02/11/2021
21:00

FC Bayern – Benfica Lisabon

5 : 2 (2 : 1)

Na zápas 4.kola skupinovej fázy Ligy majstrov nastúpili naši chlapci v Allianz Aréne proti Benfice Lisabone v základnej zostave: Neuer – Pavard, Upamecano, Nianzou, Davies – Kimmich, Goretzka – Coman, Gnabry, Sané – Lewandowski. Potešujúcou správou bol aj návrat trénera Juliana Nagelsmann, ktorý sa po chorobe vrátil späť k mužstvu.

6min – Coman rihráva Gnabrymu, ktorého strelu brankár hostí vyráža.
11min – Goretzkova strela končí vedľa bránky.
16min – Éverton prihráva Pizzimu, ktorý hlavou predĺži loptu ku Veríssimovi a ten prekonáva Neuera. VAR ale odhalí ofsajd a tak gól neplatí.
19min – Daviesovu gólovú strelu brankár Vlachodimos vyráža do bezpečia.
20min – Pavardova strela končí nad bránkou.
26min – 1 : 0 Coman odcentruje a Lewandowski hlavou prekonáva brankára hostí.
32min – 2 : 0 Lewandowski prihráva Gnabrymu, ktorý pätičkou prekonáva brankára Vlachodimosa.
37min – Gnabry sa ocitne sám pred brankárom hostí, jeho strelu ale brankár Vlachodimos vyráža.
38min – 2 : 1 Grimaldo odcentruje a Upamecano neustráži Morata, ktorý tak hlavou prekonáva Neuera.
41min – Pavard pošle strelu nad bránku.
44min – Goretkova strela trafí ruku Veríssima a hlavný rozhodca s pomocou VAR odpíska penaltu a ukáže stopérovi hostí žltú kartu. Nariadenú penaltu ale Lewandowski kopne veľmi zle a brankár Vlachodimos loptu chytá.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+2min – koniec 1.polčasu.

49min – 3 : 1 Kimmichov center predĺži Davies hlavou na Gnabryho a ten strelou prekonáva brankára hostí.
51min – Upamecano vidí za faul na Yaremchuka žltú kartu.
55min – Lewandowského strelu brankár hostí chytá.
61min – 4 : 1 Gnabry prihráva Lewandowskému a ten jemným lobom prehodí brankára Vlachodimosa.
63min – Goretzkovu ďalekonosnú strelu brankár hostí vyráža.
64min – Gnabry odcentruje za obranu na Saného, jeho následná strela ale trafí iba brankára hostí. Následne obe mužstvá striedajú. Hostia Yaremchuka za Núñeza, Pizziho za Silvu a Evertona za Gonçalvesa a naši Comana za Musialu a Daviesa za Omara Richardsa.
69min – Nianzou vidí žltú kartu za faul na Mária.
72min – naši dvojnásobne striedajú. Kimmicha za Sabitzera a Saného za Müllera.
74min – 4 : 2 Mário prihrávkou za obranu vysúva Núñeza a ten podstrelí Manuela Neuera.
77min – hostia dvojnásobne striedajú. Grimalda za Ramosa a Mária za Bernarda.
85min – 5 : 2 Neuerov dlhý výkop si nájde Lewandowského, ktorý prelobuje brankára Vlachodimosa.
85min – striedame Gnabryho za Sarra.
90min – Silvova strela minie bránku. Nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – poľský hlavný rozhodca Marciniak odpíska koniec dnešného stretnutia.

Julian Nagelsmann: „Bolo zábavné to sledovať, ale samozrejme dojem trochu kazí, že sme dostali dva góly. Celkovo to bol pre nás neuveriteľne dobrý zápas. Lepší ako posledných pár týždňov. Mali sme veľmi dobré ovládanie a neuveriteľnú rýchlosť hry vpred. Pointou je teraz potvrdiť našu formu. Čakajú nás ešte dva zápasy v skupinovej fáze. Kvalifikovali sme už ale sa do osemfinále. Je to dobrý prvý krok, ale potom prídu vyraďovacie hry a vy tam musíte byť prítomní. Sú tu aj iné dobré tímy, ale aj my sme ich súčasťou.“

Robert Lewandowski: „Neviem, či to bol perfektný večer pretože som nepremenil penaltu. Ale nerozmýšľam som nad tým. Môže sa to stať. Našťastie sme dali ešte pár gólov a ja tiež. Boli z toho ďalšie tri body a jasné víťazstvo. Nikdy som neveril, že dokážem odohrať toľko zápasov v Lige majstrov a mať toľko gólov a asistencií. Toto je niečo špeciálne.“

Dayot Upamecano: „Vždy sa na zápas sústredíme. Z dnešnej hry som naozaj nadšený. Bol to pre nás pekný večer. Som naozaj šťastný za Tanguya, hral naozaj dobre s veľkou dávkou odvahy a koncentrácie. Dal do toho všetko.“

Tanguy Nianzou: „Som veľmi šťastný. Mužstvo odohralo skvelý zápas. Teraz sa musíme sústrediť na ďalšie zápasy.“

Jorge Jesus (tréner Benfica Lisabon): „Bayern je ťažké zastaviť, to sme vedeli. V prvom polčase to dlho vyzeralo, že hra bude vyrovnaná. Ale Bayern má veľa hráčov, ktorí nám môžu ublížiť. Dostali sme päť gólov a nie sme s tým spokojní. Do osemfinále sa kvalifikujeme len cez Barcelonu a Kyjev.“