20/12/2017
20:45

FC Bayern – Borussia Dortmund

2 : 1 (2 : 0)

V osemfinále Nemeckého pohára 2017/2018, ktorý bol zároveň posledným zápasom kalendárneho roka 2017 sme proti Borussii Dortmund nastúpili v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Boateng, Süle, Alaba – Martínez – Müller, James, Vidal, Ribéry – Lewandowski.

3min – loptu po Vidalovej hlavičke zastaví brvno súperovej bránky.
7min – po Ribéryho centri zakončuje z prvej James, jeho strelu ale zblokuje Sokratis.
8min – za obranu domácich sa dostáva Lewandowski, sám zoči-voči brankárovi Bürki trafí loptu iba do neho.
11min – brankár Bürki vyráža dobrú strelu Ribéryho z hranice šestnástky, následná dorážka Lewandowského končí tesne vedľa bránky.
12min – 1 : 0 Jamesov priamy kop pošle Süle hlavou do brvna, odrazenú loptu ale umiestenou hlavičkou pošle do bránky Boateng.
22min – Ribéry vidí žltú kartu za predčasné vbehnutie na ihrisko po ošetrovaní.
34min – hostia striedajú Bartru za Mahouda.
35min – po Alabovej chybe sa k zakončeniu dostáva Yarmolenko, sám pred Ulreichom ho obstrelí, na bránkovej čiare ho zastúpi Alaba, ktorý napraví zaváhanie a odhlavičkuje loptu do bezpečia.
40min – 2 : 0 Müller si narazí loptu s Lewandowskim a krásnym lobom prekonáva brankára Bürkiho.
45min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – Ribéry prihráva pred bránku Jamesovi, jeho strelu vyráža brankár Bürki.
50min – Alaba odcentruje na Müllera, jeho hlavičku vyráža Bürki na bránkovej čiare.
56min – hostia striedajú Guerreira za Schürrleho.
61min – striedame Ribéryho za Coman.
64min – Müllerovu strieľanú prihrávku nedokážu do bránky usmerniť ani Lewandowski ani Coman, pretože na loptu nedosiahnu.
68min – Ulreich pohodlne chytá hlavičku Kagawu.
69min – Schmelzerov center vyráža Ulreich na roh.
75min – striedame Jamesa za Tolissa.
77min – 2 : 1 Kagawa odcentruje na zadnú tyč, kde Coman neprikryje Yarmolenka a ten hlavou prekonáva Ulreicha.
79min – Lewandowski vidí žltú kartu za faul na Pulišiča.
80min – Toljanova prízemná strela minie našu bránku.
83min – Tolisso prihráva Müllerovi, jeho strelu Toprak zblokuje na roh. Vidal vidí žltú kartu za faul na Pulišiča.
86min – Schürrleho krížna prízemná strela tesne minie našu bránku.
87min – striedajú obe mužstvá. Naši Martíneza za Rudyho a hostia Toljana za Isaka.
89min – Dahoud vidí žltú kartu za faul na Tolissa.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+2min – Isakova strela tečovaná Boatengom končí tesne vedľa našej bránky. Po rohovom kope hlavičkuje Sokratis rovnako tesne vedľa našej bránky.
90+4min – hlavný rozhodca Stegemann odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Ak sa pozrieme na 94 minút, sme zaslúženým víťazom. Ak by Thomas Müller strelil gól na 3 : 0, dohrali by sme zápas vo väčšej pohode. V prvom polčase sme museli veľa investovať, museli sme odrobiť veľa práce. Ak si vytvoríte toľko šancí, musíte ich premeniť na góly. Neurobili sme to a preto sme v konečnom štádiu boli pod tlakom a proti dobrému tímu sme potom mali šťastie v záverečných fázach. To je v súčasnosti náš nedostatok, že nevyužívame naše šance na skórovanie.“

Thomas Müller: „Som nespokojný s druhou polovicou, pretože sme boli príliš pasívni. Ale pri náskoku 2 : 0 to nie je psychologicky jednoduché. Dovolili sme Dortmundu znížiť a skoro sme inkasovali na 2 : 2. Nakoniec sa ale počíta víťazstvo. Pracovali sme veľa, ale teraz môžeme chvíľu oslavovať.“

Peter Stöger (tréner Borussia Dortmund): „Myslím si, že Bayern si zaslúžil víťazstvo, pretože najmä v prvej polovici sme neurobili veľa z toho, čo sme chceli urobiť. Malá vášeň, zlé riešenia a žiadna odvaha. Druhá polovica bola oveľa lepšia, boli sme herne lepší. S trochou šťastia sme mohli dokonca vyrovnať pri peslednej šanci. Ale za celý zápas je porážka spravodlivá.“

Marcel Schmelzer (kapitán Borussia Dortmund): „V prvom polčase sme neboli dosť dobrí, preto sme prehrávali 0 : 2. Nefungovalo to. Po prestávke sme toho ukázali viac.“