29/08/2015
18:30

FC Bayern – Bayer Leverkusen

3 : 0 (1 : 0)

Na šláger 3.kola Bundesligy nastupujeme kvôli  problémom so zložením obrany v základnej zostave: Neuer – Lahm, Alonso, Alaba, Bernat – Vidal, Thiago – Robben, Müller, Douglas Costa – Lewandowski.

6min – Wendell vidí žltú kartu za faul na Robbena.
8min – Bernat vidí žltú kartu za faul na Bellarabiho.
12min – Robben prihráva Thiagovi, jeho strela letí vedľa bránky.
19min – Kramer vidí žltú kartu za faul na Costu. Thiago vidí žltú kartu za faul na Kramera.
25min – Kießling hlavičkuje vedľa bránky.
26min – 1 : 0 Alonso prihrávkou z vlastnej polovice vysúva Costu, toho Hilbert nezastaví ani za cenu faulu, Douglas teda odcentruje pred bránku a Müller zo vzduchu sklepne loptu do bránky.
30min – Robben zbehne po kraji ihriska, prihráva Costovi a ten v ťažkej pozícii trafí spojnicu bránky.
37min – Çalhanoğluho priamy kop trafí brvno našej bránky.
39min – rohový kop Thiaga posiela hlavou Müller do rúk brankára Lena.
45min – hlavný rozhodca bez nadstavenia odpíska koniec 1.polčasu.

46min – hostia cez polčasovú prestávku striedajú. Mehmediho strieda Brandt. Robben padá v šestnástke po súboji s Tahom, penalta sa ale podľa všetkého správne nepíska.
55min – Robben vysúva Lewandowského, brankár Leno vybieha, loptuale odkopáva iba do dobiehajúceho Lewandowského, od ktorého sa odrazí a končí tesne vedľa bránky.
59min – Wendell fauluje Müllera, na miesto druhej žltej a následne červenej karty, ho hlavný rozhodca Florian Meyer iba dôrazne upozorňuje. Nariadený priamy kop posiela Alonso na hlavu Vidala, ktorého vo vzduchu postrčí Hilbert a hlavný rozhodca Meyer píska penaltu.
60min – 2 : 0 penaltu strelou do stredu bránky bezpečne premieňa Thomas Müller.
61min – Çalhanoğluho strieda Robbie Kruse.
70min – 3 : 0 centrovaná lopta zasiahne v šestnástke ruku Hilberta a hlavný rozhodca odpíska penaltu, ktorú bezpečne premení Arjen Robben.
72min – Kruse dáva gól, pred ktorým si ale loptu spracuje rukou a tak gól neplatí a Kruse navyše vidí žltú kartu.
73min – Bernata strieda Dante.
75min – Lewandowského strelu po rýchlom protiútoku vyráža brankár Leno.
78min – Obe mužstvá striedajú. Robbena strieda Götze a Wendella Boenisch.
79min – Müller prihráva pred bránku na Götzeho, ten loptu tečuje vedľa bránky.
82min – Thiaga strieda Rode.
90min – Lewandowského tečovanú strelu vyráža brankár Leno na roh. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného stretnutia.

Pep Guardiola: „Som veľmi, veľmi šťastný. Hrali sme proti veľkej, veľkej konkurencii. Vidím, takmer každý zápas tohto Rogerovho tímu. Oni majú zvyčajne 5, 6, 7, 8, 9 jasných šancí, dnes len voľný kop od Hakan Çalhanoğluho. Proti tomuto tímu, je veľmi dôležité vybudovať dobrú pozíciu v prvej tretine zápasu. Lepšie sa musíme snažiť pri prechode do útoku. Dúfam, že sa hráči vrátia bez zranení po medzinárodnej prestávke.“

Thomas Müller: „Pozerali sme sa párkrát na Leverkusen. Hrajú veľmi intenzívny futbal, preto to nie je jednoduché, keď budú hrať počas týždňa viac zápasov. Museli by sme ešte lepšie hrať na konci.“

Arjen Robben: „3 : 0 je veľmi dobrý vysledok. Blahoželám tímu. Odohrali sme veľmi, veľmi dobrý zápas a zaslúžili si vyhrať proti top súperovi. Máme rýchlych hráčov na vonkajšej strane. Musíme zabezpečiť, aby sa lopta rýchlo presúvala a aby sme si vytvorili šance jeden na jedného. Pri penaltách máme veľmi jasnú dohodu. Thomas je prvý strelec, ja som na druhom mieste. Ale to je len dobre, že aj Arturo chce kopať penalty. Lepší, ako keby sa všetci báli.“

Roger Schmidt (tréner Bayer Leverkusen): „Gratulujeme Bayernu. Vyhrali a hrali dobre. Pre nás to nebolo ľahké po zápase v stredu, ktorý bol fyzicky i psychicky vyčerpávajúci. Chceli sme hrať statočne a to bolo tiež vidieť. Až po 1 : 0 to bolo ešte dobré. Po polčase sme sa chceli vrátiť do hry, ale s 2 : 0 to už bolo jednoducho príliš veľké proti príliš dobrému súperovi. Treba uznať, že Bayern vyhral úplne zaslúžene.“

Christoph Kramer (Bayer Leverkusen): „Musíte mať brutálne dobrý deň a naozaj veľa šancí, aby ste tu mohli niečo uhrať. Obe sme dnes postrádali. Víťazstvo pre Bayern mohlo byť dokonca možno ešte vyššie. Nemali sme žiadnu šancu a musíme prijať prehru.“