20/04/2021
20:30

FC Bayern – Bayer Leverkusen

2 : 0 (2 : 0)

Na zápas 30.kola Bundesligy nastupujeme v Allianz Aréne proti farmaceutom z Leverkusenu v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Hernández, Davies – Kimmich, Alaba – Coman, Müller, Musiala – Choupo-Moting.

6min – Bailey sa popri Boatengovi rúti do šance, Neuer je ale pri lopte skôr a prikryje ju.
7min – 1 : 0 Alaba odcentruje a Müller z prvej zakončí na brankára Hrádeckého, ten loptu vyráža len ku Choupo-Motingovi a ten pohodlne pošle loptu do bránky.
12min – Comanova strela spoza šestnástky minie bránku hostí.
13min – 2 : 0 Alaba odcentruje a Sinkgraven pri obrannom zákroku pošle loptu len ku Kimmichovi a ten prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
21min – Neuer chytá strelu Schicka.
39min – brankár hostí chytá strelu Musialu.
44min – Alabov gólový priamy kop vyráža brankár Hrádecký krásnym zákrokom do bezpečia.

46min – hostia cez polčasovú prestávku dvojnásobne striedajú. Frimponga za Wirtza a Diabyho za Bellarabiho.
52min – po zlej rozohrávke hostí sa Müller dostáva k lopte, jeho strelu ale brankár hostí chytá.
60min – hostia striedajú Aranguiza za Demirbaya.
63min – trojnásobne striedame. Boatenga za Kouassiho, Comana za Saného a Müllera za Goretzku.
66min – Choupo-Moting dáva gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí. Správnosť rozhodnutia potvrdí aj systém VAR.
69min – Saného strela minie bránku.
70min – Bellarabiho strela trafí brvno, následne Bailey odcentruje a Bellarabi opäť zakončuje, tentokrát vedľa bránky. Hostia striedajú Bendera za Amiriho.
74min – Musialov strelecký pokus spoza šestnástky tesne minie bránku.
75min – Amiriho strelu spoza šestnástky Neuer vyráža nad bránku.
76min – Bellerabiho strelu Neuer boxuje do bezpečia.
77min – Saného strela z dobrej pozície letí vysoko nad bránku hostí.
82min – dvojnásobne striedame. Musialu za Scotta a Pavarda za Sarra.
83min – hostia striedajú Sinkgravena za Wendella.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – hlavný rozhodca Winkmann odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Baví ma, keď tím hrá tak, ako dnes v prvom polčase. Chceli sme, aby bol druhý polčas odohraný bez inkasovaného gólu. Aj to sme zvládli, takže sme viac ako spokojní. Boli sme tiež veľmi efektívni. Pred zápasom som povedal tímu, že dnes môžeme urobiť obrovský krok správnym smerom a to sme urobili. Teraz sme o desať bodov vpredu. Takže môžeme a chceme urobiť v sobotu titul.“

Joshua Kimmich: „Mali sme na mysli výsledok Lipska. Príležitosti sú na to, aby sa využili. To sa nám podarilo aj cez víkend. Pomerne skoro bolo jasné, akým smerom sa bude zápas uberať. V druhom polčase bolo tempo trochu pomalé. Máme za sebou veľa zápasov a už sme nemuseli – stačilo 2 : 0. Chceme vyhrať titul a sme si veľmi blízko.“

Leon Goretzka: „Dnes sme zápas kontrolovali od začiatku. Rozhodli sme veľmi skoro, boli sme v súbojoch, nechali sme dobre bežať loptu a nakoniec sme si zaslúžili vyhrať. Výsledok Lipska sme poznali, ale nebolo by to inak, keby Lipsko vyhralo. Pre nás je dôležité, že chceme vyhrať každý zápas. Vždy ideme na ihrisko, aby sme predviedli čo najlepší výkon.“

Hannes Wolf (tréner Bayer Leverkusen): „Mali sme veľké plány a prišli sme s dobrou energiou. Po siedmich minútach sa ale prvá šanca skončila prvým gólom. Nie je to len o hlave. Bayern je silný. Mali sme niekoľko útokov, ktoré sme dobre odohrali. Nakoniec sme všetko riskli, ale nepodarilo sa nám to. Teraz je čas poučiť sa z toho a cez víkend je tu ďalší zápas.“

Sven Bender (Bayer Leverkusen): „Ak si chcete z Mníchova niečo vziať, nemôžete urobiť chybu. Musíte hrať odvážne, ale hlavne v prvom polčase sme sa veľmi báli. Nehrali sme na doraz. Mali sme svoju šancu v druhom polčase, ale zbytočne sme zápas vzdali. Bayern hral veľmi dobre, ale mohli sme toho urobiť viac.“