Baileyho a ten krížnou strelou prestrelí Neuera.
40min – Lewandowski postupuje sám na brankára Hrádeckého, nepochopiteľne ale strelou netrafí bránku. Je mu síce následne odmávaný ofsajd, ktorý opäť nebol.
42min – Baumgartlinger vidí žltú kartu za faul na Alabu.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+1min – Gnabry postupuje sám na brankára hostí, na miesto strely ale nepochopiteľne volí prihrávku na Perišiča, toho ale s poslednej chvíli zablokuje stopér hostí.
45+2min – koniec 1.polčasu.

46min – Kimmichov priamy kop pošle Goretzka hlavou tesne vedľa bránky.
51min – Neuer vyráža gólovú strelu Amiriho po prihrávke Diabu.
54min – Perišič prihráva Lewandowskému, ten ale v dobrej pozícii vonkajším priehlavkom netrafí bránku.
59min – Müller odcentruje na Perišiča, ten z dobrej pozície z prvej pošle loptu nad bránku.
61min – brankár Hrádecký vyrazí gólovú strelu Lewandowského aj následnú dorážku Müllera.
63min – hostia striedajú dvojgólového strelca Baileyho za Bellarabiho.
65min – hostia striedajú Wendella za Sinkgravena.
66min – Pavardom slabo tiesnený Aránguiz vystrelí, Neuer ale jeho gólovú strelu vyráža.
69min – Amiriho gól pre ofsajd neplatí. Následne dvojnásobne striedame. Müllera za Coutinha a Perišiča za Comana.
75min – Bellarabiho strela končí vysoko nad bránkou.
77min – po Kimmichovom centri Goretzka hlavou pošle loptu do tyče. Coutinhovu strelu brankár hostí chytá.
80min – obe mužstvá striedajú. Hostia Aránguiza za Demirbaya a naši Martíneza za Thiaga.
82min – Tah vidí červenú kartu po tom, čo ako posledný fauluje unikajúceho Coutinha. Lewandowski pošle priamy kop priamo do náručia brankára Hrádeckého.
84min – Coutinhovu strelu z hranice šestnástky brankár hostí chytá.
89min – Gnabryho strelu z hranice šestnástky brankár hostí vyráža.
90min – vinou neustáleho ošetrovania hráčov hostí bude nadstavený čas 6 minút.
90+1min – Kimmichom centrovaný rohový kop pošle Lewandowski hlavou do tyče.
90+3min – Bellerabi vidí žltú kartu za zdržiavanie hry.
90+4min – Bender vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
90+5min – Coutinhova ďalekonosná strela je slabá a brankár hostí ju pohodlne chytá.
90+6min – Lewandowski sám pred brankárom preváha v dobrej pozícii šancu na zakončenie. Goretzka vidí žltú kartu za faul na Bendera. Následne po rozohraní hlavný rozhodca Winkmann odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Prvej polovici sme nevenovali pozornosť a Leverkusen to využil. Vedeli sme, že sa dokážu dobre prepnúť. Ale nemôžem viniť svoj tím. Bol to pestrý zápas aj pre divákov, bohužiaľ pre nás to skončilo horšie. Príliš sme zanedbávali naše šance. Ale to je súčasť futbalu. Leverkusen má v útoku dobrý tím s veľkou rýchlosťou, darilo sa mu dobre. Budeme zápas podrobne analyzovať.“

Manuel Neuer: „Bolo v nás určite viac. Dnes sme, žiaľ nemali šťastie. V prvom polčase sme mali zlé prihrávky a Leverkusenu tak umožnil protiútoky. Druhá polovica bola veľmi elegantná, v hre sme boli lepší. Hrádecky samozrejme odviedol veľmi dobrú prácu a často sme zlyhali na tyčiach, preto sme nedali góly. Vyskúšali sme všetko a chceli sme tento zápas otočiť. Musíme pokračovať ako v minulých zápasoch a ako sme hrali v druhej polovici dnes.“

Thomas Müller: „Mali sme dosť šancí. Ak by sme vyhrali na konci 4 : 2 alebo 5 : 2, nikto nič nepovie. V prvom polčase sme narazili na súpera s obrovskou rýchlosťou a veľkou efektívnosťou. Z našej strany to však bola takmer bezprecedentná neefektívnosť.“

Joshua Kimmich: „Nebolo to tak, že sme hrali zle. Nerobili sme to celkom rovnako dobre ako predtým, ale Leverkusen mal dobré šance. Prvé dve možnosti premenili s ľadovým kľudom. Výčitkou, ktorú dnes môžeme mať je využívanie príležitostí.“

Peter Bosz (tréner Bayer Leverkusen): „Dnes sme mali šťastie, ktoré nám v minulých pár týždňoch chýbalo. Prvých 30 minút sa nám darilo dobre, odvážne sme hrali a vyvíjali tlak. Tiež sme strelili góly. Potom sme sa trochu stiahli. Tím preukázal charakter a mentalitu. Obrovský kompliment pre chlapcov.“

Kevin Volland (Bayer Leverkusen): „Dali sme do toho všetko a sme radi, že sme získali body. Že potrebujete šťastie, aby ste tu uspeli, je jasné. V prvej polovici sme dobre premenili šance a v druhej polovici sme na začiatku mali dokonca šancu na 3 : 1. Bayern ale vyvinul veľký tlak. Boli sme ale správne naštvaní a na našej strane sme mali aj šťastie.“