20/02/2018
20:45

FC Bayern – Beşiktaş

5 : 0 (1 : 0)

Na prvý osemfinálový zápas Ligy majstrov sezóny 2017/2018 nastupujeme v Allianz Aréne proti tureckému Beşiktaşu v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Martínez – Müller, Vidal, James, Coman – Lewandowski.

6min – Alaba odcentruje a Müller hlavičkuje tesne vedľa bránky.
9min – Comanovu strelu vyráža brankár Fabricio.
10min – Kimmich odcentruje priamy kop, ktorý pošle Vidal hlavou vedľa bránky.
12min – Taliscov priamy kop zastaví múr postavený z našich hráčov.
14min – Comanov center posiela Müller hlavou zo záklonu nad bránku hostí.
16min – po chybnej rozohrávke hostí fauluje Vida ako posledný hráč hostí Lewandowského a vidí za to od hlavného rozhodcu červenú kartu. Nariadený priamy kop asi zo 17 metrov a ideálnej pozície pošle James tesne vedľa bránky.
19min – po chybnej rozohrávke Kimmicha a chybe Hummelsa sa do šance dostáva Love, sám zoči-voči Ulreichovi ale prestrelí našu bránku.
29min – Boatengov center za obranu si nájde Alabu, ktorého strelu ale obrana hostí zblokuje na roh.
30min – Jamesov center nájde v šestnástke Hummelsa, ktorého gólovú hlavičku vyráža brankár Fabricio reflexívnym zákrokom nad bránku.
33min – Quaresma fauluje Comana a vidí za to od hlavného rozhodcu žltú kartu.
38min – Lewandowského nožničky posielajú loptu nad bránku. Lewandowski vidí za faul žltú kartu.
39min – Quaresma sa uvoľní cez Comana, jeho strelu ale Ulreich vyráža na roh.
41min – Pepeho ďalekonosný strelecký pokus letí vysoko nad našu bránku.
43min – 1 : 0 Coman sa nádherne uvoľní, posiela prihrávku pred bránku, lopta sa od Alabu odrazí k Müllerovi, ktorý strelou medzi nohy prekonáva brankára Fabricia.
44min – striedame Jamesa za Robbena.
45min – Vidalovu strelu chytá brankár hostí a následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

48min – Robbenov priamy kop pošle Hummels hlavou nad bránku.
49min – Adriano fauluje Lewandowského, hlavný rozhodca zákrok vytiahne na hranicu šestnástky. Nariadený priamy kop pošle Lewandowski do tyče bránky hostí.
52min – 2 : 0 Müller vysúva prihrávkou za obranu Lewandowského, ktorého spätná prihrávka si nájde Comana a ten prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
57min – hostia striedajú Loveho za Tošiča.
62min – Pepe fauluje Lewandowského a vidí za to žltú kartu.
66min – 3 : 0 Robben vysúva prihrávkou Kimmicha, ten odcentruje pred bránku a Müller usmerní loptu do siete.
68min – Robben vnikne do šestnástky, jeho prihrávku pred bránku tečuje Lewandowski vedľa bránky.
69min – hostia striedajú Erkina za Gönüla.
70min – Coman odcenruje a Kimmich posiela loptu nad bránku.
71min – brankár Fabricio pohodlne chytá strelu Comana.
72min – Robbenova strela končí tesne vedľa bránky.
75min – Taliscova strela končí nad našou bránkou.
79min – 4 : 0 Hummelsovu strelu spoza šestnástky vyráža brankár Fabricio iba pred seba a dobiehajúci Lewandowski pošle loptu do bránky.
81min – striedame Comana za Ribéryho.
83min – striedame Vidala za Tolissa.
85min – hostia striedajú Medela za Arslana.
86min – Tolissovu spätnú prihrávku na hranicu šestnástky pošle na bránku Martínez, jeho gólovú strelu brankár Fabricio vyráža.
88min – 5 : 0 Robben vysúva prihrávkou za obranu Müllera, ktorého krížna prihrávka nájde Lewandowského a ten pošle loptu do odkrytej bránky hostí.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – Tošič vidí žltú kartu za faul na Ulreicha. Hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Začali sme nervózne a spočiatku sme sa nekombinovali tak plynulo ako sme chceli. V druhej polovici sme mali väčšiu rýchlosť a hra viac plynula. Potom je to pre súpera veľmi ťažké.“

Thomas Müller: „V prvej polovici sme zabudli na agresivitu s loptou a boli trochu pomalí. To sa v druhom polčase náhle zmenilo a my sme sa dostali do tempa. Je to skvelý výsledok pre odvetu. Vedeli sme, že si musíme vytvoriť náskok, pretože v Turecku to bude úplne iné.“

Joshua Kimmich: „Zrejme to bolo jasné. S červenou kartou sme mali šťastie, ale v prvom polčase sme nemali dostatok času na to, aby sme mohli hrať veľa s loptou. To nebolo dobré. Bolo dobré, že sme hrali ďalej aj po góle na 3 : 0. Bolo to zaslúžené víťazstvo.“

Senol Günes (tréner Beşiktaşu Istanbul): „Súper bol dnes lepší. Radi by sme sa hrali lepšie, ale keď sme boli od 16. minúty desiati, mali sme problémy. Fyzicky a morálne sme potom padli. V druhej polovici to domáci všetko využili a my sme nemohli vymyslieť nič smerom dopredu. Snažili sme sa to vzadu zatvoriť, ale nepodarilo sa nám to. Dnes večer sme na viac nemali. Červená karta nám zlomila krk. Som však na svoj tím napriek tomu hrdý. Videli sme ale rozdiely medzi výkonnostnými triedami.“