18:30
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – Borussia Dortmund

4 : 2 (2 : 2)

Na šláger 24.kola Bundesligy nastupujeme v Allianz Aréne proti odvekému rivalovi Borussii Dortmund v základnej zostave: Neuer – Süle, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Goretzka – Sané, Müller, Coman – Lewandowski.

2min – 0 : 1 po našej zlej rozohrávke sa lopta odrazí od Delaneyho k Hålandovi, ten napriahne a strelou spoza šestnástky aj s prispením teče Boatenga, ktorý ho navyše nedostúpi, prekonáva Neuera.
9min – 0 : 2 Schulz prihrávkou za obranu vysúva Hazard, ten pošle prihrávku pred bránku, kde Hålanda neubráni Boateng a tak útočník hostí po druhý krát strelou prekonáva Neuera.
17min – Kimmich odcentruje a Sané hlavou pošle loptu nad bránku.
19min – Süle odcentruje a Lewandowski hlavou pošle loptu nad bránku. Süle odcentruje, Goretzka hruďou sklepne loptu pre Lewandowského a ten pošle loptu strelou vedľa bránky.
26min – 1 : 2 lopta putuje po osi Kimmich – Sané – Lewandowski a posledne menovaný už nemá problém poslať loptu do odkrytej bránky hostí.
27min – Lewandowski vidí žltú kartu za faul na Dahouda.
29min – Comanovu strelu z uhla brankár Hitz nohou vyráža. Meunier vidí žltú kartu za faul na Comana.
30min – Reus zahrá v šestnástke rukou, penalta sa ale nepíska.
39min – Lewandowski asi z 15 metrov pošle strelu nad bránku.
42min – Dahoud fauluje Comana a hlavný rozhodca zákrok najprv neposúdi ako penaltový, následne ale na základe VAR penaltu odpíska.
44min – 2 : 2 nariadenú penaltu Lewandowski bezpečne premení, keď pošle loptu na opačnú stranu ako sa hodí brankár Hitz.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+1min – Alabova ďalekonosná strela končí nad bránkou.
45+2min – koniec 1.polčasu.

47min – Hazardova strela trafí bočnú sieť.
48min – Kimmichovu strelu brankár hostí neistým zákrokom vyráža len pred seba, Coman sa už ale k dorážke nedostane.
60min – hostia dvojnásobne striedajú. Hazarda strieda Brandt a zraneného Hålanda Tigges.
63min – Sané pristaví loptu Lewandowskému, jeho strela ale minie bránku.
66min – striedame Comana za Gnabryho.
70min – obe mužstvá striedajú a hostia opäť dvojnásobne. Zagadouho za Moreyho a Delaneyho za Bellinghama. Naši zraneného Boatenga za Martíneza.
74min – Gnabryho tečovaná strela takmer prelobuje brankára Hitza, ten loptu s námahou chytá.
77min – hostia striedajú kapitána Reusa za Reiniera.
81min – Kimmichovu strelu Brandt tečuje tesne vedľa vlastnej bránky.
82min – Kimmichov rohový kop pošle Süle hlavou vedľa bránky.
88min – 3 : 2 po vystihnutí zlej rozohrávky hostí odvráti Meunier strelu Müllera iba ku Goretzkovi, ktorý z hranice šestnástky strelou z prvej presne k tyči prekonáva brankára Hitza.
89min – 4 : 2 Davies prihráva Sanému, ktorý na hranici šestnástky šikovne prepustí loptu na Lewandowského a ten strelou na rovnaké miesto ako Goretzka pri treťom góle prekonáva po štvrtý krát brankára Hitza.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – dvojnásobne striedame. Saného za Hernándeza a Müllera za Choupo-Motinga.
90+2min – Süleho slabú strelu brankár hostí chytá.
90+3min – hlavný rozhodca Fritz odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Pozerám sa na pozitíva a na to, ako sa tím vrátil do zápasu. Potom ak osme prehrávali 0 : 2 sme sa krátko otriasli a mali sme trochu fyzickejší kontakt. Tím potom z minúty na minútu znovu získal dôveru vo svoje kvality. Po vyrovnaní sa vrátil pokoj a dominancia. Tlačili sme na súpera a dostali sme ich pod tlak. Musím zdôrazniť morálku, mentalitu a vôľu tímu. Nakoniec sme si zaslúžili vyhrať. Bol to senzačný návrat. Obrovská pochvala pre tím.“

Thomas Müller: „Kvalita tu je. Naša identita, táto agresivita, tento duch, aby sme v nás vždy verili, aby sme dokázali zvrátiť zápasy. Ale je to únavné a určite to nie je súčasťou nášho plánu na zápas. Nie je také úžasné vždy zažiť, že prehrávate a potom budete o niečo živší. Dortmund dal góly z prvých dvoch šancí. Po góle na 1 : 2 sme sa dostali do zápasu a intenzita v súbojoch bola veľmi dobrá. Tým sa Dortmund dostal z koncepcie. Boli sme na spúšti, aj keď gól na 3 : 2 padol neskoro. Berieme si výhru pre seba a to bolo pre nás dôležité.“

Leon Goretzka: „Hry proti Dortmundu sú pre mňa veľmi zvláštne kvôli mojej minulosti. Strelenie rozhodujúceho gólu v záverečných fázach by sa dalo lepšie predstaviť, len ak by bol štadión plný. Z ihriska odchádzame ako zaslúžení víťazi. Zle sme sa dostali do zápasu. Po góle na 0 : 2 sme ukázali, že skutočne chceme zápas vyhrať. Stálo to obrovské množstvo energie a neskôr keď sme dosiahli ďalší gól, stopercentne sme verili, že môžeme zápas vyhrať. Dortmund sa potom obmedzil na defenzívu. Sme šťastní.“

Edin Terzič (tréner Borussie Dortmund): „Začalo sa to dobre a skončilo sa to veľmi zle. Medzi tým nastala veľká fáza pre Bayern. V 24. minúte došlo k tomuto bodu zlomu, keď sme mohli streliť tretí gól a mohli sme neskôr svoj náskok zvýšiť. Potom sa tlak Bayernu stal veľmi veľkým. Znova a znova leteli lopty do našej šestnástky. Nemôžeme tomu vždy zabrániť a nedokázali sme vyrušiť súpera pri prijímaní lopty. Veľa sme behali a už sme si nedokázali poskytnúť úľavu. Nakoniec bol tlak príliš veľký, takže letíme domov s prázdnymi rukami.“

Marco Reus (Borussia Dortmund): „Začali sme dobre, viedli sme 2 : 0, ale potom sme boli príliš pasívni. Gólové situácie sme už nemali, pretože sme boli príliš vzadu. Čo sa týka zápasu, boli sme príliš stiahnutí a príliš malé držanie lopty. Ale dlho sme sa držali dobre.“

Emre Can (Borussia Dortmund): „Celkovo sme dnes neboli dosť dobrí. Začali sme dobre, ale potom sme s futbalom prestali. Bayern to urobil dobre a je jedným z najlepších tímov na svete. Ale všetci, ktorí sme stáli na ihrisku, musíme byť odvážnejší. Po priestore sme sa nepohybovali dobre. To dnes chýbalo.“