26/04/2017
20:45

FC Bayern – Borussia Dortmund

2 : 3 (2 : 1)

Na semifinálový zápas Nemeckého pohára proti odvekému rivalovi z Dortmundu nastupujeme v základnej zostave: Ulreich – Lahm, Martínez, Hummels, Alaba – Alonso, Vidal – Robben, Thiago, Ribéry – Lewandowski.

4min – Guerreiro prihráva pred bránku, Aubameyang v čistej šanci netrafí bránku.
11min – Alabova strela letí vedľa bránky.
13min – Ribéryho strelu vyráža brankár Bürki pred seba, následne zahrá Weigl rukou, penalta sa ale nepíska.
14min – Weigl fauluje Ribéryho a vidí žltú kartu.
19min – 0 : 1 Martínezovu veľmi nepodarenú malú domov vystihne Guerreiro, prestrelí Ulreicha, ten ale loptu stlmí nohami a tak ju zastaví tyč, od ktorej sa ale lopta odrazí tak nešťastne, že namiesto odkopu dobiehajúceho Lahma od bránky nasleduje dorážka Reusa do prázdnej bránky.
26min – Dembélé vidí žltú kartu za faul na Ribéryho.
28min – 1 : 1 Martínez odčiní chybu pri góle, keď najvyššie vyskočí na rohový kop Alonsa a hlavou zrovnáva skóre.
31min – Robben vidí žltú kartu, ale za čo to vie len hlavný rozhodca Gräfe. Pravdepodobne za to, že chcel rozhodcovi ukázať, koľko je 9 metrov od múru po loptu pred priamym kopom Dortmundu. Následný priamy kop posiela Guerreiro nad bránku.
32min – Lewandowského strelu zblokuje Bender na roh.
37min – Castro zblokuje strelu Vidala nad bránku.
38min – Robbenov rohový kop pošle Martínez hlavou do tyče.
40min – Sokratis zahrá v šestnástke rukou po hlavičke Lewandowského, ani toto nie je pre rozhodcu Gräfeho dôvod na penaltu.
41min – 2 : 1 Ribéryho krásna prihrávka nájde Hummelsa a ten presnou strelou k tyči strhne vedenie na našu stranu.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – Lewandowski postupuje sám na brankára Bürkiho, v obrovskej šanci ale trafí loptu iba do neho. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – hostia cez polčasovú prestávku vystriedajú Castra za Durma. Lewandowski sa dostáva do dobrej šance, loptu si ale v rozhodujúcom okamžiku ukopne.
58min – Robbenovu strelu po rýchlom protiútoku chytí brankár hostí.
59min – Ulreich chytá strelu Durma.
61min – striedame Hummelsa za Boatenga.
63min – Bürkiho zlý odkop vystihne Thiago, prihráva Lewandowskému, ktorý preváha moment zakončenia a tak prihráva Robbenovi, ktorého strelu Bender špičkou kopačky vytláča na tyč.
69min – 2 : 2 Dembélé nájde na zadnej tyči Aubameyanga a ten hlavou zrovnáva skóre.
71min – Ribéryho dobrú ďalekonosnú strelu vyráža brankár hostí.
74min – 2 : 3 po chybe Lahma postupujú hostia do rýchleho protiútoku, k lopte sa dostáva Dembélé, ktorý si zasekne Alabu a so šťastím pošle loptu od brvna do bránky.
78min – Alonso je faulovaný v šestnástke Dembélém, hlavný rozhodca odpíska namiesto penalty nepochopiteľne filmovanie Alonsa a ukáže mu žltú kartu. Následne je Alonso striedaný Müllerom.
80min – hostia striedajú Piszczeka za Pulišiča.
82min – Robbenova strela spoza šestnástky tesne minie bránku.
85min – striedame Ribéryho za Costu.
86min – Robben sám zoči-voči brankárovi hostí trafí loptu iba do neho.
90min – nadstavený čas bude 5 minút.
90+1min – hostia striedajú Reusa za Gintera.
90+2min – strela Weigla letí nad bránku.
90+4min – Bürki žltá karta za zdržiavanie pri rozohrávke.
90+6min – dnes tragický pískajúci Manuel Gräfe odpíska koniec dnešného stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Ak to mám zhodnotiť, sme samozrejme sklamaní. Pohár bol pre nás dôležitá súťaž. Odohrali sme dobrý prvý polčas. Našou chybou bolo, že sme nepremenili viac príležitosti. Je príliš skoro na to vyvodiť záver sezóny. Máme ešte štyri zápasy a chceme vyhrať Bundesligu.“

Philipp Lahm: „Je to veľké sklamanie. Mali sme veľké plány. Chceli sme do finále. Bohužiaľ to nevyšlo. V prvých pätnástich minútach sme nehrali dobre a neboli tak konzistentní. Potom sme už kontrolovali hru. Ak by sme mali dvojgólové vedenie, bolo by ťažké nás poraziť.“

David Alaba: „Mali sme dosť šancí, aby sme rozhodli. Ak nepremeníte príležitosti, budete potrestaní. Keby bolo  3 : 1, celá vec by vyzerala inak. Dortmund hral v pohode a využil svoje príležitosti.“

Sven Ulreich: „Nepremenili sme naše jedinečné príležitosti a domov sa ako víťaz vracia Dortmund. To je veľmi horké. Nie je to optimálna sezóna, pretože sme vypadli v oboch pohárových súťažiach. Musíme zmobilizovať všetky sily a čo najskôr rozhodnúť domácu súťaž.“

Thomas Tuchel (tréner Borussie Dortmund): „Začali sme veľmi dobre, ale potom sme stratili niť. Navyše sme mali v prvom polčase šťastie. Od 60. minúty sme boli lepší a mali viac odvahy. Jednalo sa o otvorenú hru a mal som pocit, že dokážeme vyrovnať a možno aj vyhrať. Bolo ale jasné, že musíme mať aj šťastie a dnes sme ho mali na našej strane.“

Marco Reus (Borussia Dortmund): „My sme nezačali zle, ale tu je úplne ťažké hrať. Po 1 : 2 nikto očakával, že otočíme. Ale my sme verili. Bayern mali svoje šance, ale nepremenil ich. My sme dokázali kontrovať a dvakrát udrieť.“