09/11/2019
18:30

FC Bayern – Borussia Dortmund

4 : 0 (1 : 0)

Na šláger 11.kola Bundesligy proti Borussii Dortmund nastupujeme v Allianz Aréne v základne zostave: Neuer – Pavard, Martínez, Alaba, Davies – Kimmich, Goretzka – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski.

17min – 1 : 0 Pavardov center pošle Lewandowski hlavou do bránky.
26min – Comanova strela z hranice šestnástky letí nad bránku.
27min – Lewandowski prihráva Comanovi, ktorého strelu odkopáva Hummels do bezpečia.
28min – Gnabryho gólovú strelu vyráža brankár Bürki.
36min – hostia striedajú Sancha za Guerreira.
38min – Gnabry dáva gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí.
43min – Gnabryho strelu brankár hostí chytá.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

47min – 2 : 0 Müller prihráva Lewandowskému, ktorý tiesnený Schulzom loptu minie, tá sa ale dostáva ku Gnabrymu, ktorý strelou prekonáva Bürkiho. Gól ešte potvrdí videorozhodca.
52min – Comanov dobrý strieľaný center Gnabry tesne minie.
59min – Coman prihráva Lewandowskému, ten si zasekne Hummelsa a následne obstrelí brankára ale aj bránku hostí.
61min – hostia dvojnásobne striedajú. Götzeho strieda Reus a Weigla Alcácer.
63min – Reus vidí žltú kartu za faul na Kimmicha.
67min – Coman vidí žltú kartu za nešportové správanie, keď zakopne loptu potom, čo nesúhlasí s odpískaním faulu Goretzku na Hakimiho.
69min – prihrávku pred bránku Martínez tečuje k Alcácerovi, ten ale pri zakončení netrafí bránku.
70min – striedame Gnabryho za Coutinha.
72min – striedame Goretzku za Thiaga.
73min – Comanova strela spoza šestnástky letí tesne nad brvno. Pri ďalšom útoku aj Müllerova strela letí tesne nad bránku.
75min – Comana strieda Perišič.
76min – 3 : 0 Lewandowski si vymení loptu s Müllerom a strelou prestrelí brankára Bürkiho.
79min – Pavardovu krížnu prihrávku Perišič pošle z dobrej pozície vedľa bránky.
80min – 4 : 0 Perišičovu prihrávku pred bránku si Hummels sklepne do vlastnej siete.
88min – po centri Pavarda pošle Perišič z voleja tesne vedľa bránky.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+1min – Kimmich vidí žltú kartu po faule na Guerreira.
90+2min – hlavný rozhodca Zwayer odpíska koniec dnešného stretnutia a pečatí naše jednoznačné víťazstvo.

Uli Hoeneß: „Bola to demonštrácia. Náš tím bojoval od prvej do poslednej chvíle. Nedovolili sme Dortmundu aby sa vôbec zapojil. Môžete vidieť, že Hansi Flick dobre bojuje s tímom. Ako asistent trénera mal s tímom vždy dobrý vzťah a tím ho podporil. Tieto dva zápasy pomohli vedeniu mať čas premýšľať o tejto téme v pokoji. Som presvedčený, že nebudeme robiť žiadne rýchle závery a myslím si, že prvou osobou, s ktorou sa bude v nasledujúcich týždňoch hovoriť bude Hansi Flick.“

Karl-Heinz Rummenigge: „Hansi Flick povedal, že dva zápasy proti Pireusu a Dortmundu sú cieľovou čiarou. Túto brilantne prekročil. Teraz s ním budeme v pokoji pokračovať. Bol to dôležitý zápas aj z hľadiska tabuľky. Ak vyhráte taký súboj 4 : 0, ste samozrejme veľmi spokojní. Diváci mali so zápasom veľa zábavy.“

Hansi Flick: „Dnes sme ukázali oslavu futbalu. Viac ako 90 minút sme boli o štyri góly lepší. Tím môžem len pochváliť. Urobili sme presne to, čo sme chceli. Vďaka zápasu v stredu sme už ukázali, že sme sa zlepšili v defenzíve. A dnes sme to len potvrdili. Hrali sme futbal, ktorý chceli diváci vidieť.“

Thomas Müller: „Poklona tímu. Inštrukcie trénera sme implementovali dobre, boli sme odvážni. Keď sem príde Borussia Dortmund, je to vždy niečo zvláštne. Boli sme v zápase od začiatku a po piatich až desiatich minútach sme dali jasne najavo, že vyhráme zápas.“

Lucien Favre (tréner Borussie Dortmund): „Musím povedať, že sme sa nedostali do zápasu. Bol to veľmi zlý výkon. Spôsob, akým sme hrali, bol príliš slabý. Môžeme tu prehrať, ale nie takto.“

Mats Hummels (kapitán Borussie Dortmund): „Dnes sme boli vo väčšine zápasu horší tím. Neboli sme dosť odvážni a technicky drzí. Myslel som, že by sme to dokázali urobiť oveľa odvážnejšie tak, ako BVB v posledných rokoch. To sa ale nepodarilo.“