Olympiastadion Berlín

bayern    dortmund

FC Bayern – Borussia Dortmund

4 : 3 po penaltách (0 : 0, 0 : 0, 0 : 0, 0 : 0)

Na záverečný zápas sezóny 2015/2016, ktorým je finále Nemeckého pohára nastupujeme na Olympijskom štadióne v Berlíne proti Borussii Dortmund v základnej zostave: Neuer – Lahm, Kimmich, Boateng, Alaba – Vidal, Thiago – Costa, Müller, Ribéry – Lewandowski.

3min – Müllerova strela letí nad bránku.
21min – Müllerova hlavička letí nad bránku.
33min – strelu Costu vyráža brankár Bürki, iba k Lewandowskému, ktorý je pri dorážke faulovaný, penalta sa ale nepíska. Na opačnej strane letí strela Aubameyanga vedľa našej bránky.
39min – Castro s Ribérym vidia za vzájomnú potýčku žlté karty.
42min – Kimmich vidí žltú kartu za faul na Reusa.
43min – Benderove zakončenie pohodlne chytá Neuer.
45+1min – koniec 1.polčasu.

47min – Vidal fauluje Weigla a vidí za to žltú kartu.
50min – po centri Reusa z priameho kopu hlavičkuje Hummels nad bránku.
52min – Ribéry prihráva pred bránku, Lewandowski ale na loptu nedosiahne.
56min – Costa prihráva pred bránku, Müller ale nestihne usmerniť loptu do bránky.
57min – Aubameyangova strela letí nad bránku.
65min – Müller ide sám na brankára Bürkiho, pred zakončením ho ale stihne zbrzdiť Hummels a následná strela Lewandowského končí nad bránkou.
68min – Lahmov center chytá brankár súpera.
70min – súper strieda Schmelzera za Durma.
74min – Hummels vidí žltú kartu za faul na Müllera.
75min – Ribéryho strelu reflexívne vyráža brankár Bürki.
78min – Hummelsa strieda Ginter.
85min – Aubameyangova strela po neodpískanom ofsajde letí nad bránku.
90+3min – koniec riadneho hracieho času, na rade je predĺženie.

1.predĺženie
94min – Lewandowského strelu v 100% šanci na poslednú chvíľu zblokuje Durm.
98min – Lewandowského strela letí nad bránku.
99min – Sokratis Papastathopoulos vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
103min – Mkhitaryanova strela letí vedľa bránky.
105min – Reusova strela letí vedľa bránky.

2.predĺženie
106min – hostia striedajú Castra za Kagawu.
108min – Ribéryho strieda Coman.
109min – Müller vidí žltú kartu za faul na Bendera.
113min – brankár Bürki vyráža strelu Costu nad bránku.
114min – Alabovu gólovú strelu vyráža brankár súpera.
120min – koniec predĺženia a o víťazovi zápasu a držiteľovi Nemeckého pohára musia rozhodnúť penalty.

Penalty:
Kawaga – gól – 0 : 1
Vidal – gól – 1 : 1
Bender – Manuel Neuer mu penaltu chytá
Lewandowski – gól – 2 : 1
Sokratis Papastathopoulos – trafí tyč, od ktorej sa lopta odrazí vedľa bránky
Kimmich – veľmi zle a slabo kopnutú penaltu do stredu bránky brankár Bürki pohodlne chytá.
Aubameyang – gól – 2 : 2
Müller – gól – 3 : 2
Reus – gól – 3 : 3
Costa – gól – 4 : 3 a FC Bayern sa stáva víťazom Nemeckého pohára 2016

Pep Guardiola: „Dortmund mal nejaké šance, ale my sme mali svoje príležitosti. Všetci už boli na konci unavení. V penaltovom rozstrele sa môže stať čokoľvek. Sme veľmi spokojní. Vyhrali sme proti veľkým a skvelým tímom. Tri roky tu boli vynikajúce. Prajem FC Bayern München do budúcnosti len to najlepšie. Budú mi moji hráči chýbať.“

Manuel Neuer: „Ja by som si prial, aby bolo rozhodnuté o 90 minút. Tento double je úžasná vec. Hrali sme skvelú sezónu. Bolo to zaslúžené.“

Thomas Müller: „Bolo to veľmi intenzívne. Bolo vidieť, že všetci hráči mali sezónu dlhú. Zápas nás stál veľa energie. Ale aj o tom je pohárové finále. Penalty sú kruté, ale zaslúžili sme si zvíťaziť. Dortmund mal jednu alebo dve šance, ale my sme ho stále držali na uzde a boli veľmi dominantní.“

Thomas Tuchel (tréner Borussie Dortmund): „Je to frustrujúce. Stále máme veľký priestor na zlepšenie. Neuveriteľne sme bránili, ale s loptou sme boli ďaleko za našimi nárokmi. Chceli sme sa viac presadiť smerom dopredu. To ale nefungovalo. Prešli sme dlhú cestu, kým sme boli tú vo finále. Bol to vynikajúci bojový zápas.“

Mats Hummels (kapitán Borussie Dortmund): „Myslím, že sme neodohrali náš najlepší zápas, ale bojovali sme skvele. Penalty sú vždy lotéria, ale potrebujete pri nich aj kus kvality. Je to neuveriteľne nešťastné a my sme nesmierne smutní. Možno, že Bayern si zaslúži titul, ale my si ho zaslúžili kvôli našej bojovnosti.“

Roman Bürki (brankár Borussie Dortmund): „Je to veľkým sklamaním prehrať na penalty. Radi by sme mali počas zápasu viac šancí. Penalty sú už potom vždy o troche šťastia a o hre mysle a nervov. Mal som nejaké chytiť.“